کرمان

مدیر عامل هزار زیره ماهان خبر داد؛

کشت آویشن شیرازی در کرمان /۱۰ گیاه دارویی به صورت دانش بنیان تکثیر کرده ایم

یوسف امامی گفت: آویشین شیرازی را به صورت کشت بافتی تولید کردیم و این نهاده ها را در قسمتی از مناطق استان کرمان که مستعد است در اختیار مردمان بومی قرار دادیم.

درگفتگو با نخبه علمی کرمان مطرح شد؛

نخبه ایی که درلباس سربازی مقام برتر جشنواره جهادگران علمی را کسب کرد/ از ساخت دستگاه ضد عفونی دست تا کسب مدال طلای مسابقات جهانی

امیرحسین ادهمی گفت : خدمت به علم سرباز و دانشجو نمی شناسد لذا فرصت سربازی برایم موقعیت اختراعات را فراهم اورد و دو دستگاه ضد عفونی کننده دست و دستگاه تولید ماسک اتوماتیک را ساختیم .

توسط جهادگر برتر جشنواره علمی رخ داد؛

نخبه کرمانی غده زیره کوهی کرمان رادر محیط ازمایشگاهی تولید کرد

یوسف امامی پور گفت: توانسته ایم غده زیره کوهی را برای کشت انبوده تولید کنیم لذا برای کشت زیره کرمانی هم در سال اول ۱۰۰ هزار غده برای زراعت یک هکتار . از سال دوم به بعد هر سال ۲۰۰ هزار غده اضافه خواهد شد که همه اینها در صورت حمایت اتفاق خواهد افتاد.

توسط دانش آموز نخبه کرمانی رقم خورد؛

ساخت شیرآلات غیر تماسی شنیداری هوشمند برای اولین بار در جهان

محمد حسن زاده دانش آموزنخبه و محصل پایه دوازدهم در استان کرمان شیرآلاتی که به وسیله هوش مصنوعی کار می کند را اختراع کرده است که شنیداری بوده وتنها با صدای افراد واکنش نشان می دهد.

در حاشیه برگزاری جشنواره نخبگان استان کرمان مطرح شد:

گام عملی سارمان بسیج علمی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب/ ۵۱ پایگاه علمی در سراسر استان ایجادشده است

خواجه حسنی گفت: مرکز حمایت از مبتکران، مخترعان و محققان (حمایت مالی و مشاوره ای از ایده ها و طرح های نوآورانه )، مرکز حمایت و هدایت تحقیقات تجربی با موضوع گیاهان دارویی(احصاء نیازها و بکارگیری توانمندی ها در موضوع گیاهان دارویی)، مرکز رشد دانش آموزی شهید زندی نیا (حمایت از ایده ها و طرح های نوآورانه دانش آموزی)، مرکز رشد مکاترونیک شهدای علمی استان کرمان (حمایت از ایده ها و طرح ها در موضوع مکانیک ، الکترونیک و رایانه) و مرکزنوآوری و شتابدهنده مشاغل خانگی (تسهیلگری در ایجاد مشاغل خانگی شامل آموزش، مهارت آموزی ،راه اندازی، بازاریابی، تبلیغات و فروش) برخی از مواردی هستند که می توانیم نام ببریم.

در گفتگو با نخبه علمی کرمان مطرح شد:

به خدمت گرفتن نانوذرات ها برای جلوگیری از رسوب آسفالتین در نفت

عبدالحسین همتی سراپرده گفت: یکی از مشکلات بزرگ مخازن نفت ایران رسوب آسفالتین موجود در نفت است، آسفالتین ها ترکیبات بسیار پیچیده ای هستند که در نفت های خام وجود دارند لذا اثر نوع رسوب آسفالتین بر اندازه تجمعات آنها و شرایط رسوب را بررسی و اکنون راه حل ان را یافته ایم.

در گفتگو با مدیر عامل شرکت صدف ساحل هلیل مطرح شد؛

اولین تولید کننده چای ۱۶ گیاه ایرانی در کرمان هستیم

حمید سالاری گفت: د رحال حاضر چای ماسلای ایرانی که با ترکیب ۱۶ گیاه درست می شود را به بازار عرضه کرده ایم گرچه این نوع از محصولات نمونه های خارجی فراوانی دارد و با نام هندی ماسالا معروف شده است و تنها از ترکیب ۴ گیاه به وجود امده است اما به هیچ عنوان قابل قیاس با چای گیاهی دانش بنیان و ایرانی ما که با ترکیب ۱۶ گیاه بومی از استان کرمان تشکیل شده است، نیست .

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی و دانشگاه علمی کاربردی در آینده ای نزدیک

رضا خواجه حسنی گفت: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، گام مهمی در استفاده از ظرفیت های بالای طرفین بوده که به زودی این امر محقق می شود.

برگزاری اولین دوره توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی در کرمان به روایت تصویر

اولین دوره توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با حضور تسهیل گران ۲۳ شهرستان استان کرمان در شهر کرمان برگزار شد.

بازدید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از سازمان بسیج علمی استان کرمان+ تصاویر

ظهر امروز پنجشنبه ۹ بهمن ماه، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان بازدید و با مسئول این سازمان دیدار و گفت و گو کردند.