مديركل دامپزشكي استان یزد خبر داد

نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

مديركل دامپزشكي استان یزد از نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان در این استان خبر داد.

علی فاتحی نیا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد  گفت: مجموعه دامپزشکی استان یزد تمهیدات ویژه ای برای برگزاری مراسم عید قربان در نظر گرفته است. در همین راستا تعداد ۱۲ اکیپ ثابت و ۱۵ اکیپ سیار مشتمل بر ۱۹ نفر دکتر دامپزشک، ۲۶ بازرس بهداشت گوشت و ۱۵ نفر ناظر شرعی در کشتارگاه های سنتی و صنعتی استان مستقر  شده و خدمات خود را ارائه می دهند.

مديركل دامپزشكي استان یزد ادامه داد: کلیه همکاران ما از ساعت ۷ تا ۱۳ ظهر روز جمعه عید سعید قربان فعال خواهند بود  و همشهریان عزیز که قصد قربانی دارند می بایست به کشتارگاه ها مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: امسال با توجه به ابلاغ جدید ستاد ملی مقابله با کرونا در هیچ یک  از شهرستان های استان قربانگاهی نخواهیم داشت.

این مقام مسئول ابراز داشت:  از  همشهریان عزیز درخواست میکنم در مراجعه به  کشتارگاه های استان پروتکل های بهداشتی، نکات ایمنی پیشگیری از کرونا، فاصله گذاری و عدم تجمع و ازدحام در کشتارگاه را رعایت کنند.

فاتحی نیا گفت: نکته مهم و حائز اهمیت این است که کشتار و تمام خدمات دیگر به صورت رایگان ارائه می شود.

وی در ادامه توصیه کرد: از مردم درخواست می کنیم به پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو توجه ویژه داشته باشند. یکی از بهترین و موثرترین شیوه های کنترل و پیشگیری از این بیماری پیش  سرد گذاری گوشت است.  در  این  شیوه  گوشت به مدت ۲۴ ساعت پس از کشتار در دمای ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد یخچال نگهداری می شود. این  مساله   باعث به  وجود آمدن حالت اسیدی در گوشت شده که در نتیجه ویروسهایی مثل ویروس CCHF از بین می روند  و مردم بعد از  این  مدت می  توانند نسبت به خرد کردن، بسته بندی و مصرف گوشت اقدام کنند.

مديركل دامپزشكي استان یزد گفت: شهروندان عزیز می توانند هر گونه سوال و انتقادی را با سامانه ۱۵۱۲ که  پل ارتباطی میان اداره کل دامپزشکی یزد و مردم است، مطرح کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴:۱۵

شناسه خبر: 89660

مطالب مرتبط :
کرونا

در گفتگو با علمی و فناوری مطرح شد

اماکن عمومی همچنان زیر ذره‌بین تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی

مدیر گروه بهداشت محیط استان کرمانشاه گفت: تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه همچنان بر اماکن عمومی و مناطق پرتردد نظارت جدی دارند.

گاوداری

تب سه روزه در کمین دام های سنگین در استان مرکزی

دامپزشکی استان مرکزی به تمامی دامداران مراقبت از دام ها را در برابر شیوع تب سه روزه دام هشدار داد .این بیماری ویروسی و عفونی غیر قابل انتقال به انسان است که تنها در دام سنگین بروز می کند.

ی

عضو هیات علمی دانشگاه یزد تشریح کرد:

آیا بهره برداری از آب های ژرف منطقی است؟/تفاوت آب های فسیلی و ژرف

عضو هیات علمی دانشگاه یزد گفت: متاسفانه تاکنون مطالعات جامع و دقیقی در مورد وجود آب های ژرف در کشور به عمل نیامده است.

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت:

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

فرید نجات بخش در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط دانشگاه و صنعت هستند.

۱

واکسیناسیون ۱۶ هزار راس دام و طیور توسط دانشجویان جهادگر

طرح واکسیناسیون تب مالت و نیوکاسل طیور بخش عقدا توسط گروه جهادی شهید مروتی دانشگاه اردکان در شهر عقدا برگزار شد.

۰۲۰

در سخنرانی به مناسبت عید قربان مطرح شد؛

اشارات راهبردی رهبر معظم انقلاب به پیشرفت های علمی کشور

رهبرانقلاب:ایجاد محدودیت و جلوگیری از پیشرفت کشور بخصوص در بعد علمی» هدف میان‌مدت آمریکایی‌ها است.

س

رقابت ۳۰۰۰ نفری برای ورود به مقطع دکتری در دو حوزه امتحانی در یزد

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام کرد: آزمون دکتری امسال طبق دستورعمل‌های ابلاغ شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی امروز پنجشنبه نهم مردادماه همزمان با سراسر کشور در استان یزد نیز با حضور ۳۱۲۴ نفر داوطلب در حوزه‌های امتحانی دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی برگزار شد.

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان خبرداد؛

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان خبرداد؛

فعالیت ۵ آموزشکده فنی و حرفه ای در تولید«پوشاک، ماسک و گان بیمارستانی

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، خبر داد: ۵ آموزشکده فنی و حرفه ای استان اصفهان در تولید«پوشاک، ماسک و گان بیمارستانی» فعالیت دارند و با امضای این تفاهم نامه بخشی از سفارشات شرکت بهیار صنعت در زمینه های مختلف به این دانشگاه سپرده می شود.

تفاهم نامه «راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان

تفاهم نامه «راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و شرکت بهیار صنعت سپاهان

در راستای طرح مصوب هیات امنای دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان «سفیران جوان اقتصاد مقاومتی» تفاهم نامه راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان فعال و سرآمد در حوزه تولید و فناوری تجهیزات پزشکی امضا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب