کابوسی بنام شاهد ۱۳۶

شهاب سنگ های ویرانگری بنام پهباد شاهد ۱۳۶

این روزها نام پهباد انتحاری ایرانی شاهد 136 بر سر زبان ها افتاده است . گروهی متشکل از کشورهای غربی با اصرار ادعا می کنند که جمهوری اسلامی ایران این نوع پهباد ها را در تعداد انبوه به کشور روسیه فروخته است و روسیه نیز از آنها بر ضد مواضع نظامی اکراین به دفعات زیاد به کار است . از طرف دیگر هم مسئولین ارشد نظامی و سیاسی در ایران و روسیه این خبر را تکذیب نموده و آنرا دستمایه سیاسی کشورهای متخاصم عنوان کردند . فارغ از اینکه این خبر راست باشد یا دروغ ، اهمیت این سلاح راهبردی آنقدر مهم است که روزانه چندین آیتم خبری در بسیاری از رسانه های غربی را به خود اختصاص داده است . به راستی این پهباد چه ویژگی هایی دارد که این چنین مورد توجه همگان قرار گرفته است . یکی از سیاست های راهبردی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخت و بکارگیری سلاح هایی است که در عین کارآمدی و چابک بودن از سادگی و سبک بودن در ساخت و تسهیل در بکارگیری برخوردار باشد . دلیل اتخاذ این سیاست هم این است که متاسفانه گستره فعالیت گروه های مقاومت اسلامی  بسیار وسیع و پراکنده است و امکان رساندن امکانات و تجهیزات نظامی برای محافظت از آنها در مقابل تهاجم دشمنان مشکل می باشد فلذا لازم است تا سلاح هایی با قابلیت های بازدارند و در عین حال سبک و کم هزینه تولید شود.

نمونه بارز این نوع سلاح ها  به کار گیری موشک فجر 5 توسط مبارزین انقلابی فلسطینی می باشد که پس از بکار گیری آن توسط حماس معادلات سیاسی و نظامی را در کرانه باختری و غزه برهم زد . سادگی در ساخت ، موثر بودن در ایجاد رعب و وحشت در میان صهیونیست ها و کم هزینه بودن ، از ویژگی های مهم و راهبردی موشک فجر 5 می باشد که توانسته است گنبد آهنین رژیم غاصب صهیونیستی را به سخره بگیرد و به ازای هر موشک 500 دلاری فجر 5 مبلغ 260 هزار دلار خرج روی دست صهیونیست ها بگذارد.  با همین تاکتیک و سیاست راهبردی پهباد های نسل شاهد با ماموریت های مختلف به تولید انبوه رسید . بمباران پالایشگاه های آرامکو عربستان توسط پهباد های یمنی ( بخوانید ایرانی ) آنچنان معادلات نظامی را در صحنه نبرد به نفع مردم مظلوم یمن عوض کرد که نتیجه نهایی آن به آتش بس کنونی میان ائتلاف سعودی و یمن  انجامید. این خبرهای خوش را بگذارید در کنار اخباری که در ابتدای جنگ تحمیلی به گوش می رسید که هیچ کشوری حاضر به فروش سیم خاردار به ایران نبود ولی الان با ارسال پیام های مستقیم و غیر مستقیم خواستار خرید پهباد از ایران می باشند. همه این افتخار آفرینی حاصل دسترنج دلاورمردانی است که در عرصه های علمی و نظامی با کار جهادی و شبانه روزی توانستند نام ایران را در فهرست 7 کشور برتر صنعت نظامی در جهان اعتلا ببخشند و توهم استیلای غرب بر کشور عزیز ایران را به سرابی در خواب آشفته بد مست خراب تبدیل نمایند.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 102494

مطالب مرتبط :
بازدید علمی از نمایشگاه هوافضای سپاه (صنایع موشکی و پهباد) توسط بسیجیان حوزه ۲۵۶ عصمت

گزارش تصویری/

بازدید علمی از نمایشگاه هوافضای سپاه (صنایع موشکی و پهباد) توسط بسیجیان حوزه ۲۵۶ عصمت

به همت معاون علمی و پژوهشی حوزه ۲۵۶ عصمت ناحیه مسلم بن عقیل، بسیجیان با حضور در نمایشگاه هوافضای سپاه از دستاوردهای ارزشمند و شگفتی ساز نیروی هوا فضای سپاه پاسداران بازدید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب