پیشرفته‌ترین کلاه ایمنی در مازندران ساخته شد/ برقر خبرگزاری علم و فناوری - پیشرفته‌ترین کلاه ایمنی در مازندران ساخته شد/ برقراری تماس خودکار با پلیس در زمان تصادف

پیشرفته‌ترین کلاه ایمنی در مازندران ساخته شد/ برقراری تماس خودکار با پلیس در زمان تصادف

مخترع مازندرانی موفق به تولید کلاه ایمنی هوشمند شده که قادر به برقراری ارتباط با پلیس در زمان تصادفات است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران محمد فلاح مخترع مازندرانی که عازم سفر بانکوک برای شرکت در مسابقات جهانی اختراعات است درباره ساخت این کلاه و اقداماتی که برای تولید انجام داده گفت‌وگو کردیم.

وی با اعلام اینکه اولین طرح من طرح کلاه ایمنی هوشمند موتور سیکلت است که دارای   gps دو منظوره است، تصریح کرد: این کلاه موقعیت موتورسیکلت و راکب آن را بدون کنترل موقعیت ترافیک اعلام می‌کند و در  تصادفات به طور خودکار جهت اعمال قوانین راهنمایی و رانندگی با پلیس ۱۱۰ و برای حمل مصدوم به بیمارستان با اورژانس ۱۱۵ تماس برقرار

می‌کند.

این مخترع مازندرانی خاطر نشان کرد: این کلاه دارای سیستم پخش موسیقی در یک امواج رادیویی و شارژ انواع تلفن همراه و بی سیم است.

فلاح مهمترین ویژگی این کلاه ایمنی را فعال شدن سیستم دیجیتال و هوشمند آن در هنگام برقراری تماس تلفنی با راکب اعلام کردو گفت: زمانی که گوشی موتور سوار زنگ خورد تماس اطلاع داده

می شود منتهی تا وقتی سرعت موتور به صفر نرسد اجازه برقراری ارتباط کلامی به راکب داده نمی شود.

وی افزود: کلاه ایمنی هوشمند دارای سیستم اتصال بهusp کامپیوتر جهت دسترسی به حافظه   gps و حافظه داخلی کلاه دارد.

این مخترع مازندرانی هزینه تمام شده کلاه ایمنی هوشمند را در سال ۸۸ دویست هزار تومان اعلام کرد و افزود: البته در تولید انبوه هزینه کمتر است و حتی قابلیت ارزآوری و صادرات به کشورهای دیگر دارد.

محمد فلاح طرح دیگرش را دستگاه نیروگاه سبز برای تولید انرژی سوییچینگ اعلام و در مورد کارکردش گفت: دستگاه نیروگاه سبز از تابش نور خورشید ولتاژ ۵ ولت سوییچینگ تولید می کند که این ولتاژ قابل طراحی در تمام وسایل دیجیتالی و سوییچینگ مانند  gps ماشین و انواع شارژ موبایل و هر وسیله دیجیتالی است.

فلاح ادامه داد: طرح دیگر جهت دهنده متغیر نوری جهت نصب در آینه های اتومبیل است که وقتی راننده ای از مقابل نور بالا میزند جهت اینه را عوض می کند تا نور بالا به چشم راننده اصابت نکند.

وی در پایان در مورد تجاری سازی طرح هایش گفت: برای تولید نیاز به حمایت از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی داریم اما به دلیل نداشتن طرح و سرمایه‌گذار همه این پروژه‌ها راکد مانده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 85035

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب