اردبیل

مرکز درمان ناباروری قفقاز پیشگام در توسعه علم، فناوری و نوآوری

مرکز درمان ناباروری قفقاز به عنوان یک قطب تحقیقاتی و فناوری در تراز بین‌المللی و پیشگام در توسعه علم، فناوری و نوآوری در علوم زیستی می‌باشد و می تواند به ارتقای علمی و درمانی استان کمک شایانی کند.

حس بویایی سریع ترین سیستم هشدار دهنده ما است

محققان موسسه کارولینسکا با همکاری محقق ایرانی خود با استفاده از یک تکنیک جدید قادرند سیستم عصبی مرکزی بویی را به عنوان خطر تشخیص دهند.

روز جهانی پوکی استخوان؛

بیماری پوکی استخوان (بیماری خاموش)

اهمیت پوکی استخوان به حدی است که سازمان بهداشت جهانی WHO روز ۲۰ اکتبر (۲۸ مهرماه) را به عنوان روز جهانی پوکی استخوان یا همان استئوپروز نامگذاری کرده است.

تسکین درد بدون عوارض جانبی با تکنیک امیدوار کننده

محققان دانشگاه لوند در سوئد یک روش تحریک جدید با استفاده از میکروالکترودهای بسیار نازک برای مبارزه با درد شدید ایجاد کرده اند.

ابداع یک دستگاه پوشیدنی برای اندازه گیری قند خون

دانشمندان ایالتی پن، یک دستگاه پوشیدنی جدید برای اندازه گیری قند خون را توسعه داده اند که قادر به نظارت بر سطح گلوکز در عرق در بیوسنسورها و بیوالکترونیک ها است.

ابداع حسگر گوش برای نظارت بر بیماران کووید ۱۹

محققان آلمانی موفق به ابداع حسگری شدند که به پزشکان اجازه می دهد وضعیت بیمار را در زمان واقعی ردیابی کنند.

توسط مبتکر جوان بسیجی تحقق یافت؛

تولید اسکنر های مغناطیسی و راداد های زمین نفوذ

مبتکر بسیجی با ایجاد پروسه انتشار اندازه گیری و پردازش سیگنال های مغناطیسی و امواج الکترومغناطیسی طیفی از محصولات مختلف از جمله سیستم های تصویر برداری مغناطیسی از زیر زمین سیستم تشخیص آلودگی های فلزی در صنایع غدایی و دارویی رادار های زمین نفوذو...را به مرحله نمونه سازی رسانده است.

برگزاری کارگاه های آموزشی نیمروزه مهارت افزایی در شهرستان گرمی

کارگاه های آموزشی نیمروزه مهارت افزایی ویژه مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام (ره) بخش مرزی موران با بهره گیری از اساتید مجرب کارگروه تخصصی خانه نخبگان علمی بسیج شهرستان گرمی برگزار شد.

برگزاری کارگاه های آموزشی طرح های اشتغال و خودکفایی شهرستان گرمی به روایت تصویر

کارگاه های آموزشی نیمروزه مهارت افزایی ویژه مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام (ره) بخش مرزی موران در محل سالن ورزشی صالحین شهید کاظمی حوزه امیرالمومنین (ع) موران با بهره گیری از اساتید مجرب کارگروه تخصصی خانه نخبگان علمی بسیج شهرستان گرمی در بخش های مختلف برگزار شد.

کشف یک سیگنال مغزی در تشخیص و درمان اختلالات اضطرابی

یکی از محققان دانشگاه اوتاگو یک سیگنال مغزی کشف کرده است که به تشخیص و درمان اختلالات اضطرابی کمک می کند.