ثبت‌نام جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌ها آغاز شد

ثبت‌نام سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در دانشگاه لرستان برگزار می‌شود از هفتم دی‌ماه جاری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ مرحله دانشگاهی سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در اسفندماه امسال و مرحله سراسری آن در اردیبهشت‌ماه سال آینده توسط دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

مهلت ارسال آثار و پایان داوری بخش آوایی، پایان بهمن‌ماه جاری است و آزمون کتبی، مجازی، هفته اول اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

آیین پایانی مرحله دانشگاهی و تجلیل از برگزیدگان نیز، ۱۶ اسفندماه امسال در دانشگاه لرستان خواهد بود.

رئیس سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان، دبیر جشنواره، محمد حیاتی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان و جانشین دبیر جشنواره، فاطمه احمدی، مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان است.

مسابقات قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف اعتلاي دانش، ايمان، اخلاق و بصيرت ديني دانشجویان، توسعه فضای معنوی و قرآنی و زمينه‌سازی انس و الفت آنان با قرآن كريم و سيره معصومين(ع) و تدبر و عمل به آن آموزه‌ها، هر سال برگزار شده است.

سی و هفتمین دوره این رقابت بزرگ معنوی در سال‌جاری در مراحل مقدماتی، استانی و کشوری برگزار خواهد شد و برگزیدگان برای رقابت با منتخبان قرآنی سایر دانشگاه‌ها به مسابقات ملی معرفی و از تسهیلات ویژه­ای بهره‌مند می‌شوند.

این رقابت شامل بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، ادبی، هنری و فناوری نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و کارآفرینی قرآنی، در مجموع ۴۰ رشته به شرح ذیل است:

بخش آوایی: رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء ، حفظ کل، اذان، مداحی، تواشيح و هم‌خوانی قرآن کریم.

بخش معارفی: رشته‌های حفظ و مفاهیم احادیث اهل‌‌بیت(ع)، آشنایی با سیره معصومین(ع)، حفظ و مفاهیم قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم و احكام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی ایرانی.

بخش پژوهشی: رشته های مقاله‌نویسی، نقد کتاب، تلخيص کتاب.

بخش فناوری: رشته‌های تولید نرم‌افزار و اپلیکشن، کانال‌های مجازی.

بخش هنری: رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، تذهیب، معرق و منبت، فیلم کوتاه و طراحی پوستر.

بخش ادبی: رشته‌های شعر، داستان‌ و نمایش‌نامه‌نویسی و فیلم نامه نویسی.

بخش صحیفه سجادیه: معارف صحیفه سجادیه، حفظ فرازهای صحیفه سجادیه، دعاخوانی (فرازهای صحیفه سجادیه)، مقاله‌نویسی.

بخش نهج‌البلاغه: معارف نهج‌البلاغه، مقاله‌نویسی، حفظ فرازهای نهج‌البلاغه.

بخش نوآفرینی قرآنی (استارتاپ‌های قرآنی): ایده‌شو (ایده‌پردازی نوآفرینی قرآنی).

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به تارنمای اينترنتی سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور به نشانی سی و هفتمین جشنواره سرارسری قرآن و عترت دانشگاه های کشور صفحه اصلی (dmsrt.ir) مراجعه کنند.

 

زمان انتشار: جمعه ۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵:۱۳

شناسه خبر: 103026

مطالب مرتبط :
آغاز و پایان یک ماراتن علمی

کنکور ۱۴۰۲ برگزار شد؛

آغاز و پایان یک ماراتن علمی

نوبت اول کنکور ۱۴۰۲،از ساعت ۸ صبح پنجشنبه ۲۹ دی‌ماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی علوم‌تجربی آغاز و تا عصر ۳۰ دی ماه با رقابت دواطلبان رشته هنر ادامه خواهد داشت .

دانشگاه‌ها نباید از حضور در یوتیوب و پلتفرم‌ها ممنوع شوند

معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد:

لزوم استفاده از ظرفیت قانون جهش دانش بنیان برای مراکز علمی کشور

معاون پژوهشی وزیر علوم پیشنهاد استفاده از ظرفیت ماده ۱۳ قانون جهش دانش بنیان را به رؤسای دانشگاه‌ها داد و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال در مورد بودجه پژوهشی خبر خوبی با اذن رهبری بدهد.

رحل هوشمند قران

ثبت رحل هوشمند قرآن؛

ثبت اختراع رحل هوشمند خورشیدی قرآن برای اولین بار در جهان توسط یک مخترع ارومیه‌ای

مخترع رحل هوشمند قرآن از ثبت اختراع رحل هوشمند خورشیدی قرآن برای اولین بار در جهان خبر داد و گفت: برای تولید انبوه این دستگاه نیاز به یک سرمایه‌گذار است که بتوانید این دستگاه هوشمند را تولید و حتی به کشورهای خارجی صادر کنیم .

جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی

جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی

هفتمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی با معرفی برترین محصولات نوآوری کشور در بهمن سال ۱۴۰۱ برگزار می‌گردد

مراسم قرآن و عترت در مدرسه رزمندگان اسلام استان اردبیل به روایت تصویر

برگزاری مراسم قرآن و عترت با حضور جانشین سپاه حضرت عباس (ع) و مسئولین آموزش و پرورش در مدرسه رزمندگان استان اردبیل برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب