در یک اقدام جالب

بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز احداث می شود

کارشناسان معماری کشور برای نخستین بار خالق بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز می شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، زیباسازی معابر و فضای سبز شهری این روزها به سبب مشکلات ناشی از صنعتی شدن شهرها، ترافیک های شدید و تبعات حاصل از آنها و غیره به عنوان معظلی بزرگ برای کلان شهرها به وجود آمده است، امری که شهرداری شیراز را بر آن داشت تا با یک ابتکار جدید در خلق یک اثر زیبا و دیدنی اقدام کند.

از سوی دیگر وجود پارک ها و فضای سبز این روزها لازمه زندگی مردم در جامعه ای است که به غیر از دود، گرد و غبار و انواع و اقسام آلودگی ها، فرصتی برای تفریح خانواده در محیط پیرامون خود و در یک مکان آرام و دلنشین برای ساعتی از این مشکلات به دور باشند.

این اقدام شهرداری شیراز در حالی انجام می شود که در پی آن بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه توسط معماران متبحر داخلی ایجاد می شود.

شاید این سوال برایتان مطرح شود که با وجود کم آبی و بحران های به وجود آمده از خشکسالی های مداوم که سال های متمادی، کشور و به ویژه استان فارس را به آن دچار کرده است، و از سویی نیز دغدغه مسئولان امر، استفاده از کشت های جایگزین کشاورزی و روآوردن به گیاهانی با نیاز آبی کم و پربازده است، تامین آب و آبیاری بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه چگونه انجام می شود.

از مزایای این باغ بزرگ و دیدنی استفاده از روش نوین آبیاری است، که این امر سبب می شود علاوه بر استفاده بهینه از آب مصرفی، در افزایش عمر گیاهان کاشته شده در این باغ بیشتر شود.

امروز در کشت های نوین، کشت هیدروپونیک در حال رونق گرفتن است، که به سبب آن در بهره وری آب تاثیر شگرف و بسزایی دارد. آنچه در نسخه کارشناسان برای تامین آب در این باغ عمودی است، تامین آن به روش هیدروپونیک بوده که با بازیافت آب خاکستری برج ها تامین می شود.

600 قطعه پیش ساخته نمای این برج با استفاده از تکنولوژی های تک در شیراز ساخته شده و روی نمای برج قرار می گیرد و یک باغ 3 هکتاری پایدار را به وجود می آورد.

عطر خوش و رایحه دل نشین  بهار نارنج شیراز در طبقات این باغ بزرگ عمودی خاطره ای به یادماندنی را برای خانواده ها رقم می زند.

 

زمان انتشار: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴:۱۸

شناسه خبر: 55411

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
مهيار زكى پور
۰ مخالف          ۱ موافق
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۳:۳۹

با سلام به نظرم بسيار پروژه جالبى امد. اميدرا م كه مبتكرين اين طرح بتوانند طرحى براى تامين سرمايه اوليه ساخت نيز ارائه دهند تا اين ستاختمان بى نظير به مرحله ساخت برسد. بسيار علاقه مند هستم در اين ساختمان خانه اى داشته باشم .

اشتراک گذاری مطالب