نام جدیدی برای ویروس کرونا انتخاب شد! خبرگزاری علم و فناوری - نام جدیدی برای ویروس کرونا انتخاب شد!

نام جدیدی برای ویروس کرونا انتخاب شد!

وجود نام منحصر به فرد برای جلوگیری از استفاده از نام‌های نادرست دیگر مهم است. این همچنین به ما یک قالب استاندارد برای استفاده از هرگونه شیوع ویروس عروق آتی در آینده را می‌دهد. طبق دستورالعمل‌های توافق‌شده بین سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی بهداشت حیوانات، و سازمان غذا و کشاورزی، اسمی باید انتخاب می‌شد که به هیچ موقعیت جغرافیایی، هیچ حیوانی، هیچ فرد یا گروهی از مردم اشاره نداشت و در عین حال قابل تلفظ و مربوط به بیماری است.

سازمان جهانی بهداشت دیروز در ژنو اعلام‌ كرد كه این بیماری ناشی از كروناویروس كه اولین بار در دسامبر گذشته در چین كشف شد، به‌طور رسمی با عنوان «کویید-۱۹» (COVID۱۹) شناخته می‌شود. این مخفف بیماری کروناویروس به انگلیسی (COronaVIrus Disease) و عدد ۱۹ مربوط سال ۲۰۱۹ است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آي.اف.ال.ساینس، در علم پزشکی، ویروس مسئول «کویید-۱۹» به‌طور موقت به‌عنوان «ان.سی.او.وی-2019» نامیده می‌شد. در مطبوعات عامه از آن به‌عنوان كروناویروس یاد می‌شود كه می‌تواند گمراه‌کننده باشد، زیرا كروناویروس‌ها یك زیرمجموعه ویروسی هستند كه شامل ویروس‌های مختلفی، از سرماخوردگی گرفته تا پاتوژن‌های کشنده مانند «سارس» و «مرس» را در برمی‌گیرند.

نام جدیدی برای ویروس کرونای جدید انتخاب شد!

داشتن نام برای جلوگیری از استفاده از نام‌های نادرست دیگر مهم است. این همچنین به ما یک قالب استاندارد برای استفاده از هرگونه شیوع ویروس عروق آتی در آینده را می‌دهد. طبق دستورالعمل‌های توافق‌شده بین سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی بهداشت حیوانات، و سازمان غذا و کشاورزی، اسمی باید انتخاب می‌شد که به هیچ موقعیت جغرافیایی، هیچ حیوانی، هیچ فرد یا گروهی از مردم اشاره نداشت و در عین حال قابل تلفظ و مربوط به بیماری است.

کمیسیون بهداشت ملی چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام‌کرد که طی یک روز گذشته ۹۷ فرد دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند و شمار قربانیان این بیماری به ۱۱۱۴ نفر افزایش یافته ‌است. تعداد مبتلایان به این ویروس ۴۴ هزار و ۶۵۳ نفر اعلام شد که وضعیت ۸ هزار و ۲۰۴ نفر از این افراد وخیم است. تعداد افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کویید-۱۹  نیز ۲۱ هزار و ۶۷۵ نفر اعلام شد.

گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند زیرا بسیاری از نخستین کسانی که مبتلا شدند کارگرانی در بازار غذاهای دریایی هوانان بودند. در نتیجه، آنها در معرض تماس بیشتر با حیوانات قرار داشتند. بازاری که با فروش حیوانات زنده برای غذا نیز در شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ مقصر شناخته شد. چنین بازارهایی برای عوامل بیماری‌زای جدید به عنوان انکوباتور در نظر گرفته می‌شوند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 85948

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب