با حمایت مرکز رشد و خلاقیت قزوین؛

تن پوش ضد گلوله و ضربه توسط مخترع قزوینی طراحی شد

مخترع قزوینی اذعان کرد: این لباس در برابر اکثر اسلحه های سبک و سنگین مقاوم است و گلوله از آن عبور نمی کند، همچنین این لباس اجازه ی تبادل دمای بدن با محیط بیرون را در شرایط بد آب و هوایی نمی دهد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان قزوین؛ طرح تن پوش ضد گلوله و ضد ضربه در کارگروه های مرکز  رشد و خلاقیت بسیج شهیدحسن پور قزوین بررسی و مورد حمایت این مرکز قرار گرفت.

 

ایمان فرح بخش مجری این طرح پژوهشی در گفتگو با این خبرگزاری گفت: امروز با توجه به مسائل منطقه ای، نیروهای مسلح بیش از پیش نیاز به محافظت از نیروهای خود دارند و این نیاز تا به امروز با استفاده از جلیقه های ضد گلوله تامین شده است، ولی همواره اصابت گلوله به نواحی دیگر بدن باعث نقص عضو و یا فوت افراد می گردد.

 

وی تاکید کرد:با استفاده از آخرین دانش روز دنیا توانسته ایم به طرحی برای لباس ضد گلوله فوق سبک دست پیدا کنیم که ضربه  گلوله را دفع می کند.

 

فرح بخش در معرفی محصول نهایی  و مشخصات طرح اذعان کرد:  این لباس در برابر اکثر اسلحه های سبک و سنگین مقاوم است و گلوله از آن عبور نمی کند، همچنین این لباس اجازه ی تبادل دمای بدن با محیط بیرون را در شرایط بد آب و هوایی نمی دهد.

 

این مخترع قزوینی بیان کرد: از دیگر ویژگی های این تن پوش که می توان به آن اشاه کرد مقاومت در برار نفوذ آب است که  این لباس آب گریز بوده و درصد جذب آب آن تقریباً صفر است، از طرفی این لباس در برابر الکتریسیته مقاوم  و رسانایی ندارد. طراحی این لباس  بر اساس آخرین دانش روز دنیا انجام شده و همچنین تلاش شده از مشاوره و کمکهای اساتید محترم دانشگاه های مطرح کشور استفاده شود و همچنین امکان تامین مواد اولیه در داخل کشور برای ساخت این محصول وجود دارد.

 

این مخترع جوان قزوینی بیان داشت: از مزایا و قابلیت های محصول نهایی این است که این محصول از تلفات جانی نیروهای مسلح می کاهد و آزادی عمل قابل توجهی به آنها ارائه می کند.بر اساس مطالعات علمی و دریافت کارشناسان در حوزه های مختلف بر روی طرح مذکور به همراهی گروهی از اساتید خبره تلاش کردیم تا بتوانیم گامی در جهت حفظ امنیت نیروی انسانی که ارزش فراوانی دارد، برداریم.

 

فرح بخش در پایان  تاکید کرد: برای رسیدن به محصول نهایی نیاز با کمکهای مادی و معنوی سازمان بسیج علمی و حتی دیگر نهادها و سازمانها هستیم و هر قدمی که بتواند ما را برای تحقق هدف و محصول نهایی یاری نماید،قدردان خواهیم بود.

 

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹:۴۸

شناسه خبر: 36124

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب