نخبه علمی در استان چهارمحال و بختیاری:

نانوساختار Mno۲+۰.۱Pt قابل استفاده در باتری روی- هوا / باتری روی- هوا را می توان در سمعک هم استفاده کرد

نخبه علمی در استان چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون نانوساختار Mno۲+۰.۱Pt را در صنعت و چندین مورد دیگر استفاده کرده اند اما یکی دیگر از استفاده های آن باتری روی- هوا است .

 زهرا  مردانی نژاد نخبه علمی در استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ در خصوص طرح خود توضیحاتی دادو  اظهار کرد:  این طرح در واقع استفاده از نانوساختارMno2+0.1Pt به روش فراو بوده که  استفاده آن در باتری روی - هوا است.

وی تصریح کرد:  تا الان از  نانوساختار Mno2+0.1Pt در صنعت و چندین مورد دیگر  استفاده کردند و یکی دیگر از استفاده های آن باتری روی- هوا است .

مردانی نژاد اذعان داشت:   در واقع کاری که ما انجام داده ایم ده درصد  Pt به Mno2  اضافه کرده تا  بتوانیم شارز را بیشتر کنیم تا طول عمر  باتری بیشتر شود.

وی با اذعان بر اینکه باتری روی- هوا  در سمعک نیز مورد استفاده قرار می گیرد بیان داشت:  از آنجایی که باتری روی – هوا هم سبک تر و هم طول عمر آن بیشتر است  می توان در سمعک نیز از آن استفاده کرد.

مردانی نژاد فواید باتری روی- هوا در مقابل باتری های لیتیم یوم   اینگونه عنوان کرد: اگر باتری  باتری های لیتیم یوم  سنگین تر از باتری روی- هوا است چنانچه اگر باتری لیتیم یوم    در کوله سرباز گذاشته شود و بخواهد با خود آن را حمل کند نه تنها بار سنگینی را جابه جا می کند بلکه اگر یک سمت کوله پشتی سرباز تیر اندازی شود خود این باتری لیتیم یوم    منفجر و باعث به خطر افتادن جان سرباز می شود اما ما آمده ایم این باتری روی- هوا را در داخل بی سیم استفاده کرده تا هنگام تیر اندازی منفجر نشود.

وی با اذعان بر اینکه این طرح در حال حاضر یک طرح دانشگاهی و برای ارائه پایان نامه است بیان داشت: این طرح تا کنون به مرحله اجرا نرسیده و منتظر ثبت اختراع آن هستیم.

مردانی نژاد  یکی از برنامه های آینده خود را زدن کارگاهی دانست که بتواند باتری های سبک  که قابلیت استفاده در سمعک را داشته باشد  در آن تولید کند. که متاسفانه تا کنون از آن هیچ گونه حمایت مالی نشده است .

وی سرمایه گذاری اولیه برای اجرای این طرح را 300 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: اگر از ما حمایت مالی بشود قطعا" در بحث اشتغال زایی هم می توان کمک بسیاری کنیم.

یکی از آفت های علم استفاده نکردن از آن است

مردانی نژاد بزرگ ترین مشکلات پیش روی یک نخببه را مشکلات مالی دانست و خاطر نشان کرد:  مسئولین اگر بتوانند یک نخبه را حمایت مالی کرده و ایده و اختراع آن را ثبت کنند بزرگ ترین مشکل یک نخبه را توانسته اند حل کنند .

وی  در پایان  تعریف خود را از نخبه اینگونه عنوان کرد که نخبه به کسی گفته می شود که بتواند طرحی را اختراع کند که در پیشرفت جامعه موثر باشد.

انتهای پیام/1020ج

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸:۲۱

شناسه خبر: 83678

مطالب مرتبط :
امازون

جنگل های آمازون عامل تغییرات آب و هوایی

هیچ مورد مبهمی وجود ندارد که بزرگترین جنگل بارانی استوایی جهان که آمازون می باشد، تحت فشار بسیار زیادی قرار دارد .

سمعک کم هزینه؛ فقط با یک دلار، شنوایی خود را بازیابید

در مجله PLOS ONE :

سمعک کم هزینه؛ فقط با یک دلار، شنوایی خود را بازیابید

دستگاه LoCHAid؛ دستگاهی که با کمترین هزینه امکان شنوایی را برای افراد مسن در سراسر جهان که توانایی خرید سمعک‌های موجود را ندارند،فراهم می‌سازد تا به خوبی بشنوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
زهرا مردانی
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶:۲۵

سلام دوستان وقتتون بخیر ممنونم از این که این پستا مطالعه میکنید ... بنده دکتر مردانی هستم.خوش حال میشم بتونم کمکی از دستم بر میاد براتون انجام بدم،همچنین من منتظر پیشنهادات و انتقادات شما در رابطه با طرح هستم،حتما به پیوی بنده مراجعه کنید ...

اشتراک گذاری مطالب