اتصال تمام سامانه های آموزشی دانشگاههای استان به خبرگزاری علم و فناوری - اتصال تمام سامانه های آموزشی دانشگاههای استان به اینترنت رایگان شبکه ملی اطلاعات

اتصال تمام سامانه های آموزشی دانشگاههای استان به اینترنت رایگان شبکه ملی اطلاعات

تمام سامانه های آموزشی دانشگاههای استان متصل به اینترنت رایگان شبکه ملی اطلاعات هستند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در جلسه مشترک با روسای دانشگاه های استان که صبح امروز در دانشگاه ارومیه برگزار شد با بیان این مطلب گفت؛ سامانه آموشی الکترونیکی ۴۰۰ دانشگاه کشور طبق لیست ارائه شده وزارت علوم در حال حاضر از اینترنت رایگان وزارت ارتباطات بهره مند هستند.

جلیل نژاد با اشاره به اعتراض بعضی از دانشگاهها که مدعی بودند سامانه های غیر آموزشی دانشگاه ها موفق به استفاده از این بستر فناوری نشده اند خاطرنشان کرد؛ اینترنت رایگان صرفا برای سامانه های آموزشی تعلق میگیرد نه همه سامانه های دانشگاه ها .

وی هم چنین از افزایش ۳ برابری مصرف اینترنت استان در اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال خبر داد و افزود ؛ میزان مصرف از ۱۸۰ گیگ در روز به ۵۶۰ گیگ در این دوماه رسیده است.

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات آذربایجان غربی با تاکید بر وضعیت مناسب پهنای باند اینترنت استان گفت ؛ تا کنون تنها یک چهارم پهنای باند استفاده شده است و مردم نگران مصرف نباشند و تلاش کنند از این بستر برای آموزشهای مجازی فرزندانشان استفاده کنند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹:۳۷

شناسه خبر: 87543

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب