سنتز کردن داروی موثر بر کرونا توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

سنتز:ماده موثر دارویی فاویپیراویر و حد واسطه های آن که در بهبود این بیماری موثر است و در دانشگاه  صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با موفقیت انجام  شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ داروی فاویپیراویر با نام تجاری آویگان نخستین بار توسط شرکت ژاپنی به عنوان داروی آنفولانزا عرضه شد. خوشبختانه با توجه به آزمایشاتی که در چین و ژاپن انجام گردید این ماده دارویی برروی ویروس کرونا عملکرد مثبتی داشته است.

رییس پژوهشکده شیمی ادامه داد:من به همراه افراد فارغ التحصیل  و توانمند شاغل در پژوهشکده شیمی ﴿حمیدرضا صحبتی- علی نیک بخت﴾ از روز ۱۴ اسفند با اعلام آمادگی تحقیقات خودرا شروع کردند.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی پس از تلاش های  فراوان ماده موثر دارویی فاویپیراویر و کلیه حد واسطه های مربوط سنتز شد و آنالیز تمام  مواد سنتز شده با همکاری دانشگاه شهید بهشتی در آزمایشگاه در پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی صورت گرفت.

او در ادامه از افرادی که در این زمینه کمک و همکاری رساندند تشکر و قدردانی کرد.

و در پایان این گونه بیان کرد : پژوهشکده شیمی و دانشگاه صنعتی پتانسیل خوب و توانمندی دارد و این پژوهشگران قادر به تامین نیاز های دارویی کشور هستند و می توانند به موفقیت های ارزشمندی برسند .

 

خبرنگار :علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸:۴۰

شناسه خبر: 87329

مطالب مرتبط :
مهندس

مهندس، یا راهی می‌یابد یا راهی می‌سازد

پنجم اسفندماه، روز مهندس مبارک باد.

روز مهندس

مهندسین امروز، میراث داران دانش و تمدن ايراني

هادیان گفت: روز مهندس به تمام کسانی که مهندسی را درک کردند، به تمام کسانی که پلی ساختند از انتهای بن بست کوچه ی رفاه تا بیکران، به تمام کسانی که خود را شبانه روز وقف کردند تا همگان شبانه روزی روشن داشته باشند، به تمام کسانی که لذتش را فهمیدند نه آنان که تنها به نامش خوانده شدند، مبارک.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب