جاسوسی گوگل برای ارتش آمریکا / پروژه Maven لغو خبرگزاری علم و فناوری - جاسوسی گوگل برای ارتش آمریکا / پروژه Maven لغو می شود
دایان گرین، مدیر عامل شرکت گوگل کلود عنوان کرد:

جاسوسی گوگل برای ارتش آمریکا / پروژه Maven لغو می شود

Gizmodo گزارش داد که گوگل تصمیم گرفته است که قراردادهای خود را برای توسعه نرم افزار تشخیص تصویر AI برای هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی، تمدید نکند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از  Gizmodoبه گفته چندین کارمند گوگل که با Gizmodo تماس گرفته اند در روز جمعه (1 ژوئن)، دایان گرین، مدیر عامل شرکت Google Cloud، به کارمندان گفت که این شرکت قرارداد بحث انگیز خود را با وزارت دفاع در سال 2019 لغو می کند بدون اینکه تمدید شود،

در اوایل سال جاری، یک ایمیل داخلی گوگل با اخبار منتشر شد که این شرکت با وزارت دفاع در یک برنامه نظارت به نام Project Maven مشارکت داشته است. براساس گزارش روزنامه DOD منتشر شده در ماه ژوئیه، پروژه Maven قصد دارد تا توانایی آمریکا برای "جنگ با الگوریتم های کامپیوتری و هوش مصنوعی" را بهبود بخشد، با هدف ارتقاء توانایی نظامی برای تجزیه و تحلیل فیلم های هواپیمای بدون سرنشین. گوگل موافقت کرد که نرم افزار تشخیص تصویر را برای کمک به پنتاگون برای رسیدن به این هدف تدارک ببیند.

"ما معتقدیم که گوگل نباید در زمینه تجارت جنگ باشد". "بنابراین، ما می خواهیم پروژه Maven لغو شود، و گوگل پیش نویس و اجرای یک سیاست روشن را بیان می کند که نه گوگل و نه پیمانکاران آن، هرگز فناوری جنگ را ایجاد نخواهند کرد."

Gizmodo گزارش داد که ، با وجود اعلام گرین، پروژه لغو نشده است و گوگل همچنان به ارائه خدمات خود به وزارت دفاع امریکا ادامه خواهد داد تا زمانی که قراردادش در 2019 باقی خواهد ماند. بر اساس چندین ایمیل داخلی که توسط کیت کانگر خبرنگار به دست می آید، مقامات گوگل خوشبین بودند که کار بر روی پروژه Maven می تواند در درون قراردادهای بسیار سودآور با سازمان های نظامی و اطلاعاتی آمریکا، از جمله قرارداد کامپیوتری 10 میلیارد دلاری مشهور که چندین فناوری بزرگ شرکت ها در پیشنهادات خود قرار داده اند منجر شود.

طبق گفته Gizmodo، گوگل قصد دارد سیاست های اخلاقی جدید خود را در مورد برنامه های کاربردی AI خود در این هفته به نمایش بگذارد. به گفته گریین، کارکنانش به کارکنان خود گفتند که گوگل در گفتگو درباره استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی قرار دارد .

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 65053

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب