پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی آبزی پ خبرگزاری علم و فناوری - پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی آبزی پروری/ صیادان به سیستم ماهی یاب مجهز شدند
معاون کارآفرینی وزارت تعاون عنوان کرد

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی آبزی پروری/ صیادان به سیستم ماهی یاب مجهز شدند

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت ‌های بزرگ می ‌توانند با صاحبان مزارع کوچک پرورش آبزی ‌پروری قرارداد منعقد کنند تا به ازای قرارداد تسهیلات بانکی به واحدهای کوچک نیز اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نشست توسعه اشتغال و رفع مشکلات آبزیان در آبادان و خرمشهر با حضور معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد.

در این نشست که جمعی از مسئولان شهرستان های آبادان و خرمشهر حضور داشتند، عیسی منصوری معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: فعال کردن واحدهای تولیدی کوچک با پرداخت تسهیلات به این واحدها در قالب شرکت تعاونی بزرگ تولیدی امکان ‌پذیر خواهد بود.

افزایش ظرفیت تولید و راندمان در صیادی

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در صورتی که یک شرکت بزرگ در قالب تعاونی واحدهای تولیدی همچون آبزی ‌پروری را زیر پوشش بگیرد برای اشتغال این واحدها تسهیلات بانکی با سود ارزان قیمت از محل منابع ملی پرداخت خواهد شد.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: شرکت ‌های بزرگ می ‌توانند با صاحبان مزارع کوچک پرورش آبزی ‌پروری قرارداد منعقد کنند تا به ازای قرارداد تسهیلات بانکی به واحدهای کوچک نیز اختصاص یابد.

وی در همین ارتباط توضیح داد: در این راستا یک سرمایه در گردش برای شرکت ‌های بزرگ در نظر گرفته می ‌شود و در این حالت از حساب آبزی پرور وام پرداخت می ‌شود.

منصوری در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: برای افزایش ظرفیت تولید و راندمان در صیادی با هماهنگی با شیلات، صیادان به سیستم ماهی یاب مجهز شدند که این کار می ‌توانند با استفاده از شناورهایی که انبارهای سرد و بسته ‌بندی دارند در آب های دور دست صیادی کنند، با این روند درآمد صیادان به حدی می ‌رسد که خودشان می‌توانند پول بیمه خود را بپردازند.

دستگاه ‌های اجرایی گرهی را از کار صیادان باز کنند

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دستگاه ‌های اجرایی برای صدور مجوزها، تلاش کنند گرهی را از کار صیادان باز کنند.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که در پوشش بیمه ‌ای از محل مشوق ‌های بیمه ‌ای دانش آموختگان دانشگاهی می ‌توانیم استفاده کنیم عنوان کرد: در این زمینه هر نفر جدیدی را مشغول به کار کنند معادل یک سوم دستمزد هر نفر با مشوق بیمه و یا یارانه دستمزد خواهیم داد.

منصوری با یادآوری این نکته که برخی از مزارع پرورشی میگوی آبادان به دلیل پرداخت نشدن عوارض امور اراضی، از آنها خلع ‌ید شده خاطرنشان کرد: تلاش می‌ کنیم فرآیند زمان خلع ید مزارع معادل یک فصل کاری عقب افتد تا تولیدکنندگان در این مدت بتوانند حق امور اراضی را بپردازند.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اظهار کرد: در منطقه آزاد اروند گاهی اوقات تعارض و ناهماهنگی بین مناطق آزاد و سرزمین اصلی در حوزه روابط کار وجود دارد اما امکان هماهنگی اداره کار و منطقه آزاد با سرزمین اصلی باید به صورت حداکثری در این منطقه صورت پذیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 84617

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب