علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

عدم ابتلای بیماران HIV+ به ویروس کورنا

برخلاف باور عمومی که مبتلایان به ایدز دارای سیستم ایمنی ضعیفی می باشند اما تحقیقات نشان داده کسانی از مبتلایان به HIV که تحت درمان می باشند، نقص ایمنی بدن نداشته و در عمل به ویروس کووید ۱۹ مبتلا نمی شوند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، کروناویروس به مهم ترین اتفاق قرن اخیر تبدیل شده و در چندین ماه گذشته در اقصی نقاط دنیا همه چیز حول محور این ویروس منحوس و کشنده می چرخد .

یکی از موضوعات مهم و قابل توجه، شیوع این ویروس در میان اقشار مختلف است که به نوعی در یک دسته جای می گیرند. مبتلایان به ایدز یکی از این دسته ها می باشند که نگرانی و دلهره زیادی مبنی بر ابتلای به کووید 19 را دارند زیرا گفته می شود سیستم ایمنی بدن این گروه از افراد چندان قوی نیست پس احتمال ابتلای آنان بیشتر از سایرین است اما در تحقیقات صورت گرفته اخیر خلاف این مطلب به اثبات رسیده است .

در تحقیقات و آزمایش های صورت گرفته بر روی مبتلایان به ایدز مشخص شده کسانی از این گروه که تحت درمان بوده و از سه نوع داروهای ضدویروسی استفاده می کنند، از خطر ابتلا به ویروس کرونای جدید در امان می باشند و جای نگرانی نیست .

 

قابل ذکر است که در ابتدای شیوع ویروس کرونا به دلیل مشاهده قسمت هایی از ویروس اچ آی وی در ساختار ویروس کرونای جدید، از داروهای مبارزه با بیماری ایدز برای مبتلایان تجویز می شد .

برخلاف باور عمومی که مبتلایان به ایدز دارای سیستم ایمنی ضعیفی می باشند اما تحقیقات نشان داده کسانی از مبتلایان به HIV که تحت درمان می باشند، نقص ایمنی بدن نداشته و در عمل به ویروس کووید 19 مبتلا نمی شوند .

موید این نظر، مطالعه صورت گرفته بر روی بیش از 20 هزار بیمار مبتلای به کرونا بستری شده و 18 هزار مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان امام خمینی تهران می باشد که تنها در تست های انجام شده سه نفر دارای اچ آی وی مثبت بوده که تست هر سه آن ها نیز منفی اعلام شده است .

در این مطالعات و بررسی های صورت گرفته به این نتیجه نیز رسیده اند که افراد مبلا به ایدز، ناقل ویروس کرونا نیز نمی باشند زیرا همواره تست کرونای آنان منفی بوده است .

 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 87975

مطالب مرتبط :
داروی تزریقی جدید هم جلوگیری کننده و هم درمان کننده «ایدز»

محققان دانشگاه یوتا؛

داروی تزریقی جدید هم جلوگیری کننده و هم درمان کننده «ایدز»

محققان دانشگاه یوتا یک داروی تزریقی مبتنی بر پپتید ابداع کرده اند که از ابتلا به HIV جلوگیری می کند و بر خلاف سایر داروهای موجود در بازار، نوآوری درمانی محافظت طولانی مدت را ارائه می دهد، مقاومت دارویی را کاهش می دهد و عوارض جانبی کمی دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب