خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری بررسی می کند

راه های انتقال ویروس کرونا از طریق غذا/برای حفظ سلامت چه باید کرد؟

یکی از نگرانی ‌های موجود در ایام شیوع کرونا، احتمال انتقال ویروس از طریق غذا و نوشیدنی هست که این مسئله سوالات زیادی را در ذهن هموطنان به وجود آورده است.

به گزارش ‌خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، بیماری کرونا ویروس در اواخر بهمن ماه سال 1398 در کشور ایران شناسایی شد که در نخستین قدم آزمایش تست کرونای دو تن از هموطنان مثبت شد.

یکی از نگرانی ‌های موجود در ایام شیوع کرونا، احتمال انتقال ویروس از طریق غذا و نوشیدنی هست که این مسئله سوالات زیادی را در ذهن هموطنان به وجود آورده است.

متخصصان و پزشکان برای مبتلا نشدن هموطنان به بیماری کرونا ویروس توصیه های گوناگونی را ارائه می دهند که با رعایت این نکات مهم می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

امکان تکثیر ویروس بر سطح غذا و آب وجود ندارد

در همین ارتباط دکتر پریوش داودیان متخصص بیماری ‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان می گوید: کرونا یک ویروس تنفسی است و عمدتا راه انتقال آن از طریق قطرات تنفسی خواهد بود، تا کنون از سمت سازمان بهداشت جهانی، هیچ‌ گونه شواهد و مدارکی که تأیید کند امکان انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی وجود دارد به دست نیامده است.

وی در خصوص ابتلای آشپز به کرونا، می افزاید: وقتی فرد مبتلا به کرونا روی غذا عطسه یا سرفه کند، ذرات ریز خارج‌ شده از دهانش تا مدتی در غذا باقی می ‌ماند، البته این کار در صورت نبود کرونا هم غیر اخلاقی است.

متخصص بیماری ‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان ضمن اشاره به اینکه امکان تکثیر ویروس بر سطح غذا و آب وجود ندارد، تصریح می کند: بهتر است در این مواقع غذا را دوباره گرم کرده و حتما غذا را از ظروف بسته بندی به ظرف جدید منتقل کرد.

دکتر داوودیان در گفت ‌و گو با خبرنگار تسنیم اضافه می کند: سپس قبل از شروع به خوردن حتما دست ‌ها را ضدعفونی کرده یا شست و شو دهند زیرا با اینکه حرارت بالا در پخت و گرم کردن غذا، ویروس را از بین می ‌برد اما آلودگی دست ‌ها به ویروس، می‌ تواند هنگام غذا خوردن باعث انتقال آن به دهان شود.

هموطنان از خوردن غذای بیرون بپرهیزند

رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری هرمزگان تاکید می کند: در این ایام توصیه می ‌شود که مردم غذا را به صورت بیرون بر سفارش داده و در منزل میل کنند و از حضور در فضای بسته رستوران ‌ها پرهیز کنند. البته با وجود اینکه تا کنون مدرکی از انتقال کرونا از طریق غذا نبوده است، نمی ‌توان احتمال آن را صفر در نظر گرفت و بهتر است که مردم حتی الامکان از خوردن غذای بیرون پرهیز کنند.

فرهنگ بابامحمودی نیز استاد گروه بیماری‌ های عفونی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی مازندران با اشاره به راه‌ های انتقال کرونا از طریق مواد غذایی و راه‌ های پیشگیری از آن، اظهار می کند: تجربه مبارزه با بیماری سارس و دیگر ویروس ‌های نشان داده که افراد از طریق غذا، به ویروس آلوده نمی ‌شوند اما در صورت انتقال احتمالی از این طریق، حرارت دادن راهی موثر در پیشگیری خواهد بود.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا به میزبان زنده حیوان یا انسان نیاز دارد تا رشد کند و مواد غذایی میزبان مناسبی برای این ویروس نیست، تصریح می کند: بر این اساس انتظار می ‌رود که پخت ‌و پز کامل ویروس را از پای درآورد چرا که می ‌دانیم که فرآیند گرمایی حداقل ۳۰ دقیقه با ۶۰ درجه سانتی ‌گراد برای از بین بردن سارس موثر است.

استاد گروه بیماری ‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی مازندران ادامه داد: افرادی که با تهیه و توزیع مواد غذایی سر و کار دارند با سرفه و یا عطسه و یا از طریق تماس دست آلوده، این ویروس را به مواد غذایی منتقل کنند، بنابراین باید موارد بهداشتی به خصوص بهداشت دست ‌ها را به دقت رعایت کنند.

کرونا به راحتی از طریق اجسام منتقل می ‌شود

بابا محمودی عنوان می کند: شست و شوی دست ‌ها با آب و صابون قبل از تماس با غذای پخته و یا آماده برای خوردن، پس از دست زدن و یا آماده کردن مواد غذایی خام، پس از دفع زباله های حاصل از انجام کار، پس از تمیز کردن وسایل استفاده شده، پس از استفاده از توالت، پس از تمیز کردن بینی، عطسه کردن و یا سرفه کردن، پس از خوردن، آشامیدن یا سیگار کشیدن، پس از دریافت یا پرداخت پول ضروری است.

وی تاکید می کند: نظافت مناسب برای جلوگیری از آلودگی متقابل بین غذاهای خام، پخته و یا آماده خوردن، در آشپزخانه مهم است و در لبنیات نیز مصرف لبنیات بسته بندی شده و حرارت دادن شیر تاکید می‌ شود.

کوروش صمد پور متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره انتقال ویروس کرونا از طریق فست فود می گوید: با توجه به شیوع ویروس کرونا رعایت نکات بهداشتی فردی و اجتماعی به صورت مرتب و مکرر توصیه می ‌شود. ویروس کرونا به راحتی از طریق اجسام، عطسه و آلودگی دست ‌ها منتقل می ‌شود. به علت اینکه ما اطمینان زیادی از رعایت بهداشت فردی و سلامت جسمانی افرادی که در رستوران ‌ها به آماده سازی و تهیه غذا می‌ پردازند، نداریم به همین منظور توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از غذا‌های بیرون استفاده نشود.

از مصرف غذا‌های آماده و فست فود در خارج از منزل پرهیز شود

وی اضافه می کند: از آنجایی که ویروس کرونا در دمای بالا از بین می ‌رود، بنابراین مواد غذایی یا گوشتی که کامل پخته شده باشد اگر در ظرف تمیز این کار انجام شود این مشکلی نخواهد داشت. به علت شیوع ویروس کرونا توصیه بنده این است که تا حد امکان از مصرف غذا‌های آماده و فست فود در خارج از منزل پرهیز شود، چرا که این غذا‌ها برای آماده سازی به دست افراد برخورد کرده و شانس ابتلا به ویروس کرونا را افزایش خواهد داد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان می کند: سبزیجاتی که در رستوران ‌ها در کنار غذا مصرف می ‌شود ممکن است به خوبی ضد عفونی نشده باشد، بنابراین راه دیگری برای انتقال این ویروس خطرناک خواهد بود. جوشاندن و گرم کردن غذا‌های کنسرو شده در داخل منزل هیچ ایرادی به مصرف آن‌ها وارد نمی‌کند و مصرف غذا‌های بسته بندی شده در کارخانجات هم هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

صمدپور تاکید می کند: افراد به هیچ وجه نباید از دست فروشان یا رستوران ‌ها به دلیل عدم اطمینان از شست و شوی مواد اولیه برای تهیه غذا یا رعایت نکردن بهداشت فردی غذا تهیه کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷:۱۱

شناسه خبر: 90934

مطالب مرتبط :
کرونا چشم

هشدار متخصصان نسبت به انتقال ویروس کرونا از راه چشم+عکس

یک متخصص اوپتومتری نسبت به انتقال کروناویروس از طریق چشم هشدار میدهد. او ميگوید: «عینک‌های محافظ برای جلوگیری از ابتلا افراد از طریق چشم، موثرند. همچنین افرادی که از لنز استفاده می‌کنند بهتر است لنز خود را به جای هر هفته هر روز تعویض نمایند.» این علاوه بر آن است که بیماران کرونایی ممکن است ویروس را از طریق سرفه، عطسه و یا صحبت منتقل کنند.

سی تی اسکن

یک پزشک متخصص بیماری های داخلی:

هشتاد درصد بیماران مبتلا به کرونا درگیری ریه ندارند

یک پزشک متخصص بیماری های داخلی گفت: هشتاد درصد بیماران مبتلا به کرونا اصلا درگیری ریه ندارند.

للا

کرونا و نظام آموزشی

کرونا و نظام آموزشی

واکسن آنفولانزا

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

آدرس اشتباه شانه‌ساز درباره نحوه توزیع واکسن آنفولانزا/ واکسن آنفولانزا در داروخانه‌های مازندران توزیع نمی‌شود

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: توزیع داروخانه‌ای واکسن آنفولانزا نداریم و تصمیم‌گیری درباره نحوه توزیع آن برعهده معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

نمک

دانشمندان دانشگاه ماساچوست اعلام کردند؛

محلول ید می تواند در مدت ۱۵ ثانیه ویروس کرونا را به صورت صددرصد نابود کند

دانشمندان دانشگاه کانتیکت در ماساچوست آمریکا در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه دست یافته اند که ماده یُد موجود در نمک می‌تواند در مدت ۱۵ ثانیه ویروس کرونای موجود در دهان و گلو را از بین ببرد .

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان، با بیان این که هر چند که یکی از راه‌های جهش در تولید دارو مشابه‌سازی داروی است که کارآزمایی‌های بالینی و عدم صدمه رساندن به جواره انسان را طی کرده است، گفت: مشابه‌سازی داروی فرنگی با آزمون و خطایی که در آنجا و اینجا در حال انجام است، اگر کار بیهوده‌ای نباشد کار چندان مثبتی ممکن است، تلقی نشود.

تقوی

طرح درمانی دانش آموز مازندرانی برای کرونا روی میز متولیان امر سلامت/ ارتباط مگس میوه با درمان کرونا

دانش ‌آموز مازندرانی با ارائه طرحی به شباهت‌های ژنتیکی انسان و مگس اشاره کرد و گفت: با بررسی مقالات متعددی به طرحی رسیدم که ارتباط مشخصی بین درمان کرونا و مگس میوه وجود دارد.

مبتلایان به کرونا

آباده در وضعیت فراتر از قرمز!

با افزایش ۲۹ نفری مبتلایان به کرونا در آباده، وضعیت این شهرستان شمالی استان فارس از قرمز نیز فراتر رفته است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب