گفت وگو با نویسنده جوان اشکنانی؛

با علم و دانش دست به نگارش بزنیم

نویسنده جوان اشکنانی گفت: نویسندگی یعنی انتقال تجربیات و این تجربیات باید با آگاهی بسیار زیادی در مورد موضوع تالیف شده باشد؛ چرا که اطلاعات اشتباه باعث می شود مشکلات جبران ناپذیری بر خواننده وارد شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لامرد، نخبگی ابعاد مختلف و در زمینه های مختلف می تواند رقم بخورد، گاهی یک دانشمند هسته ای نخبه قلمداد می شود و گاهی یک چهره ورزشی و گاهی هم حتی یک جوان خلاق.

در این مطلب پای سخنان یکی از جوانان نخبه در موضوع نویسندگی نشستیم، کسی که در رشته خود توانسته کتابی بنویسد که حرف برای گفتن داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید:::

 

** * جناب آقای دل آشوب در ابتدا خود را معرفی بفرمایید؟

بله بسم الله الرحمن الرحیم بنده سعید دل آشوب ۲۹ساله ساکن اشکنان شهرستان لامرد هستم.

 

** * میزان تحصیلات بفرمایید.

کارشناس ارشد رشته حسابداری، نویسنده و مدرس و همچنین پژوهشگر ICOACلهستان و  OxforDcert انگلستان می باشم.

 

** * لطفا یک معرفی اجمالی از کتاب خود ارائه بفرمایید و اینکه چه تاثیری در بهبود شرایط جامعه می تواند داشته باشد؟

کتاب مدیران زیر ذره بین حسابرسان در شرکت ها بر اساس نظریه های حسابداری تالیف شده است که بر اساس نظریه های مطرح شده می توانیم ارزیابی دقیق تری جهت جلوگیری تخلف مدیران در سازمان ها داشته باشیم .

همچنین در این روزها شاهد تخلف های زیادی از مدیران در شرکت ها هستیم و این موضوع باعث فساد در شرکت ها می‌شود و فساد مدیر می‌تواند کارکنان شرکت را هم به فساد بکشاند، بنابراین راهکارهایی ارائه داده ایم که بتوانیم تخلف ها را کاهش دهیم.

 

** * آیا شما چاپ کتاب هایتان را به صورت فردی انجام می دهید یا به صورت همکاری و گروهی؟

بله ما یک گروه ۷ نفره متشکل از نویسنده، مشاور، ویراستار، طراح جلد، صحفه آرا، مترجم و هماهنگ کننده که به صورت گروهی این مهم انجام می شود.

 

** * مهم ‌ترین انگیزه شما برای تألیف این اثر چه می‌باشد؟

کاهش فساد مالی در شرکت ها و بهبود گزارش های مالی برای استفاده کنندگان مهم ‌ترین انگیزه بنده برای تالیف این کتاب بوده است .

 

** * جناب آقای دل آشوب کتاب جدیدتان در چند نسخه به چاپ رسیده؟

در حال حاضر ۱۰۰۰ جلد تیتراژ شده که امید داریم که تیتراژها در آینده نه چندان دور افزایش پیدا کند.

 

** * آیا تا به حال آثار دیگری از جنابعالی نیز منتشر شده است؟

بله دو کتاب چاپ شده دیگر در زمینه های حسابداری از بنده تالیف شده و هشت مقاله علمی پژوهشی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی به مرحله چاپ رسیده است. در آینده نه چندان دور ، کتابی با محوریت اجتماعی که در حال ویراستاری داریم و یکی از دغدغه های مردم را بازنگری می کند.

 

** * می دانیم هر نویسنده ای در راه نگارش و انتشار کتاب با یک سری مشکلات رو به رو می شود، آیا شما برای نوشتن این سه کتاب با چه مشکلاتی رو به رو بوده اید؟

بله قطعا همینطوره، عدم سرمایه گذاری ناشرها بر روی نویسنده ها و همچنین در زمینه نویسندگی مافیا وجود دارد که کتاب نویسنده را به پایین ترین قیمت خریداری می کنند .

در ایران نویسندگی را به چشم شغل نمی توانیم ببینیم ،نویسنده ها فقط به علت علاقه ای که در این زمینه دارند دست به قلم می شوند.

 

** * جنابعالی یکی از افراد پرکار و موفق در زمینه نویسندگی می باشید، علت این موفقیت را مرهون چه می دانید؟

بنده ۹ سال است که در زمینه حسابداری تحصیل کردم و ۶ سال در رشته حسابداری مشغول به فعالیت هستم و ۵ سال سابقه تدریس دارم  لذا اطلاعات کافی و تسلط بر نوشته هایم دارم و بر اساس نیازهای که در حسابداری وجود دارد موضوع کتابم را انتخاب می کنم تا بتواند قسمتی از خللی که در این رشته وجود دارد را پر کند.

به نظر بنده تسلط بر نوشته هایم بزرگ ترین اصل موفقیت من در نوشته هایم می باشد.

 

** *انگیزه ی شما برای نویسندگی چیست؟

برای آن می نویسم که اثر ناچیزی بر دنیای مردم بگذارم.

 

** * جناب دل آشوب یک سخن برای افرادی که دوست دارند وارد عرصه نویسندگی شوند؟

نویسندگی یعنی انتقال تجربیات و این تجربیات باید با آگاهی بسیار زیادی در مورد موضوع تالیف شده باشد؛ چرا که اطلاعات اشتباه باعث می شود مشکلات جبران ناپذیری بر خواننده وارد شود. قبل از دست به قلم شدن در مورد موضوع انتخاب شده تسلط کامل داشته باشید و در زمینه ای که تخصص ندارید دست به قلم نشوید.

 

** * حرف آخر.

سپاسگزارم از تمام همکارانم که در این کار بنده را همیاری کردند و همچنین سپاسگزارم از کارمندان انتشارات جالیز که صبورانه در کنارم بودند.

 

گفت و گو از محمودصابری زاده

محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱:۵۹

شناسه خبر: 102456

مطالب مرتبط :
ا

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان: وظیفه دانشگاهیان در قبال شهدا، توسعه علم و دانش است

تجدید میثاق رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان با آرمان های امام راحل و شهدای بندرعباس

ییی

رئیس اداره آموزش و پرورش لامرد در گفت وگو با علم و فناوری خواستار شد:

ارتقاء هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در لامرد و مهر

رئیس اداره آموزش و پرورش لامرد گفت: باتوجه به صنعتی شدن لامرد، هنرستان های فنی و حرفه ای در شهرستان های لامرد و مهر ارتقاء خواهند یافت.

کوتاه با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

به مناسبت روز خبرنگار؛

چند سطری با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

تعدادی از خبرنگاران افتخاری خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس چند سطری را به مناسبت هفده مردادماه به رشته تحریر درآورده تا گوشه ای باشد از آنچه که در دل ها و اذهانشان می گذرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب