چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

دبیر علمی چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی گفت: امسال در این کنفرانس ۴۰ سخنران و بیش از ۸۰۰ مخاطب خواهیم داشت که بزرگترین کنفرانس در کشور است و همزمان در ۳ سالن اجرا می‌شود.

آرین قلی‌پور دبیر علمی چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی که ۱۷ و ۱۸ دی ماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با محوریت اعطای جایزه ۳۴۰۰۰ مدیریت منابع انسانی به سازمان‌های رهسپار تعالی برگزار خواهد شد، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: براساس سال‌های گذشته مدیران منابع انسانی سازمان‌ها مخاطبین اصلی این همایش هستند که معمولا حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر را شامل می‌شوند و در بعضی مواقع کارشناسان منابع انسانی نیز شرکت می‌کنند که بخش خصوصی و دولتی را در بر می‌گیرد. 

* حضور ۴۰ سخنران در کنفرانس

وی هدف از برگزاری این همایش را بومی سازی مدل‌ها و تئوری‌های موجود در این حوزه اعلام کرد و گفت: امسال ۴۰ سخنران داریم که از لحاظ تعداد مخاطبین و سخنرانان بزرگترین کنفرانس در کشور است که همزمان در ۳ سالن اجرا می‌شود به طوری که در هر لحظه ۳ سخنران در سه سالن کنفرانس در حال ارائه مطالب هستند.           

دبیر علمی چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسان خاطرنشان کرد: مخاطبان کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی سال گذشته حدود ۸۰۰ نفر بودند که پیش‌بینی می‌کنیم امسال هم همین تعداد باشند. 

دبیر علمی چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسان در مورد جایزه مدل ۳۴۰۰۰ خاطرنشان کرد: کل هر آن چیزی که در مدیریت منابع انسانی سازمان‌ها رخ می‌دهد را در قالب فرایندها و نگرش‌ها و نتایج مدل‌سازی کرده و سازما‌ن‌ها می‌توانند بر اساس این مدل ۱۴ فرایند منابع انسانی خودشان را ارزیابی کنند و راه‌حل‌های بهبود تجویز شود. 

* میزان نظرسنجی منابع انسانی از رضایت شغلی و تعهد سازمانی 

قلی‌پور ادامه داد:  علاوه بر آن در حوزه نگرش‌سنجی منابع انسانی ـ منابع انسانی چه مقدار رضایت‌ شغلی، تعهد سازمانی و اشتیاق دارند ـ نظرسنجی و به سازمان‌ها وضعیتشان گزارش داده می‌شود، به عبارتی یک نرم ملی رضایت شغلی ارائه می‌شود که در ایران به طور مثال رضایت از حقوق و مزایا در حال حاضر ۵۲ درصد است و شرکت‌ها می‌توانند خودشان را با نرم ملی مقایسه کنند و ببینند در چه سطحی هستند. 

وی اضافه کرد: یکسری سنجه‌های عددی وجود دارد که به سازمان‌ها نشان می‌دهد نسبت به استانداردهای حوزه  چقدر قوی عمل کرده‌اند و چه میزان به استانداردها نزدیک هستند؛ یعنی در واقع این مدل وضعیت منابع انسانی را چکاپ و نسبت به استانداردها تحلیل می‌کند و راه حل بهبود ارائه می‌دهد. 

* اختصاص جایزه به بخش دولتی و خصوصی 

دبیر علمی چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسان خاطرنشان کرد: این جایزه در سال‌های پیش مختص بخش خصوصی بوده؛ امسال با همکاری سازمان  اداری استخدامی کشور این جایزه به بخش دولتی نیز تعلق گرفته و وزارت علوم هم این طرح را به  عنوان طرح کاربردی برگزیده ملی اعلام کرده است. 

 قلی‌پور افزود: کنفرانس محصولات مختلفی دارد و امسال برای اولین بار در کشور یک آزمایشگاه با عنوان معماکده سازمان راه‌اندازی کردیم  که به صورت تیمی است و در  قالب سانس‌های یک ساعته و در هشت مرحله است که مدیران می‌توانند شرکت کنند و قدرت حل مساله داشته باشند.

زمان انتشار: شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷:۲۵

شناسه خبر: 84569

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب