آنفولانزا امسال زودتر از سنوات گذشته به کشور رسید خبرگزاری علم و فناوری - آنفولانزا امسال زودتر از سنوات گذشته به کشور رسید
معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

آنفولانزا امسال زودتر از سنوات گذشته به کشور رسید

معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: زمان شیوع آنفولانزا در کشور نسبت به سال گذشته سریعتر اتفاق افتاد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران حامد روحانی زاده، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان درگیری آنفولانزا در کشور نسبت به سال گذشته سریعتر اتفاق افتاده است.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته این بیماری اواخر آذر ماه در کشور شیوع پیدا می‌کرد، افزود: امسال به دلیل سرما پیش از موعد زمان درگیری افراد سریعتر به اوائل آبان رسیده است.

معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه افراد داری بیماری زمینه‌ای و خاص باید بیشتر مراقب باشند، تصریح کرد: دریافت واکسن آنفولانزا و مراقبت‌های بهداشتی درمانی باید به صورت جدی در دستور کار بیماران و افراد با نیازهای درمانی ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه تاکنون 10 نفر در سطح مراکز بهداشتی درمانی استان بر اثر آنفولانزا فوت کردند، افزود: مراقبت‌های بهداشتی درمانی توسط افراد امسال باید جدی‌تر گرفته شود.

روحانی زاده خاطر نشان کرد: شدت بیماری آنفولانزا سال به سال بیشتر می‌شود به همین دلیل مراقبت‌ها باید تشدید شود.

وی ادامه داد: افرادی که داروهای شیمی درمانی دریافت می کنند قبل از فصل سرما باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند، در صورت علائم بیماری افراد به پزشک مراجعه کرده و اگر شدت بیماری بیشتر بوده برای درمان بیشتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: نیاز نیست همه افراد نسبت به  دریافت واکسن آنفولانزا اقدام کنند ولی برای افراد با بیماری زمینه ای لازم است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اخبار تایید نشده‌ای از فوت تعدادی افراد در اثر آنفولانزا در بابلسر در فضای مجازی منتشر شده است.

مرگ افراد به دلیل ابتلا به آنفولانزا هنوز به تایید رسمی نرسیده است، در پیگیری خبری خبرنگار این رسانه مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرده که در این ارتباط پیگیری های لازم انجام و نتایج آن اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱:۵۷

شناسه خبر: 83604

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب