کرمان

از گردشگری معدنی چه می دانیم؟

خلق ثروت مضاعف از معادن متروک

یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری هر کشور وجود معادن آن است که مشاهده معدن‌های روباز و زیرزمینی، روش‌های اکتشاف و استخراج معدن‌ها، استفاده از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مخصوص مورد استفاده در معدن، تماشای انواع کانی‌ها و سنگ‌ها به‌ویژه سنگ‌های قیمتی و جواهر به‌خودی‌خود برای هر تماشاگری دیدنی هستند.

از صرفه جویی ارزی تا بازسازی شاول های کابلی در گل گهر؛

ساخت ماده شيميايي فوق العاده ارزبر MIBC كه در فرآیند فلوتاسيون(شناورسازی) موثر است

مدیر عامل گل گهر گفت: فلوتاسیون یکی از اصلی ترین روش های جدایش فیزیکی شیمیایی است، پیریت (کانی حاوی سولفور) موجود در کنسانتره آهن به حباب ناشی از اين فرآیند شیمیایی چسبیده و به صورت سرریز جدا می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

مراکر بهداشت، فنی, حرفه ای و تیم سیار کار واکسیناسیون را انجام می دهند/ امتحانات حضوری در سلامتی کامل برگزار می شوند

حمیدرضا رشیدی‌نژاد با بیان اینکه واکسیناسیون بالای ۷۰ درصد جمعیت سالمند با سن ۸۰ سال استان کرمان انجام شده است،گفت : سالمندان بالای ۸۰ سال شهر کرمان علاوه بر مرکز بهداشتی می‌توانند به مرکز سعادت و مرکز فنی و حرفه‌ای برای دریافت واکسن مراجعه کنند و در برخی از بخش‌ها نیز تیم‌های سیار برای واکسیناسیون افراد سالمند نیز اعزام می‌شوند.

همزمان با دهه سرآمدی آموزش؛

جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی در کرمان برگزار شد

صبح امروز جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی همزمان با دهه سرآمدی آموزش با حضور "مختار جلالی جواران"معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در کرمان برگزار شد.

با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان؛

فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ایرانی - کوبایی در کرمان آغاز شد

صبح امروزفاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی - کوبایی با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمان آغاز شد.

بسیج دانشجویی استان کرمان خبر داد؛

کسب رتبه برتر جشنواره افرا با طرح سیستم تعلیق خودرو توسط دانشجوی نخبه کرمانی

محمدرضا سالاری گفت: سیستم تعلیق خودرو در دهه های اخیر مورد پژوهش بسیاری از محقین قرار گرفته است که هدف آن کم کردن جابجایی و شتاب سرنشین است لذا ما توانسته ایم با استفاده از کنترل کننده های PID,Fuzzy و ترکیبی از این کنترل کننده ها،جابجایی و شتاب را کاهش بدهیم.

دراولین رویداد استارت آپی مس رخ داد؛

افتتاح مرکز شتاب دهی و نوآوری شهید ستاری مس رفسنجان/ با معرفی ۸ طرح برتراین رویداد به کار خود پایان داد

سعد محمدی گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در دو سال اخیر جهش تولید خاصی داشته است اما ادامه حیات با ساختار سنتی برایمان امکان پذیر نیست، بنابراین باید با افراد متخصص، با تجربه و متعهد ساختار جدیدی برای چهار سال آینده برنامه ریزی کنیم که این مرکز راه را هموار خواهد کرد.

با محوریت بسیج مهندسین صنعت و علمی پژوهشی کرمان رخ می دهد:

برگزاری اولین رویداد ایده پردازی و عارضه یابی در عرصه سیمان و صنایع وابسته آن در کرمان

محمد ایمانی گفت : رویداد تخصصی عارضه یابی با نام TechnoTAG برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد که رویداد اول آن در رسته تخصصی سیمان و صنایع وابسته از جمله بتن که در کل کشور پراکنده هستند، به شکل ملی در حال برگزاری می باشد و تولید کنندگان و صاحبان دانش، فن و ایده ، از سراسر کشور در آن مشارکت می کنند.

معاون علوم تحقیقات وفناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد:

روش نوین محققان کرمانی در درمان سوختگی قرنیه چشم

دکتر عباس پرداختی گفت : استان کرمان به واسطه تحقیقات پیشرو در عرصه سلول های بنیادین برای اولین بار در جهان توانسته است نتایج تحقیقاتی خوبی را در درمان سوختگی قرنیه چشم بر روی ۶ بیمار در فاز اول بدست آورد و فاز دوم را نیز با تعداد بیماران بیشتری اغاز کرده است لذا امیدواریم بتوانیم به صورت پروتکل درمانی در کل کشور گزارشات تکمیلی را ارسال کنیم .

مدیرعامل شرکت خلاق پیشتازان عرصه پردازش هوشمند دماوند:

سامانه آموزش از راه دور و برخط ساخته شد/کرمان هنوز زیرساخت های مناسب اموزشی به صورت مجازی را ندارد

محمد خالوئی گفت: با آغاز شیوع کرونا سامانه آموزش از راه دور و برخط توسط شش جوان کرمانی طراحی و اجرا شد که پس از موفقیت اولیه، سیستم فراروم برای برگزاری جلسات و وبینارهای سازمان ها و شرکت ها عرضه گردید.