دانشگاهیان به سمت پژوهش های کاربردی پیش بروند خبرگزاری علم و فناوری - دانشگاهیان به سمت پژوهش های کاربردی پیش بروند
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد:

دانشگاهیان به سمت پژوهش های کاربردی پیش بروند

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد اعلام کرد: متاسفانه نیاز دانشگاه و دستگاه های اجرایی به هم درکشور ما در دو طرف ایجاد نشده و باعث شده پژوهش های ما به یک سری پژوهش بنیادین تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد در نخستین جلسه از سلسله نشست های "آینده دانشجوی من" که ظهر امروز در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد برگزار شد عنوان کرد: یکی از چالش های دانشجویان عناوین اعلامی از سوی دستگاه اجرایی برای حمایت از پایان نامه است، زیرا برخی از این عناوین بسیار بیشتر از یک پایان نامه وقت، نیروی انسانی و هزینه نیاز دارد و در واقع فراتر از یک پایان نامه دانشجویی است.

دکتر سید علیرضا افشانی بیان داشت: مشکل دیگر کلی بودن این عناوین اعلامی است. برخی از عناوین نه یک موضوع بلکه یک حوزه موضوعی بوده و آنقدر گسترده هستند که می‌توان چندین پروپوزال و پایان نامه از آن ارائه داد.

 وی بیان داشت: علاوه بر مشکلات این چنینی در دستگاه های اجرایی، درخود دانشگاه ها هم با مشکلاتی روبرو هستیم. ما از نیازهای دستگاه اجرایی اطلاع نداریم. همچنین دانشجویان ما تقریباً از جامعه بی اطلاع هستند، متاسفانه تعریف دوره دانشجویی حضور در دانشگاه و کلاس درس است.

افشانی افزود: دانشجوی ما حتی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی ما با جامعه ارتباط ندارند و لذا دغدغه ای هم ندارند در صورتی که یک دانشجوی علوم اجتماعی باید نگاه جامع داشته باشد.

 وی اذعان داشت: تا دانشگاه از مسئولان اجرایی دعوت نکند آنها در دانشگاه حاضر نمی‌شوند، ما دانشگاهیان هم همینطور، همین مساله نشان می دهد این نیاز در دو طرف ایجاد نشده و باعث شده پژوهش های ما به جای پژوهش های کاربردی به یک سری پژوهش بنیادین تبدیل شود. نهایتاً شاهد هستیم که پایان نامه می نویسیم اما مورد استفاده دستگاه‌های اجرایی قرار نمی گیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 84192

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب