ارتقای ۷۷ پله ای دانشگاه ارومیه در نظام رتبه بندی سایمگو(Scimago Institutions Rankings)

در طی یکسال گذشته دانشگاه ارومیه در نظام رتبه بندی سایمگو(Scimago Institutions Rankings) ۷۷ پله ارتقا داشته است.

عباس شفیعی معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی بااشاره به اینکه در این رتبه بندی ۱۵۴ دانشگاه از ایران شرکت داشته اند، که دانشگاه ارومیه در بین دانشگاه‌های جامع ایران رتبه ۹ را کسب کرده است گفت: نظام رتبه‌بندی سایمگو توسط گروهی پژوهشی در دانشگاه گرانادا (اسپانیا) ابداع شده است که با استفاده از الگوریتم هایی اطلاعات شاخص‌های مختلف را استخراج و بر اساس آن نشریات را از لحاظ اعتبار علمی رتبه‌بندی می‌کند.

بنا بر اعلام معاونت پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC،  نه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه در زمره 1 درصد پژوهشگران پراستناد جهان قرار گرفتند.

دکتر صمد جعفر مدار از دانشکده فنی مهندسی، دکتر مهران مرادی از دانشکده دامپزشکی، دکتر شهرام خلیل آریا از دانشکده فنی مهندسی، دکتر هادی الماسی از دانشکده کشاورزی، دکتر چنگیز قبادی از دانشکده برق و کامپیوتر، دکتر قادر رضازاده از دانشکده فنی مهندسی، دکتر حسین تاجیک از دانشکده دامپزشکی، دکتر عطا چیت ساز از دانشکده فنی مهندسی و دکتر جواد نوری نیا از دانشکده برق و کامپیوتر، ۹ نفر عضو هیات عملی دانشگاه ارومیه هستند که در این لیست قرار گرفتند .

این نظام رتبه‌بندی یکی از جدیدترین و جامع‌ترین روش‌های رتبه‌بندی پژوهشی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی دنیا است؛ در رتبه‌بندی سایمگو هم تعداد استناداتی که به نشریه شده و هم اهمیت نشریه‌ای که استناد در آن منتشر شده در نظر گرفته می‌شود.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸:۵۴

شناسه خبر: 101958

مطالب مرتبط :
رتبه بندی

علم و فناوری گزارش می دهد؛

جایگاه دوم نرخ رشد تولید و انتشارات علمی در میان ۲۵ کشور برتر جهان به ایران تعلق گرفت + جدول

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از کسب جایگاه دوم نرخ رشد تولید و انتشارات علم کشور در میان ۲۵ کشور برتر جهان خبر داد.

۱۲۳

برگزاری وبینار بین المللی بررسی اثرات پایداری هفت ستونه ناشی از شیوع بیماری کرونا

در راستای توسعه همکاریهای علمی بین‌المللی در قالب سری سمینارهای تخصصی مجازی (وبینار) دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه ارومیه، سمیناری با عنوان " بررسی اثرات پایداری هفت ستونه(۷PS) ناشی از شیوع بیماری کرونا: سناریوهای جدید کسب و کار، فناوریها و کاربردها" برگزار می شود.

بیو

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران بر قله دانش زیست فناوری خاورمیانه/گام بلند کشور برای صادرات ۳۱ میلیارد دلاری محصولات بیوتکنولوژی +جدول

بر اساس جدیدترین رتبه بندی نظام سایمگو، ایران در زمینه تولید مقاله های زیست فناوری در جایگاه اول خاورمیانه و دوازدهم جهان قرار گرفته است؛ کشورمان درحالی موفق به کسب این موفقیت گردیده که طی سال های اخیر تحت شدیدترین تحریم های علمی قرار گرفته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب