خبرگزاری علم و فناوری

گزارش؛

تلاش برای صدور انقلاب اسلامی در سوم خرداد سال ۶۱

حماسه آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس پر بود از مجاهدت‌ ها، ایثارگری ها و رشادت های رزمندگانی که برای دفاع از آب و خاک و وطنشان از هیج رشادت و ایثارگری دریغ نکردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد امروز سوم خرداد برابر با سالروز آزادی سازی خرمشهر قهرمان است، خرمشهر در چهارم آبان سال ۵۹ پس از ۳۵ روز مقاومت سقوط کرد و پس از ۱۹ ماه اشغال در سوم خرداد سال ۶۱ بعد از ۲۴ روز جنگ سخت آزاد و به آغوش میهن بازگشت که خاطرات آن روزها شنیدنی و خواندنی است.

سرهنگ زمانی فرمانده گردان خرمشهر در خصوص آزادسازی خرمشهر گفت: بعداز ظهر روز سوم خرداد که شهر آزاد شده بود آمبولانسی برای رسیدگی به زخمی ها گذاشته بودیم  خوشبختانه از نیروهای خودی زخمی زیاد نداشتیم اما یکی از نیروهای عراقی که از طرف نیروهای خودی و بچه‌های ایرانی به او تیراندازی شده بود و وضعیت مناسبی نداشت در خاکریز بی‌رمق به زمین افتاده بود بالای سرش رفته بودم یکی از  بچه های گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد فقط دنبال کلت عراقی‌ها بود تا آنها را جمع  و تحویل دهد به او گفتم کلت ها را زمین بیاندازد تا به مجروح عراقی کمک کنیم اما او گفت بی خیال مگر او را نمی بینی که آبکش شده و مردنی است!

بعد از بگو مگو خلاصه به عراقی کمک کردیم البته او هم متوجه اختلاف ما دو نفر شده بود. او را به آمبولانس رساندیم به دوستانش گفتم دستش را بگیرید و کمک کنید تا بیاید بالای آمبولانس اما بقیه عراقی‌های زخم که در آمبولانس بودند شروع کردند و حرفی زدند و آن سرباز زخمی هم در پاسخ به آنها به عربی چیزی می‌گفت و با چهره نگران شروع به دشنام دادن به صدام کرد.

از مترجمی که همراهمان بود پرسیدیم این ها چه می گویند گفت آنهایی که در داخل آمبولانس بودند گفتند این سرباز را ولش کنید او مردنی است و نیازی نیست به او کمک کنید و جانش را نجات دهید بگذارید ما راحت در این آمبولانس باشیم این زخمی هم در جواب آنها می گوبد خدا شما  را لعنت کند شما که می گفتید ایرانی‌ها خون خوار هستند و (شروع کرد به دشنام دادن به صدام) این ایرانی با دوستش به خاطر نجات من درگیر شد اما شما حاضر نیستید دست مرا بگیرید که بیایم بالای آمبولانس.

ما که هدفمان از چنین اقداماتی صدور انقلاب اسلامی بود با خودمان فکر کردیم که خدا را شکر همین یک نفر هم برود و نیت ما ایرانی‌ها را برای مردم کشورش شرح دهد و بگوید ایرانی‌ها چه انسان‌های بودند آنها می توانستند یک تیر خلاص به من بزنند اما این کار را نکردند برای صدور انقلابمان هم کافی است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵:۲۶

شناسه خبر: 88112

مطالب مرتبط :
کادر درمان

همزمان با عید غدیر انجام شد

تجلیل از پرسنل بیمارستان و کادر درمان در خرمشهر

مسئولان خرمشهر همزمان با عید غدیرخم با حضور در بیمارستان از کادر درمان این شهرستان تجلیل کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب