گام مهم جوان بهمنی در جهت جهش تولید؛

جوان مبتکر بهمنی طراح سیستم کف کاذب با قابلیت های مختلف

محسن کریمی جوان موفق و مبتکر شهر بهمن با تکیه بر استعداد خود سیستم کف کاذب را طراحی و اجرا کرده است .

این جوان موفق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فارس گفت : سیستم کف کاذب قرینه سیستم سقف کاذب است که بر روی زمین اجرا می شود و به کاربر اجازه می دهد تا تاسیسات خود را از زیر آن عبور دهد و این امکان را فراهم کرده تا هر لحظه به این تاسیسات دسترسی داشته باشد .

 

محسن کریمی عمده استفاده این سیستم را در پروژه های بزرگ کشور از جمله صنایع فولاد ، نفت و پتروشیمی عنوان کرد و افزود : در این طرح سعی شده از تمام موادی استفاده شود که داخل کشور ساخته شده اند و این پروژه به عنوان یک پروژه صددرصد بومی شناخته می شود و ضمن اینکه کیفیت آن در سطح جهانی در نظر گرفته شده ، بوسیله آن کشور کاملا از واردات این محصول بی نیاز خواهد شد .

 

کریمی نصب این سیستم در تمام محیط های جغرافیایی مثل مکان های مرطوب و خشک را از جمله ویژگی های آن عنوان و تصریح کرد :  سیستم زیرساختی کف کاذب با مقاومت در برابر زلزله ساخته شده و تحمل فشارهای وارد شده بسیار بالایی را داراست و قابلیت های آنتی استاتیک را به کاربر خواهد داد و میتواند در ولتاژهای بسیار بالا نیز عایق مناسبی برای عبور جریان برق باشد .

 

وی همچنین افزود : عبور لوله های آب از میان این سیستم و عبور سیستم گرمایش از کف ، ضد خش بودن ، قابلیت تولید در طرحها و با توجه به کاربری های متفاوت ، جذب غبارهای مضر و صنعتی در صنایع فلزی و استفاده از مبدل و پکیج گرمایی در این سیستم پیش بینی شده که از جمله خصوصیات بارز و مهم آن در این طرح محسوب میشود .

 

کریمی همچنین تصریح کرد : در مدت هفت سال تلاش بر روی سیستم کف کاذب و با طراحی آن  موفق به دریافت گواهی نامه های معتبر و گواهی ثبت اختراع شده ام که امیدوارم با حمایت مسئولین بتوانیم آن را به مرحله اجرا و تولید دربیاوریم تا علاوه بر رفع وابستگی کشور به خارج ، گام مهمی در جهت جهش تولید و رونق آن برداریم .

 

کریمی در ادامه مشوق اصلی خود را خانواده عنوان کرد و گفت: در مرحله اول حمایت خانواده باعث شد تا این طرح به نتیجه برسد و سپس با حمایت برخی از شرکت ها توانستیم در پروژه های بزرگ کشور این سیستم را عملیاتی و اجرا کنیم.

 

این جوان مبتکر با بیان اینکه پس از هفت سال تلاش توانستم طرح خود را ثبت کنم افزود: تاکنون پنجاه میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده و امیدوارم که بتوانیم با حمایت مسئولین،  خط تولید این سیستم را راه اندازی کرده و اجرا کنیم.

 

وی در ادامه بیان داشت: برخی از خطوط تولید این محصول طراحی شده و در آینده ای نزدیک اقدام به تولید انبوه سیستم های کف کاذب با قابلیت های مختلف خواهیم کرد.

 

وی راه برون رفت کشور از واردات و وابستگی ها را حمایت همه جانبه از جوانان عنوان و تصریح کرد: از مسئولین می خواهیم تا با حمایت از مبتکران،  تولیدکنندگان و کارآفرینان، تولید داخل را رونق بخشیده و گام مهمی در جهت جهش تولید بردارند.

 

خبرنگار: امیدرضا نفر

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳:۳۱

شناسه خبر: 88760

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب