پروینی عنوان کرد:

استان کرمانشاه اولین میزبان رویداد کشوری " اتم"

دبیر برگزاری "اتم" در کرمانشاه، از برگزاری این رویداد علمی در دانشگاه رازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه به جهت نیل به اهداف سازمانی، جذب و شناسایی نخبگان و همچنین معرفی جامعه نخبگان استانی در سطح استان و کشور در قالب 25 کارگروه تخصصی با بهره مندی از حضور اساتید دانشگاهی و نخبگان استان در زمینه شناسایی مشکلات استان و راه های برون رفت از آن، رصد پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه بومی و فراهم نمودن شرایط بالفعل کردن آنها، احصاء مسائل و ... فعالیت دارد.

توانمندی های این مرکز در استان، زمینه همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی، ادارات نظامی و اتنتظامی، مساجد و ادارات فرهنگی را فراهم نموده و به عنوان محلی برای حمایت و همکاری با مدیریت اجرایی استان را فراهم کرده است.

 

ظرفیت نیروهای جوان و نخبه خانه نخبگان بسیج استان این بار مجری برگزاری رویدادی کشوری  با نام "اتم" است.

 

میلاد پروینی از نخبگان این مرکز که دبیر برگزاری اتم در کرمانشاه است، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری عنوان کرد: "اتم" یعنی الگوها و تجربه های موفق مردمی که در قالب یک برنامه تلویزیونی اجرا می شود.

وی گفت: هدف از برنامه اتم، آشنایی و معرفی رشد و تکثیر الگوها و تجربه های موفق در زمینه حل مسائل و کمک به پیشرفت کشور است که در 12 حوزه کاری: سلامت، خدمات شهری، تفریح و نشاط، محیط زیست، آموزش، سبک زندگی، مطالبات اجتماعی، خیریه، ورزش، گردشگری، کسب و کار و  کشاورزی اجرا می شود.

 

دبیر برگزاری اتم اظهار داشت: برنامه اتم به دنبال این است که افراد و گروه های ناشناخته ای که با دغدغه و جدیت برای حل یک مسئله یا مشکل و ایجاد پیشرفت در نقطه از ایران عزیز تلاش می کنند را شناسایی کند و ضمن تقدیر از آنان، زمینه رشد و تکثیر و الگوها و تجربه های موفقشان را در سایر نقاط کشور فراهم آورد.

 

پروینی تصریح کرد: در واقع اتم یک برنامه استعداد یابی نیست، چراکه حل مسائل و مشکلات محله، شهر و کشور و بهبود شرایط و روش ها و نگاه نو به موضوعات مختلف بیش از استعداد، نیازمند دغدغه و پشتکار و تلاش افراد و گروه هایی است که صاحب الگوها و تجربه های موفق یا همان اتم هستند.

 

وی به ملاک های اساسی برای انتخاب هر فرد یا گروه به عنوان یک اتم اشاره کرد و افزود: از شاخصه های انتخاب به عنوان اتم، مردمی بودن، قابلیت تکثیر و توزیع بودن اقدامات و شیوه کاری و الگوها و نیز شاخصه خلاقیت است.

 

میلاد پروینی؛ دبیر برگزاری "اتم" در کرمانشاه اضافه کرد: ویژگی خاص این برنامه، نداشتن محدودیت در حوزه های فعالیت برای اتم ها است به این شکل که هر شخص یا گروهی که توانسته مسئله یا مشکلی را در هریک از 12 زمینه‌ای که مطرح شد و یا هر حوزه دیگری در سطح خانواده، محله، شهر یا کشور با مشارکت دیگران و به شیوه های خلاقانه حل کند، یک اتم است.