با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت می گیرد؛

رونمایی از ده محصول فناورانه نوین در یزد

فردا(سه شنبه) ۲۵ مرداد، ۱۰ حصول فناورانه نوین که توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد تولید شده است با حضور دکتر «ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر «خیرالدین» معاون وزارت عتف رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد،‌ فردا(سه شنبه) ۲۵ مرداد، ۱۰ حصول فناورانه نوین که توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد تولید شده است با حضور دکتر «ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر «خیرالدین» معاون وزارت عتف رونمایی خواهد شد.

این محصولات فناورانه در حوزه های گوناگون همچون کشاورزی، شیمیایی، دارویی، نساجی و سرامیک بوده و با تولید داخلی آن ها ضمن کمک به اشتغال و رونق صنایع، از خروج ارز و وابستگی کشور کاسته خواهد شد.

افتتاح طرح توسعه شرکت های دانش بنیان سرامیک های صنعتی اردکان، افتتاح کارخانه نوآوری درخشان یزد از شتابدهنده ها و تیم های مستقر در این کارخانه، افتتاح چند پروژه عمرانی از نمایشگاه محصولات شرکت های مستقر در دانشگاه یزد، افتتاح بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شهید صدوقی یزد از برنامه های سفر دکتر ستاری به یزد است.

همچنین بازدید از قسمت های مختلف پارک علم و فناوری یزد، مرکز تحقیقات ناباروری یزد و مراسم تودیع و معارفه رئیس پارک علم و فناوری یزد از دیگر برنامه های سفر معاون علم و فناوری کشور می باشد.

نشست ستاد نوآوری و فناوری و اقتصاد دانش بنیان نیز با حضور «ستاری» در استانداری یزد پایان بخش برنامه های سفر یک روزه ستاری به یزد خواهد بود.

تفاهم نامه ایجاد کارخانه نوآوری در سال 1398 و همزمان با سفر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به یزد بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری، منطقه ویژه علم و فناوری و پارک علم و فناوری استان مبادله و بر اساس آن18 هزار و 400 متر مربع از  کارخانه درخشان در اختیار پارک علم و فناوری یزد قرار گرفت و تاکنون برای تکمیل فاز اول این کارخانه  بیش از 400 میلیارد ریال از منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منابع استانی و سهامداران هزینه شده است.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸:۱۹

شناسه خبر: 102437

مطالب مرتبط :
ایجاد شهرک های فناوری و ش بنیان و شهرک های تولید انرژی خورشیدی

استاندار یزد:

«اشتغال فناورانه» ؛ نسخه عملیاتی حل مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

فاطمی نسخه حل مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را «اشتغال فناورانه» عنوان و گفت: در صورت تغییر فضای اکوسیستم اشتغال استان به اشتغال فناورانه، شاهد تغییر فرهنگ استان و حل دیگر مسائل استان خواهیم بود.

خبرهای خوب محققان کشورمان در طراحی و پیاده‌سازی سامانه جامع آزمون‌های‌ PMPدستیار پزشکی

محقق طراحی و تولید ابزارها و سامانه‌های پزشکی در گفتگو با علم و فناوری؛

خبرهای خوب محققان کشورمان در طراحی و پیاده‌سازی سامانه جامع «آزمون‌های‌ PMP» دستیار پزشکی

یک محقق طراحی و تولید ابزارها و سامانه‌های پزشکی، گفت: سامانه جامع آزمو‌ن‌های پیشرفته پزشکی مبتنی بر آموزش «آزمون‌های PMP»دستیار پزشکی برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت دانش‌بنیان سان طب طراحی و در ادامه با یک تلاش مضاعف هسته‌های آن در چندین گروه پزشکی ایجاد و پیاده‌سازی شد، همچنین با نصب و راه‌اندازی این سامانه برای اولین بار در کشور بین چند دانشگاه علوم پزشکی آزمون‌هایPMP مشترک با موفقیت برگزار شد.

افتتاح فاز اول کارخانه نوآوری درخشان یزد با حضور «سورنا ستاری»

گزارش تصویری/

افتتاح فاز اول کارخانه نوآوری درخشان یزد با حضور «سورنا ستاری»

فاز اول کارخانه نوآوری درخشان یزد با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «مهران فاطمی» استاندار یزد و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

افتتاح طرح توسعه شرکت دانش بنیان سرامیک هاي صنعتی در اردکان

توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم صورت گرفت؛

افتتاح طرح توسعه شرکت دانش بنیان سرامیک هاي صنعتی در اردکان

طرح توسعه شرکت دانش بنیان سرامیک هاي صنعتی اردکان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم افتتاح شد.

افتتاح کارخانه نوآوری درخشان یزد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور صورت گرفت؛

افتتاح کارخانه نوآوری درخشان یزد

دقایقی قبل کارخانه نوآوری درخشان یزد با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «مهران فاطمی» استاندار یزد و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

رونمایی

با حضور فرمانده سپاه قم؛

ماشین نظافت شهری بومی رونمایی می شود

مراسم رونمایی از ماشین نظافت شهری بومی در استان قم برگزار می شود.

مسائل پژوهشسراهای دانش آموزی در ستاد فناوری و نوآوری دانش بنیان یزد بررسی شود

استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش یزد تاکید کرد؛

مسائل پژوهشسراهای دانش آموزی در ستاد فناوری و نوآوری دانش بنیان یزد بررسی شود

فاطمی گفت: در رابطه با بحث تقویت المپیاد‌ها و مسئله‌ی جشنواره‌ها و حمایت ویژه از این بخش که یک ماه به عزیزان فرصت داده شد که این سند را آماده کنند و مدل عملیاتی با سنجش‌های قابل ارزیابی و انشالله علاوه بر تصویب در شورای آموزش و پرورش در ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان هم مصوب شود.

اقدامات فناوری اطلاعات در رابطه با سند تحولی یزدنوین/  فعالیت۵۸ شرکت دانش بنیان در حوزه ICT  در یزد

در گفت و گوی تفصیلی با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد مطرح شد؛

اقدامات فناوری اطلاعات در رابطه با سند تحولی یزدنوین/ فعالیت۵۸ شرکت دانش بنیان در حوزه ICT در یزد

دکتر پاکدل گفت: از مجموع ۱۱۶ شرکت دانش بنیان استان، تعداد ۵۸ شرکت(۵۰درصد) در حوزه ICT فعال هستند که این فراوانی، نشان دهنده ظرفیت بالای این حوزه و بلوغ زیست بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد می باشد.

توجه ویژه کارآفرینان و صنعتگران بر حوزه فناوری، نوآوری و دانش بنیان ها

استاندار یزد تاکید کرد؛

توجه ویژه کارآفرینان و صنعتگران بر حوزه فناوری، نوآوری و دانش بنیان ها

فاطمی در همایش تشکل های کارفرمایی استان یزد گفت: باید کارآفرینان و صنعتگران به صورت ویژه بر این حوزه متمرکز و سرمایه گذاری کنند.

ستاری، خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب