سفارت چین می گوید پنومونی ناشناخته کشنده تر ازکروناویروس در قزاقستان

مقامات قزاقستان تکذیب کرده اند که ذات الریه ذاتاً ناشناخته یا جدید است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ سفارت چین در قزاقستان فاش کرده است که این کشور با "پنومونی ناشناخته" که حتی کشنده تر از COVID-19 است ، سروکار دارد.

سفارت چین در بیانیه ای گفت: "میزان مرگ و میر این بیماری بسیار بیشتر از کروناویروس جدید است. ادارات بهداشت و درمان کشور در حال انجام تحقیقات مقایسه ای در مورد ویروس ذات الریه اند ، اما هنوز این ویروس را شناسایی نکرده اند."

مقامات قزاقستان این مسئله را تکذیب کرده اند که ذات الریه پنومونی منشأ ناشناخته یا جدیدی دارد و به سادگی آن را پنومونی منظم می نامند.  وزارت بهداشت قزاقستان در بیانیه ای روز جمعه اظهار داشت: "در پاسخ به این گزارش ها ، وزارت بهداشت جمهوری قزاقستان رسما اعلام می کند که این اطلاعات با واقعیت مطابقت ندارند."

این وزارتخانه افزود: طبقه بندی ذات الریه پنومونی "نا مشخص" از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی پیروی می کند "برای ثبت پنومونی هنگامی که عفونت کروناویروس به صورت بالینی یا اپیدمیولوژیک تشخیص داده می شود اما با آزمایش آزمایشگاهی تأیید نمی شود:"

وب سایت سفارت چین اعلام کرده است که استان های آتیرا و آکتوب و شهر شیمکن از اواسط ماه ژوئن گزارش بروز لک های قابل توجهی در موارد پنومونی دارند.  وی افزود: این سه منطقه با هم تقریباً 500 مورد با بیش از 30 مورد در وضعیت بحرانی گزارش کرده اند.

سفارت در ادامه اظهار داشت: این کشور در بخش اول سال یک هزار و 772 مورد مرگ و میر پنومونی مشاهده کرده است که 628 مورد آن در ژوئن اتفاق افتاده است.  در بیانیه سفارتخانه آمده است: "سفارت چین در قزاقستان به اتباع چینی در اینجا یادآوری می کند تا از اوضاع آگاه شوند و اقدامات پیشگیری را برای کاهش خطرات عفونت انجام دهند."

به نقل از خبرگزاری برجسته قزاقستان ، Kazinform ، داده های رسمی نشان داده است که تعداد موارد ذات الریه در شهر پایتخت نورسولتان در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

رئیس اداره بهداشت و درمان نورسلطان ، گفت: "روزانه حداکثر 200 نفر در بیمارستان بستری می شوند. طی چند روز گذشته ، حدود 300 نفر مبتلا به ذات الریه پنومونی به بیمارستان ها منتقل می شوند. علاوه بر این ، برخی در خانه تحت درمان قرار می گیرند."  .

این یک خبر بد برای کشوری است که از قبل با بحران COVID-19 دست و پنجه نرم می کند.  قزاقستان تاکنون 49،683 مورد ویروس از جمله 264 فوت داشته است.

                                                                                                            

                                                                                                           خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                                                                        http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹:۲۰

شناسه خبر: 89110

مطالب مرتبط :
لخته های خون

وجود لخته‌های خون در بیماران کرونایی به چه معناست؟

لخته‌شدن خون یکی دیگر از عارضه‌های کووید ۱۹ است که جدیداً مطرح شده ‌است. اما چرا ویروسی که در درجه اول مجاری دستگاه تنفسی را آلوده می‌کند، باعث لخته‌شدن خون می‌شود؟ و این چگونه بیماران را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب