با همت بلند یک زن استان فارسی؛

راه اندازی کسب و کار قارچ خوراکی

کارآفرینی یکی از عوامل کلیدی در توسعه اقتصادی یک جامعه به شما می آید. که بانوان کار آفرین نقش بسیار مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی کشور دارند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس ، کارآفرینی به عنوان یک راهبرد توسعه برای کشور، ایجاد اشتغال، شناخت فرصتهای مناسب و افزایش تولید به حساب می اید. چرا که به دنبال نوآوری های آن،  خدمات و محصولات جدید، که قبلا وجود نداشته، ظهور کرده و در نتیجه عرضه محصولات جدید افزایش  و باعث ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت  زندگی افراد جامعه می گردد.

 

افراد کارآفرین نه تنها قادر به ایجاد درآمد برای خودشان می شوند، ،بلکه  افراد دیگر را نیز در قسمت های مختلف کسب و کارشان استخدام می‌کنند، بنابراین یکی از مهم ترین اثرات مثبتی که کار آفرینان برای اقتصاد دارند،  ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است..

 

کارآفرینی یکی از عوامل کلیدی در توسعه اقتصادی یک جامعه به شما می آید. بانوان کار آفرین نقش بسیار مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی کشور دارند  موفقیت زنان کارآفرین در جامعه نه تنها از لحاظ اقتصادی بلکه منافع اجتماعی و فرهنگی زیادی برای جامعه دارا می باشد.

 

 زهره خسروی متولد 1343 از عشایر ایل عرب خمسه است. وی به خبرنگار ما می‌گوید: پدرم دید وسیعی داشت و آموزش‌های او به من کمک کرد که، انسانی هدفمند باشم. درهمین. راستا اقدام به کارآفرینی کردم و اکنون در زمینه تولید قارچ خوراکی فعالیت می کنم.

 

این بانوی عشایر در پاسخ به این سوال که چطور شد به فکر تولید قارچ افتادید؟ می‌گوید: من در مناطق مختلف استان فارس زمین کشاورزی دارم و به همین دلیل شغل اصلی من کشاورزی می باشد، پس از خشکسالی و همچنین ورود روش‌های نوین کشاورزی و گلخانه ای، با همفکری و همیاری همسرم ' آقای عزیز باصری" تصمیم به تولید قارچ با روش‌های نوین و علم روز گرفتیم.

 

او در ادامه با پاسخ به این پرسش که کار را چطور شروع کرده و چند نفر را مشغول به کار نموده است؟ می افزاید: تولید قارچ به دو صورت سنتی و با ابزارهای ساده در محیط های کوچک ، و روش  تولید صنعتی همراه با علم و تکنولوژی انجام می گیرد.

 

وی ادامه می دهد: ما با هدف افزایش تولید ملی، درآمدزایی و کار آفرینی تصمیم به انجام این کار بصورت صنعتی و با استفاده از پرسنل متخصص در پرورش قارچ گرفتیم.،

 

در همین راستا اقدام به ساخت کارخانه ای باشش سالن تولید و با مصالح و علم روز، نمودیم،  درحال حاضر 40 نفر به صورت مستقیم در کارخانه مشغول به کار هستند.

 

زهره خسروی در مورد نحوه فروش محصولش توضیح می دهد: قبلا قارچ تولید شده، از طریق واسطه ها به فروش می‌رسید،  اما پس از آن شروع به عرضه مستقیم ( به صورت عمده) به بازار نمودیم و در حال حاضر با افتتاح واحد بسته بندی،  محصولات را بصورت مستقیم و در بسته های یک و دو کیلویی به بازار عرضه می کنیم.

 

در خاتمه  گفتگو از  وی پرسیدم چه انتظاری از مسئولان دارد؟

او بیان می کند: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید،  تقاضای من از مسولان امر،  همکاری  هرچه بیشتر، و سهولت در انجام امور برای تولیدکنندگان است.

 

 این زن کارآفرین در پایان تسریع می کند: در ایران فرصت‌هایی بسیاری برای کارآفرینی وجود دارد  که با همت و تلاش می‌توان به هر خواسته  و هدفی رسید. به امید داشتن ایرانی آباد و بالنده.

 

گفتگو از  صمن رخ صحبانیا

انتهای خبر/

زمان انتشار: دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 89495

مطالب مرتبط :
عشایر

صنایع دستی نفیس زنان عشایر فارس

با همت اداره کل امور عشایر فارس، شهرک صنایع دستی در منطقه مهکویه فیروزآباد در حال راه اندازی می باشد و بزودی عملیات راه اندازی کارگاه تولید و آموزش تولید صنایع دستی راه اندازی می گردد.

۰۲۳۲

به همت متخصصان ایرانی و برای اولین بار در کشور رونمایی شد؛

سامـــانه پیشرفته بومی برج مراقبت پروازسیــار

سامانه پیشرفته کنترل و مراقبت پرواز سیار فرودگاهی که با تکیه بر توان داخلی به تولید رسید با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب