خبرگزاری علم و فناوری

در گفت و گو با عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح شد

میزان مورد نیاز بدن به ویتامین دی D/تاثیر این ویتامین در کاهش ابتلا به کرونا

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حتما باید به ویتامین دی D که بدن دریافت می کند توجه کافی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، ویتامین دی D یک ویتامین محلول در چربی است که به ‌طور طبیعی در تعداد محدودی از غذاها وجود دارد و به ‌عنوان مکمل غذایی قابل دسترس است.

زمانی که اشعه‌ ماورای بنفش خورشید به پوست می ‌تابد و سنتز ویتامین دی D رخ می دهد، در درون بدن تولید می ‌شود. ویتامین دی D حاصل از نور خورشید، غذا و مکمل ازنظر زیستی بی ‌جان است و برای فعال شدن به دو واکنش شیمیایی نیاز دارد.

جلوگیری از بروز پوکی استخوان

ویتامین دی D باعث جذب بهتر کلسیم در معده می شود و سرم کلسیم و تمرکز فسفات را به ‌اندازه کافی تعدیل می ‌کند تا کانی زایی استخوان به ‌صورت طبیعی اتفاق بیفتد و از بروز تتانی در اثر کمبود کلسیم جلوگیری شود.

همچنین برای رشد استخوان و بازسازی آن توسط سلول‌ های استخوان ‌ساز و استخوان ‌شکن، به ویتامین دی D نیاز داریم. اگر ویتامین دی D کافی در بدن دریافت نشود، استخوان ‌ها لاغر، شکننده و بدشکل می ‌شود.

میزان کافی ویتامین دی D مانع از بروز نرمی استخوان در کودکان و استئومالاسی در بزرگسالان می ‌شود. ویتامین دی D در کنار کلسیم به جلوگیری از بروز پوکی استخوان در افراد مسن نیز کمک می ‌کند.

ویتامین دی D وظایف دیگری نیز در بدن ایفا می‌ کند که از جمله می توان به تنظیم رشد سلول ها، سیستم عصبی-عضلانی و ایمنی و کاهش التهاب اشاره کرد. ویتامین دی وظیفه‌ تنظیم ژن هایی را برعهده دارد که کارشان هدایت پروتئین ‌هایی است که عمل تکثیر، تفکیک و آپوپتوز سلول ‌ها را برعهده دارند. بسیاری از سلول ها گیرنده ویتامین دی هستند.

سیستم بدنی انسان را ارتقا می یابد

در همین ارتباط دکتر حسین جزایری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و عضو انجمن تغذیه آمریکا رفتیم تا در اتباط با ویتامین دی D توضیحاتی برای عموم هموطنان ارائه دهد.

بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران در گفت و گو با خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری می گوید: امروزه به صورت اثبات شده می دانیم که دریافت برخی از مواد مغذی یا غذایی می تواند سیستم بدنی انسان را ارتقا دهد و اگر سیستم ایمنی بدن ارتقا پیدا کند ممکن است فرد به برخی از بیماری ها کمتر مبتلا شود.

عضو انجمن تغذیه آمریکا در ادامه سخنان خود اضافه می کند: کاملا اثبات شده است که افرادی که دارای سطح سرمی کافی ویتامین دی D هستند بسیار کمتر به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

وی با تاکید بر این نکته مهم که حتما باید به ویتامین دی D که بدن دریافت می کند توجه کافی داشته باشیم، درباره میزان دریافت این ویتامین اضافه می کند: بچه ها و کودکان از بدو تولد تا یک سالگی روزانه 400 واحد ویتامین دی D نیاز دارند.

600 واحد ویتامین دی D تا هفتاد سالگی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با یادآوری نکات مهمی درباره چگونگی دریافت ویتامین در بدن خاطرنشان می کند: بچه ها از یک سالگی تا 70 سالگی برای تمامی سنین دانشمندان یک عدد توصیه کردند که آن عدد هم 600 واحد ویتامین دی D است.

بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران در بخش دیگری از سخنان خود یادآور می شود: از 70 سالگی به بعد میزان ویتامین دی D برای بدن به 800 واحد ویتامین دی D افزایش پیدا می کند.

دکتر جزایری در ادامه سخنان خود با اشاره به چگونگی تامین و جبران کمبود ویتامین در بدن بیان می کند که اگر بخواهیم از مکمل های ویتامین دی D استفاده کنیم مکمل های زیادی در بازار وجود دارد که برخی 2 هزار واحد، برخی 3 هزار واحد و برخی نیز 50 هزار واحد ویتامین دی D دارند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با شاره به نکات ضروری برای دریافت ویتامین ها در بدن تاکید می کند: باید توجه داشته باشیم که بدن ما چقدر ویتامین دی D دریافت می کند و اگر فردی بخواهد بیشتر از حد دریافت کند دچار عوارض خواهد شد.

خط قرمز مصرف ویتامین دی D

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه می دهد: در کتاب های معتبر علمی و پزشکی موضوع دریافت مواد غذایی برای بدن بسیار مهم شمرده شده است و میزان دریافت این ویتامین ها برای بدن را ذکر کرده اند.

بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران تصریح می کند: در کتاب های علمی جدول هایی را برای میزان دریافت ویتامین ها طراحی کرده اند و در آن ذکر شده چه میزان ویتامین مانند ویتامین دی D، ویتامین c، کلسیم، آهن، روی، سلنیوم و مواد دیگر را برای بدن استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نکاتی را درباره استفاده از این ویتامین بیان می کند و یادآور می شود: درباره مصرف ویتامین دی D برای کودکانی که در بازه سنی 4 تا 8 سالگی هستند نباید روزانه بیش از 3 هزار واحد دریافت کنند.

دکتر جزایری در توضیح این بخش از سخنان خود می گوید: از 9 سالگی به بعد تا 70 سالگی افراد نباید 4 هزار واحد دریافت کنند البته این در شرایط نرمال است.

چگونگی جبران ویتامین دی D

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کمبود ویتامین در بدن افراد اضافه می کند: اگر فردی دچار کمبود ویتامین دی D است باید از طریق مکمل های موجود کمبود را جبران کنیم و این که بعد از آن فرد را کنترل کنیم.

بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران تصریح می کند: همیشه تاکید بر این است که ما به جای اینکه بخواهیم از مکمل هایی که در بازار وجود دارد استفاده کنیم حتما نیازمان را از راه خوراک و رژیم غذایی تامین کنیم.

دکتر جزایری با اشاره به این نکته که وزنمان را از راه درست کاهش بدهیم، اظهار می کند: اگر برنامه ای که داریم کفایت نکرد و یا اینکه کمبود از قبل داریم باید برای مدتی از مکمل ها استفاده کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷:۲۱

شناسه خبر: 90738

مطالب مرتبط :
دستیابی ایران به فناوری‌های جدید/ ساخت اولین نمونه نسل سوم واکسن کرونا در کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

کرونا با دست زدن به پوست بیمار به افراد دیگر منتقل نمی شود/ استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی ممنوع

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بیماری کرونا از طریق دست زدن به پوست بیمار به افراد دیگر و اطرافیان منتقل نمی شود مگر اینکه ویروس بر اثر ترشحات بر پوست او نشسته باشد.

فرهاد ابول‌ نژادیان

از سوی وزیر بهداشت انجام شد

انتصاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز

در حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز را منصوب شد.

دل درد کودکان

کارشناس بهداشت علوم پزشکی جهرم:

اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشد

کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: نتیجه تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی ابتلا به ویروس کرونا در میان کودکان باشد.

ویتامین دی

تاثیر ویتامین D در کاهش خطر ابتلا به کووید-۱۹ ثابت شد!

مطالعات جدید به مدارکی روشن دست یافته است که از تاثیر قابل توجه ویتامین D در کاهش خطر ابتلا به کووید-۱۹ خبر می‌دهد. با شروع همه گیری کووید-۱۹ بسیاری از محققان این گمانه زنی را مطرح می کردند که نقص ویتامین دی ریسک فکتوری جدی برای ابتلا به کرونا به شمار می‌آید. حالا شواهدی غیرقابل انکار برای این مدعا مطرح شده است.

کرونا

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

ماندگاری کرونا روی پلاستیک و استیل ضد زنگ ۷۲ ساعت است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازگفت: بر اساس این تحقیقات انجام شده ویروس کرونای جدید می تواند بر روی سطحپلاستیک و استیل ضد زنگ ۷۲ ساعت دوام خواهد آورد.

نبات

راه اندازی کارخانه تولید نبات غنی شده از ویتامين دي و روي در مازندران

کارخانه تولید نبات فنی شده از ویتامین دی و روی در مازندران راه اندازی شده است.

مصرف ویتامین D در میزان مرگ و میر COVID-۱۹ نقش دارد

براساس یک تحقیقات دانشمندان،

ویتامین D در میزان مرگ و میر COVID-۱۹ نقش دارد

محققان پس از مطالعه داده‌های جهانی از داستان کروناویروس جدید (COVID-۱۹)، یک رابطه قوی بین کمبود شدید ویتامین D و میزان مرگ و میر کشف کرده‌اند.

شیر و خرما

عضو انجمن تغذیه آمریکا:

هیچ محدودیتی برای تغذیه افراد کرونایی وجود ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه بر خلاف آنچه که متصور می شود هیچ محدودیتی برای افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد، گفت: این افراد می توانند از همه مواد غذایی مورد نیاز بدن استفاده کنند که این موضع در تازه ترین مقالات علمی جهان آورده شده است.

کرونا

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

ویروس کرونا از راه هوا به افراد منتقل نمی شود/ انتقال از طریق صفحه کلید عابر بانک

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: طبق توصیه های CDC که ارگان مهم و یک مرجع در این زمینه محسوب می شود جای نگرانی نیست که اگر یک فرد مبتلا به کروناویروس در فاصله دوری قرار دارد نمی تواند بر افراد تاثیر بگذرارد و این ویروس از طریق هوا به افراد سالم منتقل نمی شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب