عضو انجمن تغذیه آمریکا:

توت فرنگی قند خون را به مقدار کمی بالا می برد/ خرماها تاثیری متوسط به بالا در قند خون دارند

عضو انجمن تغذیه آمریکا گفت: توت فرنگی با اینکه طعم بسیار شیرینی دارد اما تحقیقات نشان داده قند خون را به مقدار کمی بالا می برد.

دکتر حسین جزایری عضو انجمن تغذیه آمریکا در گفت و گو با خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری اظهار کرد: توت فرنگی با اینکه طعم بسیار شیرینی دارد اما تحقیقات نشان داده قند خون را به مقدار کمی بالا می برد.

 وی در همین ارتباط بیان کرد: توت فرنگی به گونه ای است که نسبت به پرتقال، سیب، خرما، کشمش، انجیر خشک و بسیار دیگری از مواد خوراکی بسیار بهتر است و بسیار کمتر قند خون را افزایش می دهد.

عضو انجمن تغذیه آمریکا تصریح کرد: البته افرادی که دارای دیابت هستند حتما باید مراقب باشند که قند خون آنها در محدوده کنترل شده باشد و نباید بیش از حدی که توسط متخصصین تغذیه توصیه می شود از توت فرنگی مصرف کنند.

وی در ادامه با طرح این سوال که خرما برای افراد دیابتی خوب است یا ضرر دارد؟ عنوان کرد: در پاسخ به این سوال باید ببینیم وضعیت کنترل قند خون آن فرد به چه نحوی است.

جزایری خاطرنشان کرد: اگر قند خون دو ساعت پس از وعده ناهار و یا دو ساعت پس از وعده شام بالا باشد یک طور عمل می کنیم و اگر کنترل شده باشد به طور دیگری عمل خواهیم کرد. نکته مهم در این مسئله این است که ما چند گرم خرما را می خواهیم مصرف کنیم

وی در تشریح سخنان خود یادآور شد: در حالت کلی بر اساس جدولی که با همکاری پرفسور برندمیلر از دانشگاه سیدنی منتشر شده خرماها تاثیری متوسط به بالا در قند خون دارند یعنی 60 گرم خرما بین 14 تا 22 است که بستگی به نوع خرمایی دارد که مصرف می شود.

عضو انجمن تغذیه آمریکا در پاسخ به این سوال که اگر چای را خرما خرما بخوریم قند خون می گیریم؟ گفت: این مسئله صحت علمی ندارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲:۴۴

شناسه خبر: 100394

مطالب مرتبط :
نتایج امیدوارکننده کارآزمایی بالینی درمان مادام العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی اعلام شد

توسط دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

نتایج امیدوارکننده درمان مادام‌العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی

یک کارآزمایی بالینی فاز I/II راه را برای درمان‌های قابل اعتماد و طولانی مدت برای دیابت نوع ۱ هموار می‌کند. این کار بر روی توسعه ایمپلنت‌هایی مبتنی بر سلول‌های بنیادی متمرکز است که می‌تواند انسولین را مستقیماً به جریان خون بیماران دیابتی برساند.

میوه

یک دکترای گیاه پزشکی مطرح کرد

چگونگی شستن میوه ها در ایام کرونا/توت فرنگی و رطب با آب و مایع ظرفشویی شسته شود

یک دکترای گیاه پزشکی گفت: در این رزوها دو تا سه قطره مایع ظرفشویی در یک لیتر آب بریزیم و میوه های حداکثر به مدت ۵ دقیقه در آن بگذاریم و بعد آنها را بشوییم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب