بوشهر

جانشین بسیج علمی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

تشکیل خانه نخبگان راهی برای شناسایی و حل مشکلات استان است

صبح امروز کارگاه آموزش و توانمندسازی مدیران علمی نواحی، حوزه ها و پایگاه‌های علمی بسیج استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

پزشک متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی(ره) ؛

مادر مشکوک یا مبتلا به کووید ۱۹ می‌تواند به نوزاد خود شیر دهد

پزشک متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: تا کنون هیچ گونه شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کووید ۱۹ از طریق شیر مادر وجود ندارد؛ لذا در صورتی که مادر، پروتکل های معمول بهداشتی را رعایت کند، می تواند به فرزند خود شیر دهد.

معرفی کتاب؛

انگیزه راهکاری نو برای خلق دنیایی نو اثر دانیل اچ. پینک

بسیاری از ما هنوز تعریف دقیقی از انگیزه در ذهن خود نداریم یا ممکن است تصور کنیم انگیزه به معنی داشتن اشتیاق برای انجام کاری است؛ به راستی انگیزه چیست؟ از کجا و چطور شکل می‌گیرد؟ چه عاملی در شکل‌گیری و از بین رفتن انگیزه وجود دارد؟ دانیل پینک در کتاب انگیزه راهکاری نو برای خلق دنیایی نو ما را با تعریف درست انگیزه و عوامل مربوط به آن آشنا می‌کند.

علوم انسانی جهت دهنده و فکرساز است/ایران کشوری در حال توسعه است

یکی از دلایل مهم تأکیدمقام معظم رهبری بر علوم انسانی این است که ایران کشوری در حال توسعه است و برای پیشرفت و توسعه، الگوی کاملی لازم است که مقصد و مسیر براساس آن روشن می شود تعیین این الگو و معیارها و شاخص های توسعه بر عهده علوم انسانی می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر؛

پیام امام جمعه بوشهر در رابطه با شیوع بیماری کرونا/ این بیماری باید جدّی گرفته شود

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در رابطه با شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر پیامی صادر نمودند.

معرفی کتاب؛

جستارهایی نو پیرامون ترجمه شناسی

ترجمه‌شناسی شاخه‌ای از علوم انسانی است که هدف آن مطالعه سازمان یافته ابعاد نظری و عملی ترجمه است. واژه جدید «ترجمه‌شناسی» که از سال ۱۹۷۲ بر سر زبانها افتاد، برای نخستین بار توسط برایان هریس۲ کانادایی مطرح شد. به عقیده هریس، پیدایش چنین واژه‌ای به علت نیازی بود که به یک نام علمی برای زمینه پژوهشی تازه‌ای که در سالهای پس از جنگ توسعه زیادی پیدا کرده بود، احساس می‌شد. نظریات پیرامون ترجمه در پایان قرن بیستم به طرز چشمگیری توسعه یافت.

طبق تحقیقات جدید دانشمندان؛

آینده مانگرهای جهان به دست ما است/افزایش گازهای گلخانه‌ای خطری جدی برای جنگل‌های حرا

سرعت افزایش سطح دریاها در سال‌های آینده به میزان گرم شدن کره زمین بستگی دارد و همین امر باعث گسترش آب دریا و ذوب شدن صفحات(کوه‌های) یخی می‌شود و این مسئله به نوبه خود به میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای بستگی دارد.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛

ایمنی و سلامت مواد غذایی را جدی بگیرید

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ایمنی و سلامت مواد غذایی از موضوعات بسیار مهم در حوزه سلامت هر جامعه بوده و یک مسئولیت همگانی است.

باتری‌های قدیمی را دور نریزید، آنها را به گیاهان تحویل دهید

باتری‌ها حاوی مواد مضر هستند که نباید وارد طبیعت شوند. یک شرکت بازیافت استرالیا با جمع آوری باتری‌های استفاده شده و تبدیل آنها به کود برای محصولات زراعی، تعداد باتری های موجود در محل دفن زباله را کاهش می‌دهد.

اقیانوس­ها آینده ­ی ما هستند/ مهمترین دلیل برای گرامی داشت روز اقیانوس­ها و دریاها

مهمترین دلیل برای گرامی داشت روز اقیانوس­ها و دریاها؛ یادآوری نقش عمده و ارزشمند آنها در زندگی روزمره بشر است. اقیانوس­ها ریه­ های زمین ما هستند و بیشترین میزان اکسیژن را برای تنفس ما تأمین می­ کنند.