گرانی، فرصت ادامه تحصیل را از نسل جوان می‌گیرد خبرگزاری علم و فناوری - گرانی، فرصت ادامه تحصیل را از نسل جوان می‌گیرد
دغدغه یک دانشجو؛

گرانی، فرصت ادامه تحصیل را از نسل جوان می‌گیرد

زهرا که دانشجوی یکی از دانشگاه‌های استان بوشهر است می‌گوید: « من یک دانشجوی هستم و باید در سال مبلغ بسیاری را بابت شهریه به دانشگاه بدهم که بعد از گران شدن بنزین باید به فکر هزینه خوابگاه و سرویس هم باشم فقط با این وضعیت، به این فکر می‌کنم چگونه ادامه تحصیل بدهم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ زهرا که دانشجوی یکی از دانشگاه‌های استان بوشهر است می‌گوید: « من یک دانشجو هستم و باید در سال مبلغ بسیاری را بابت شهریه به دانشگاه بدهم که بعد از گران شدن بنزین باید به فکر هزینه خوابگاه و سرویس هم باشم فقط با این وضعیت، به این فکر می‌کنم چگونه ادامه تحصیل بدهم.

 بخش زیادی از دانشجویان، با وجود خوابگاه مجهز و خوب دانشگاه به دلیل مسافت راه، ناچارند از خوابگاه‌های آزاد و بی کیفیت در شهر استفاده کنند. خیلی از روزها به جای اینکه وقت آزادم را به مطالعه دروس بپردازم ناچارم در صف سرویس دانشگاه منتظر بمانم.

سرویس‌های مشخص شده برای جابه جایی دانشجویان فقط در یک نوبت خدمت رسانی می‌کنند، که اگر به موقع نرسیم ناچاریم هزینه بسیاری متحمل شویم. اگر دانشگاه تدابیری بیاندیشد و سرویس جابه جایی دانشجویان در دو نوبت قرار دهد ما ناچار نمی‌شویم یک هزینه بیشتری را بپردازیم و علاوه برآن، بیشتر وقتی که باید صرف مطالعه کنیم به بطالت در صف سرویس سپری نمی‌کنیم. همچنین به جای مهاجرت به خوابگاه‌های آزاد در سطح شهر از امکانات بسیار خوبی که در خوابگاه دانشگاه است استفاده می‌کنیم.

دختران علاوه بر هزینه‌ای که باید برای سرویس و خوابگاه بدهند از نظر امنیت محیطی هم در معرض خطر هستند، به دلیل اینکه مجبور می‌شوند منتظر سرویس بماند یا از سرویس جا می‌مانند ناچارا در نیمه‌های شب به خوابگاه برمی‌گردند که با آزار و اذیت مردان مزاحم روبرو می‌شوند.

چه کسی قرار است درد ما دانشجویان را بشنود و برای ما شرایطی فراهم نماید تا بدون دغدغه این گرانی‌ها به ادامه تحصیل بپردازیم، با این وضعیت گرانی‌ها که به بهانه گران شدن بنزین، شاهد آن هستیم بیشترین فشار را به خانواده‌های می‌آورد که فرزند دانشجو و محصل دارند. بسیاری از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بسیار یا قادر به ادامه تحصیل نیستند یا ناچارند از هر راهی پول تهیه کنند»

انتهای پیام/حسینی مفرد

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 83792

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب