مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تمدید شد

دانشگاه

به اعلام ریاست سازمان سنجش آموزش کشور مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ تا ساعت 24 روز دوشنبه ۲۴ مردادماه تمدید شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی سازمان سنجش، عبدالرسول پورعباس گفت: تا روز شنبه ۳۱۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اقدام نموده و سایر داوطلبان می بایست تا پایان روز دوشنبه ۲۴ مردادماه به مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اقدام به انتخاب رشته نمایند.

ایشان ضمن ضروری دانستن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، اطلاعیه­ ها و اصلاحات مندرج در سایت سازمان سنجش از سوی داوطلبان، افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید کدرشته محل‌های مورد نظر خود را برابر ضوابطی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده استخراج و به ترتیب علاقمندی مرتب کنند و پس از آن، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در انتهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج کرده و پس از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنین رییس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: با توجه به اینکه پس از اعلام نتایج نهایی آزمون، درخواست‌های اشتباه در انتخاب رشته در سازمان سنجش قابل بررسی نیست، لازم است داوطلبان در کنترل دقیق رشته‌های انتخابی و درج آنها در فرم انتخاب رشته دقت لازم را به عمل آورند زیرا مسوولیت درج و ثبت نهایی رشته محل‌ها در فرم انتخاب رشته با شخص داوطلب است و هیچ ادعایی در این زمینه قابل پذیرش نخواهد بود.

پورعباس عنوان نمود: داوطلبان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر فرد داده می‌شود و تا پایان مهلت قانونی امکان حداکثر پنج بار ویرایش وجود دارد و پس از هر بار ویرایش نیز پیامک انجام ویرایش برای متقاضیان ارسال می‌شود. ضمناً به داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته نموده­اند در این دو روز باقیمانده فرصت داده می­شود که در صورت تمایل یکبار دیگر نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، لازم بذکر است انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ از روز دوشنبه ۱۷ مرداد ماه آغاز شد و براساس اعلام قبلی سازمان سنجش، داوطلبان تا امشب (ساعت ۲۴ شامگاه شنبه) مهلت داشتند که انتخاب رشته کنند که مهلت انتخاب رشته تا شامگاه دوشنبه تمدید شد.

نتایج نهایی کنکور قرار است هفته آخر شهریور و کارنامه تمام داوطلبان هفته اول مهر منتشر شود.  

زمان انتشار: شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹:۰۰

شناسه خبر: 102418

مطالب مرتبط :
نمایشگاه

اخبار نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۱

تمدید بخش مجازی کتاب تهران

علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،از تمدید دو روزه بخش مجازی نمایشگاه و مجموع فروش هر دو بخش نمایشگاه را ۱۴۰ میلیاد تومان خبرداد.

ارتباط موثر انتخاب رشته تحصیلی با نوع شخصیت و مزاج شناسی

ارتباط موثر انتخاب رشته تحصیلی با نوع شخصیت و مزاج شناسی

یک متخصص طب سنتی تاکید کرد: باید جوانان را متناسب با استعدادی که دارند در مسیری هدایت کنیم که شکوفا شوند، تا هم از سلامت جسم و روح برخودار باشند و هم با درخشش خود در آینده برای جامعه مفید باشند.

کنکور

مهلت انتخاب رشته کنکور تا ۲۱ مرداد تمدید شد

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ تا روز ۲۱ مرداد ماه از سوی سازمان سنجش آموزش تمدید شد.

مرکز مشاوره

راه اندازی ۱۵ مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور در گلستان

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: ۱۵ مرکز مشاوره انتخاب رشه کنکور در گلستان نسبت به انتخاب رشته پذیرفته شدگان کنکور سراسری اقدام می کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب