خبرگزاری علم و فناوری

تکمیل پروژه چشمه نور نیازمند ۳ هزار میلیارد تومان است

معاون علم و فناوری استان قزوین با اشاره به اجرای پروژه چشمه نور در قزوین گفت: اجرای این پروژه مهم و حیاتی نیازمند اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قزوین سورنا ستاری ظهر امروز در ادامه سفر یکروزه خود به استان قزوین با نماینده ولی فقیه در استان قزوین دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار  با اشاره به شرایط مناسب استان قزوین در توسعه شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: ظرفیت بالای استان قزوین در توسعه این شرکت ها نقش مدیران این استان را حساس و مهم خواهد کرد.

ستاری با اشاره به اینکه امروز همه باید تلاش کنیم تا کشور در حوزه علمی به جایگاه واقعی خود برسد عنوان کرد: دانشگاههای خوب استان ظرفیت مناسبی برای حل مسایل و مشکلات مردم هستند و اصولا دانشگاه باید بر مبنای حل مشکلات مردم حرکت کند.

این مسؤول با اشاره به جایگاه پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: حرکت پارک در استان قزوین حرکتی رو به رشد و قابل تقدیر است و نیاز به حمایت از آن نیز جدی تر از قبل حس می شود.

وی دانشگاه را محور اصلی توسعه در هر جامعه ای دانسته و اضافه کرد: تقویت ارتباط همه اجزاء جامعه از جمله صنعت با دانشگاه می تواند حلال مشکلات باشد.

ستاری با اشاره به اجرای پروژه چشمه نور در قزوین گفت: اجرای این پروژه مهم و حیاتی نیازمند اعتبار 3 هزار میلیارد تومانی است.

وی ساخت پروژه چشمه نور را یک حرکت بزرگ ملی دانست و عنوان کرد: تلاش میکنیم همه امکانات این پروژه بزرگ علمی از جمله تلسکوپ 4 متری آن در داخل تامین شود .

معاون علم و فناوری استان قزوین در پایان یادآور شد: حمایت از شرکت های دانش بنیان باید در دستور کار همه مدیران و مسؤولان قرار بگیرد تا شاهد شکوفایی علم و اشتغال در کشور باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸:۵۲

شناسه خبر: 88981

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب