۳۶ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران خبرگزاری علم و فناوری - ۳۶ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران برای مقابله با کرونا فعال هستند/ خودکفائی مازندران در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران:

۳۶ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران برای مقابله با کرونا فعال هستند/ خودکفائی مازندران در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران از فعالیت ۳۶ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: اقدام نیروهای جهادی زمینه خودکفائی مازندران در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده را فراهم کرده است.

سید امیر سادات کرمی در جمع خبرنگاران مازندران در ارتباط با اقدامات انجام شده بسیج دانشجویی مازندران برای مقابله با کرونا، اظهار کرد: در کل استان مازندران 36 گروه جهادی فعال برای مقابله با کرونا تشکیل شده است.

وی با اعلام اینکه از 36 گروه فعال هزار و 68 نفر از افراد دانشگاهی و افرادی که در محلات به جمع بسیج دانشجویی پیوستند در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: جمعیت هزار و 100 نفر از بدنه بسیج دانشجویی مازندران درگیر مقابله با کرونا شدند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران اضافه کرد: در جمع دانشجویان بسیجی جهادی از بدنه و ظرفیت همه دانشگاه‌های استان استفاده کردیم.

وی با اعلام اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان مازندران مجری راه اندازی 21 کارگاه تولیدی در زمینه تولید وسائل حفاظتی و مواد ضد عفونی کننده هستند، گفت: کارگاه‌ تولید ماسک سه شهر ساری، بابل و تنکابن از جمله واحدهای بودند که در این ایام همکاری مناسبی با بسیج دانشجویی استان داشتند.

سادات کرمی اضافه کرد: تاکنون نزدیک به 120 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده تولید و توزیع شده و یا در اختیار سازمان‌های و نهادها برای ضد عفونی کردن قرار گرفته است.

وی یادآور شد: دو هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دست توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تولید شده که این محصول واقعا نیاز جدی بیمارستان‌های استان مازندران بوده است، مهمترین شاخصه این کار جهادی درست در روزهای که بیمارستان‌ها به این ماده شوینده به صورت جدی نیاز داشتند این محصول در اختیار مراکز درمانی استان قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران ادامه داد: مازندران به جهت وردی نیروهای جهادی بخش اعظمی از نیازهای خودش را در داخل استان تامین کرده است، بسیج دانشجویی و قرارگاه در بحث بی نیاز کردن به مواد ضدعفونی کننده و ماسک کمک کردند.

وی با اشاره به همکاری مناسبی که بین اقشار مختلف بسیج دانشجویی و سایر قشرهای ایجاد شده است، گفت: تا به امروز 260 هزار ماسک در استان مازندران تولید شده است.

سادات کرمی  ادامه داد: 6 هزار و 300 گان، هزار و 300 کلاه و هفت هزار دستکش یک بار مصرف که امروز تولید شده است که همه اقدامات توسط نیروهای جهادی بسیج دانشجویی انجام شده است.

وی ادامه داد: سه هزار شیلد محافظ صورت با ابتکار بچه‌های جهادی با هزینه حدود دو هزار تومان طراحی شده است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران به تولید 6 هزار پاپوش و سه هزار آستین یک بار مصرف اشاره کرد و افزود: پنج هزار بهداشتی تا به امروز در سطح مراکز درمانی استان توزیع شده است و بیش از 306 بسته معیشتی تا امروز توزیع کردند و 91 نفر از بچه‌های علوم پزشکی به جمع مدافعان سلامت استان مازندران برای درمان کرونا ورود پیدا کردند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 87209

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب