عضو شورای شهر یزد خبر داد

تولید آسفالت بازیافتی برای نخستین بار در یزد

عباسی عضو شورای شهر یزد از تولید آسفالت بازیافتی برای نخستین بار در یزد خبر داد.

محسن عباسی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات حوزه عمرانی شورای شهر یزد در این دوره، تولید آسفالت بازیافتی بوده که از دور ریز روزانه ده ها تن نخاله آسفالتی و آلودگی محیط زیستی جلوگیری می کند.

عضو شورای شهر یزد افزود: این شیوه به لحاظ اقتصادی و از جهت مصرف قیر هم در این شراط دشوار اقتصادی مقرون به صرفه است و هم قیمت تمام شده آن کمتر از 20 درصد آسفالت جدید است.

وی اظهار داشت: شیوه های مشابه تا کنون به تولید انبوه نرسیده اما خوشبختانه ما با صرف دو سال زمان موفق به دستیابی به شیوه ای شده ایم که اقتصادی بوده و به تولید انبوه رسیده است. از این بابت یزد در این زمینه پیشگام است.

عباسی گفت: این شیوه با استفاده از دانش بومی متخصصان شهرداری یزد ایجاد شده و موجب میلیاردها تومان صرفه جویی در این شرایط اقتصادی شده است.

این مقام مسئول در مورد کیفیت این نوع آسفالت ها نیز عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد از آثار شهر آسفالت کوچه ها و معابر درجه ۲ و درجه ۳ است و تنها ۳۰ درصد مصرف آسفالت در معابر درجه یک است. از این حیث میتوان از آسفالت بازیافتی در 70 درصد معابر بهره برد.

عضو شورای شهر یزد اظهار داشت: از این نوع آسفالت نیز در بزرگراه ها و یا بلوارها استفاده نمی شود بلکه در کوچه های فرعی، پیاده روها و در کوچه هایی که عبور و مرور و کمتری دارد استفاده می شود.

عباسی در مورد ارزیابی کیفیت این محصول نیز ابراز داشت: آسفالت چه جدید و چه بازیافتی هر روز آزمایش می‌شود و در صورت داشتن استانداردهای لازم قابل استفاده خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: روزانه ۹۰۰ تن نخاله در شهر یزد تولید شده و بخش عمده‌ای از آن تبدیل به آسفالت می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰:۱۹

شناسه خبر: 88788

مطالب مرتبط :
آسفالت

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ضد آفتاب برای آسفالت/ دانشمندان از نانوذرات در برابر پیری سطح جاده استفاده می کنند

دانشمندان انستیتوی مهندسی راه در دانشگاه فنی برونشوویگ با همکاری محقق ایرانی روشی برای بهبود مقاومت قیر در برابر اشعه فرابنفش یافته‌اند.

۰۲۲۲

با افزایش مقاومت قیر مصرفی در آسفالت ها و با همراهی محقق ایرانی میسر شد؛

تــولید آسفالت مقاوم در برابر خورشیدبا استفاده از نانوتکنولوژی

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب