خبر افزایش صادرات کالای پتروشیمی در سال ۹۶ از استا خبرگزاری علم و فناوری - خبر افزایش صادرات کالای پتروشیمی در سال ۹۶ از استان بوشهر
به گزارش خبرگزاری علم وفنآوری

خبر افزایش صادرات کالای پتروشیمی در سال ۹۶ از استان بوشهر

در عرصه تجارت خارجی استان بوشهر امسال نسبت به سال گذشته رشد داشته است

 

به گزارش خبرگزاری علم وفنآوری، حسینی محمدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در عرصه تجارت خارجی استان بوشهر  امسال نسبت به سال گذشته از نظر ارزشی حدود ۴درصد و از نظر وزنی نیز ۳درصد رشد داشته‌ است.

حسینی محمدی بیان داشت: در سال گذشته حدود ۱۹ میلیون دلار کالا به قطر صادر شد که این میزان و تا پایان بهمن ماه امسال به بیش از ۶۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

حسینی محمدی گفت: صادرات از استان بوشهر به کشورهای چین، کره، امارات، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، تایوان و قطرکه بیش از ۹۸ درصد صادرات از استان بوشهر از طریق ۳ بندر منطقه ویژه پارس، منطقه ویژه اقتصادی و گمرک خارگ انجام شده است.

حسینی محمدی اظهار داشت: از کالاهای صادرات شده  ۶.۳ میلیارد دلار کالای پتروشیمی از استان بوشهر وکالاهای صنعتی با ۴۵۳ میلیون دلار، معدنی با ۱۶۴ میلیون دلار و محصولات کشاورزی با ۷۳ میلیون دلار نیز از دیگر صادرات غیر نفتی استان بوشهر به شمار می‌روند.

حسینی محمدی در ادامه بیان داشت: واردات کالا به استان بوشهر به ارزش بیش از ۲.۱  میلیارد دلار  در ۱۱ماه امسال که  اقلام وارداتی شامل موز، لوازم یدکی خودرو، لاستیک، برنج، چای و اسباب‌بازی  است.

حسینی محمدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهردر ادامه افزود: برای سال ۹۷ ، تعداد ۱۳ نمایشگاه تخصصی در استان پیش‌بینی شده که شامل نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی، نمایشگاه تخصصی مبلمان، نمایشگاه تخصصی گمرک و بنادر، نمایشگاه تخصصی انرژی، نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، نمایشگاه فرش ماشینی و دستباف، نمایشگاه تخصصی پزشکی و دندانپزشکی، نمایشگاه تخصصی صنعت خودرو، نمایشگاه تخصصی خدمات شهری، نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان،  نمایشگاه تخصصی چراغ‌های تزیینی و کف‌پوش و نمایشگاه تخصصی شیلات و آبزیان و غذاهای دریایی است.

 

زمان انتشار: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳:۰۶

شناسه خبر: 59147

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب