همکاری امنیت و سلامت برای مقابله با بیماری کرونا خبرگزاری علم و فناوری - همکاری امنیت و سلامت برای مقابله با بیماری کرونا

همکاری امنیت و سلامت برای مقابله با بیماری کرونا

فرمانده سپاه آذربایجان غربی به منظور تقدیر و تشکر از زحمات دانشگاه علوم پزشکی استان در قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا حضور یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی؛فرمانده سپاه آذربایجان غربی درباره طرح غربالگری گفت: طرح غربالگری یکی از طرح های خوبی بود که با مشارکت 7 هزار بسیجی در استان انجام گرفت که آذربایجان غربی رتبه اول کشوری را در اجرای طرح غربالگری کسب کرد.

سردار شهسواری در توصیف زحمات بی ادعای دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: در مقابله با کرونا مردان و زنان بی ادعا برای سلامت جامعه تلاش می کنند که از همه این عزیزان تشکر می کنیم.

وی درباره وضعیت استان در تخت های بیمارستانی نیز ابراز کرد: خوشبختانه در تعداد تخت های بیمارستانی پیشرفت بسیار خوبی در استان داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره بهبود زیرساخت های سلامت استان گفت: زیرساخت های بهداشت و درمان استان طی سال های گذشته با همدلی و همراهی توسعه یافته است. ساخت بیمارستان، خانه های بهداشت، تربیت متخصصین سلامت و همچنین بهبود بهداشت مناطق حاشیه شهر ها از جمله اقداماتی است که بهداشت و درمان استان را در وضعیت مطلوبی قرار داده است.

دکتر آقازاده افزود: سلامت و امنیت دو بخش جدا نشدنی از یکدیگر هستند. در استان نیز به دلیل وجود امنیت مرزی، خانه های بهداشت و بهورزان عزیز می توانند به مردم خدمات بهداشتی ارائه دهند.

وی درباره ظرفیت تخت های بیمارستان های استان بیان کرد: خوشبختانه تاکنون توانستیم بیماری را کنترل کنیم و 2 هزار و 300 تخت بیمارستانی خالی در استان داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره شناسایی افراد گفت: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی این است که به سمت شناسایی افرادی برویم که به صورت ناقل بیماری در جامعه حضور دارند و می توانند به راحتی بقیه افراد را آلوده کنند.

به گفته دکتر آقازاده، در آذربایجان غربی بیش از 80 درصد مردم با رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن خود همراهی خوبی کردند.

زمان انتشار: جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲:۲۹

شناسه خبر: 87448

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب