مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان:

۵۷ درصد مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای دانشگاهیان هستند/ هیئت مدیره مجمع ترویج و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گلستان مشخص شد

مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان گفت: ۵۷ درصد مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای دانشگاهیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان؛ حمزه کرایلو، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ‏گلستان در انتخابات مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان گفت: اهتمام خیران به حوزه مهارت‌آموزی می‌تواند باعث کاهش معضل بیکاری در استان شود.

کرایلو بابیان اینکه نقش مهارت در اشتغالزایی بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: ۵۷ درصد از مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند و این مسأله نشان می‌دهد که باید به حوزه مهارت‌آموزی در دانشگاه‌ها اهتمام بیشتری شود.

وی به مدرک گرایی جوانان اشاره کرد و افزود: فارغ التحصیل دانشگاهی بدون مهارت بیکار می‌ماند و لذا توسعه آموزش‌های فنی در مجامع دانشگاهی می‌تواند باعث کاهش بیکاری شود.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خیّرین و فعالان اقتصادی استان می‌توانند با همراهیفن‌ی و حرفه‌ای در تجهیز و تأمین مواد مصرفی کارگاهی در جهت ارائه آموزش‌های مهارتی بهینه زمینه فرصت‌های شغلی را برای جوانان فراهم کنند.

گفتنی است با برگزاری انتخابات علاوه بر مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان به عنوان عضو ثابت، داود بخشی از شهرستان گنبدکاووس با ۲۲ رأی، عبدالمجید حسن قاسمی از شهرستان آق قلا با ۱۹ رأی، عبدالحکیم فیروزی از شهرستان ترکمن با ۱۸ رأی، مهین کیانی از شهرستان کردکوی با ۱۶ رأی، طیبه یزدی از شهرستان کردکوی با ۱۴ رأی، عبدالحکیم قدیر‌زاده از شهرستان آق قلا با ۱۳ رأی به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره مجمع ترویج و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان معرفی شدند.

همچنین منوچهر تعقلی از شهرستان گرگان علی البدل اول و سعید ابراهیمی از شهرستان گرگان علی البدل دوم معرفی شدند.


در این انتخابات ذکریا فرامرزی از شهرستان مینودشت با ۱۹ رأی به عنوان بازرس هیئت مدیره و حبیب حاجی آبادی از شهرستان علی آبادکتول با ۱۵ رأی به عنوان علی البدل بازرس هیئت مدیره انتخاب شد.

خبرنگار: داود خاندوزی

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳:۳۷

شناسه خبر: 102386

مطالب مرتبط :
مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گلستان مشخص شد

گزارش تصویری؛

انتخابات مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گلستان

مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای استان گلستان با برگزاری انتخابات مشخص شد.

برگزاری دوره آموزشی توسط کانون بسیج جامعه کشاورزی شهرستان دشتی

برگزاری دوره آموزشی توسط کانون بسیج جامعه کشاورزی شهرستان دشتی

کانون بسیج جامعه کشاورزی شهرستان دشتی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کمک به ارتقاء بهره وری و رونق و توسعه اشتغال خانگی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مهارتی می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب