در کارگاه مقاله نویسی عنوان شد:

نوشتن متون علمی یک هنر است

دکتر وحید موحدی راد گفت: هدف اساسی گفتمان علمی فقط ارائه اطلاعات و افکار نیست بلکه ایجاد ارتباط واقعی است. بنابراین نوشتن متون علمی نه تنها یک علم، بلکه یک هنر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ به همت پژوهش سرای شهدای خلبان اداره آموزش و پرورش شهرستان صحنه، کارگاه مقاله نویسی با حضور دکتر وحید موحدی راد برگزار شد.

مقاله نویسی به ویژه نگارش مقاله های علمی و پژوهشی در سال های اخیر به شدت مورد توجه واقع شده است و افراد زیادی اقدام به نگارش مقاله های پژوهشی می کنند.

 

نوشتن مقاله علمی یکی از مهمترین فعالیت‌ها در زندگی علمی پژوهشگران است.

 

آموزش مقاله نویسی نیز یکی از ابزارهای کاربردی برای افرادی است که قصد دارند مقالات علمی و پژوهشی انجام دهند.

برهمین اساس اداره آموزش و پرورش شهرستان صحنه در راستای ارتقای علمی معلمان و کارکنان این اداره، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی با حضور دکتر وحید موحدی راد از اساتید دانشگاه های استان نمود.

 

دکتر موحدی راد در بخشی از سخنان خود در این کارگاه عنوان کرد: هدف اساسی گفتمان علمی فقط ارائه اطلاعات و افکار نیست بلکه ایجاد ارتباط واقعی است. بنابراین نوشتن متون علمی نه تنها یک علم بلکه یک هنر است.

 

وی اظهار داشت: زبان می تواند آنچه شما می نویسید را محدود یا تقویت کند. بنابراین، نوشتن ساختاریافته سردرگمی را محدود می‌کند و ارتباط روشنی را فراهم می‌کند.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: مقاله‌نویسی دارای اصول و آدابی است که اگر آنها را ندانید در این مسیر موفقیتی کسب نخواهید کرد.