خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می دهد

بهترین تغذیه برای نوزادان از بدو تولد/ نوزادان شیر مادر خوار اضافه وزن پیدا نمی کنند

تغذیه با شیر مادر برای نوزادان خیلی ضروری است که تاثیرات زیادی در رشد و محافظت از بدن آنها در مقابل خیلی از بیماری ها نه تنها در کودکی بلکه در دوران جوانی و بزرگسالی نیز دارد.

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، مهمترین منبع تغذیه نوزادان بعد از به دنیا آمدن شیر مادر است که همه مواد مغذی مورد نیاز بدن نوزاد در آن وجود دارد و به علت مواد مغذی که در درون خود دارد بدن نوزادان را در برابر خیلی از بیماری ها در برابر عفونت های میکروبی، آنفلوآنزا، عفونت گوش، آلرژی، جوش، اسهال و سرخجه محافظت می کند.

توصیه پزشکان و ماماها این است که نوزادان از بدو تولد تا 6 ماهگی فقط از شیر مادر تغذیه کنند و هیچ غذای و یا کمک غذا شیر مادر بر ضریب هوشی نوزاد اثر دارد.

مکیدن سینه مادر به رشد فک نوزاد کمک می کند

شیر مادر فواید زیادی برای کودک دارد که باعث تقویت عملکرد ریه های نوزاد می شود و از مشکلات تنفسی و تنگی نفس جلوگیری می کند. همچنین شیر مادر دارای اسیدهای چرب، قند لاکتوز، آب و اسید آمینه است ضد بیماری می باشد، زیرا آنتی بادی های بدن مادر از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود.

شیر مادر از نوزاد در برابر پنومونی (ذات الریه)، مسمومیت غذایی، برونشیت، عفونت های میکروبی، آنفلوآنزا، عفونت گوش، آلرژی، جوش، اسهال و سرخجه محافظت می کند. دارای حداقل 100 جزء می باشد که در شیرخشک یافت نمی شود. همچنین مکیدن سینه مادر به رشد فک نوزاد کمک می کند و کودکی که دارای فک محکمی باشد، دندان های سالمی خواهد داشت.

شیر مادر دارای فواید روانشناسی نیز است به این ترتیب که کودک به مادر وابسته می شود. در زمان تولد، نوزاد 30 تا 38 سانتی متری خود را می بیند و این فاصله ای است که بین صورت مادر و نوزاد وجود دارد. از طرف دیگر نوزاد از گرمی سینه مادر خود لذت می برد و بیشتر شیر می خورد. کودکانی که از شیر مادر خورده اند، تا سن 15 سالگی کمتر دچار دیابت نوع یک، بیماری MS، بیماری قلبی و سرطان می شوند.

کودکان شیر مادر خوار مشکلات روانشناختی، رفتاری و یادگیری کمتری دارند. همچنین شیر مادر بهترین غذای نوزاد است. شیر مادر ترکیبی از پروتئین، چربی، کربوهیدرات و مایعاتی است که تمام این ها برای رشد مغز و بدن لازم می باشد. شیرمادر خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را کم می کند.

شیرمادر از بسیاری از بیماری ها و مشکلات دوران بزرگسالی نیز جلوگیری می کند. این مشکلات و بیماری ها عبارتند از: چاقی و اضافه وزن، افزایش فشار خون، افزایش کلسترول خون، اگزما، دیابت، آسم و لوسمی (سرطان خون). همچنین شیر مادر می تواند میزان استرس و خونریزی پس از زایمان را کم کند. تغذیه نوزاد با شیر مادر در سال اول زندگی، میزان بیماری ها و مرگ و میرها را کاهش می دهد.

تمام مواد غذایی مورد نیاز نوزاد را تأمین می‌ کند

شیر مادر دارای اسید چربی است که به رشد مغز نوزاد کمک می کند. نوزادان شیر مادر خوار اضافه وزن پیدا نمی کنند، بلکه به وزن مناسب سن و قد می رسند. نوزادان نارسی که شیر مادر می خورند، بهتر رشد می کنند و ضریب هوشی بالاتری نسبت به نوزدان نارسی که شیر خشک می خورند، دارند. شیر مادر همیشه آماده است و احتیاج به گرم کردن و میکروب زدایی ندارد.

پانته ‌آ آشیرویه پزشک متخصص طب ایرانی شیر مادر درباره فواید شیر مادر می گوید: شیر مادر برای نوزادان و کودکان بسیار مفید است چرا که تمام مواد غذایی مورد نیاز نوزاد را تأمین می‌ کند و جالب است بدانید بسته به هر دوره سنی ترکیبات شیر مادر هم تغییر می ‌کند به طوری که در ۴ ماه اول تولد شیر مادر آغوز دارد که حاوی بسیاری پروتئین است و علاوه بر آن سرشار از آنتی بادی بوده که بدن کودک را در برابر تمامی بیماری‌ها ایمن می‌کند.

او با اشاره به مصونیت نوزاد از برخی بیماری‌ ها با خوردن شیر مادر بیان می کند: کودکانی که از شیر مادر تغذیه می ‌کنند کمتر دچار مشکلات گوارشی، تنفسی، آلرژی، سرما خوردگی، عفونت گوش میانی دیابت نوع ۱ و ۲ حتی در بزرگسالی می‌ شوند. همچنین این کودکان از استخوان بندی قوی تر، رشد مغزی بهتر و وزن مناسب  در آینده برخوردار خواهند شد علاوه بر آن در بزرگسالی کمتر دچار چاقی می ‌شوند.

پزشک متخصص طب ایرانی تصریح می کند: وقتی نوزادان نارس از شیر مادر تغذیه می ‌کند تکامل اعصابی بهتری خواهند داشت چرا که شیر مادر مانند یک آمپول تقویتی در بدن نوزاد تاثیر می‌ گذارد علاوه بر آن بهترین زمان رشد کودک در دوران شیر خوارگی اوست.

تغذیه با شیر مادر برای نوزادان خیلی ضروری است که تاثیرات زیادی در رشد و محافظت از بدن آنها در مقابل خیلی از بیماری ها نه تنها در کودکی بلکه در دوران جوانی و بزرگسالی نیز دارد.

در سلامت آن ‌ها در بزرگسالی نیز تاثیر دارد

دکتر مهین نجفیان مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص اهمیت شیر مادر در سلامت نوزاد می گوید: تغذیه انحصاری با شیر مادر، سالانه از مرگ بیش از یک و نیم میلیون نوزاد در دنیا جلوگیری می‌ کند. کودکانی که در شش ماه نخست، تغذیه انحصاری شیر مادر دارند و سپس تغذیه یا غذای کمکی دریافت می‌ کنند، تا دو سال اول یک منبع تغذیه سالم دارند. این کودکان به ویژه در شش ماه اول، امنیت غذایی خوبی دارند.

وی در ادامه بیان می کند: میزان بروز بیماری ‌های عفونی مانند اسهال عفونی، عفونت گوش میانی و عفونت تنفسی در نوزادان و کودکانی که از شیر مادر استفاده می‌ کنند بسیار کمتر است. این بیمار ی‌ها در این کودکان بین ۲۵ تا ۵۰ برابر کمتر از دیگر کودکان است و مرگ و میر آن‌ ها به صورت غیرمستقیم کاهش می ‌یابد. در روایات زیادی نیز صراحتا در خصوص مدت زمان و فواید شیردهی صحبت شده است.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح می کند: علاوه بر اینکه شیر مادر در زمان کودکی نوزاد بسیار اهمیت دارد، در سلامت آن ‌ها در بزرگسالی نیز تاثیر دارد. کودکانی که شیر مادر مصرف می ‌کنند نسبت به کسانی که از شیر مادر تغذیه نکرده ‌اند، در بزرگسالی کمتر دچار فشارخون، دیابت، آلرژی و حساسیت، پوکی استخوان، ضریب هوشی، سرطان ‌های خون و چاقی می‌ شوند و حتی سرعت یادگیری و تکلم این کودکان متفاوت است.

زمانی که یک مادر، شیر خود را به بچه می‌ دهد احساس عاطفی بیشتری بین آن ‌ها ایجاد می ‌شود. تغذیه با شیر مادر حتی در تربیت ‌پذیری کودکان موثر است. میزان تغذیه با شیر مادر در کسانی که به دلیل بزهکاری در زندان بوده‌ اند، کمتر از گروه دیگر بوده است.

کامل ترین و بهترین غذا برای کودکان شیر مادر است

دکتر اکرم موسوی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز با اشاره به فواید شیر مادر عنوان می کند: میزان پوسیدگی و مشکلات رویشی دندان در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند به مراتب کمتر از کودکانی است که با شیر مصنوعی تغذیه می شوند.

کامل ترین و بهترین غذا برای کودکان شیر مادر است و مواد غذایی موجود در آن مناسب ترین و قابل هضم ترین برای نوزاد محسوب می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این که نوزادانی که بلافاصله پس از تولد با شیر مادر تغذیه می شوند، از سلامت بیشتری برخوردار هستند، تاکید می کند: تعداد گلبول های سفید، عناصر ضد عفونت و آنتی بادی های موجود در آغوز بسیار زیاد است و به عنوان نخستین دوز واکسیناسیون محسوب می شود. شیرخواران تا پایان شش ماهگی و آغاز استفاده از غذای کمکی حتی به آب هم نیاز ندارند و ترکیب شیر مادردر طول روز بر اساس مرحله شیردهی، تغذیه مادر و تفاوت های فردی است که نقش مهمی در تغذیه نوزاد دارد.

دکتر موسوی به مقادیر بالای پروتئین و ویتامین شیر مادر اشاره و بیان می کند: ترکیب ابتدای شیر مادر کمیت زیادی دارد و رقیق تر است، این در حالی است که شیری که در انتها خارج می شود، دارای چربی و کالری بیشتری است، بنابراین مادران در هر بار شیردهی باید به این مسئله توجه لازم داشته باشند. میزان هوش شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می شوند، به مراتب بیشتر از کودکانی است که با شیر خشک تغذیه می شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹:۵۹

شناسه خبر: 91102

مطالب مرتبط :
رژیم غذایی نامناسب نقش مهمی در مرگ و میر  ناشی از بیماری های قلبی در سطح جهانی دارد

بر طبق یک مطالعه از ۱۹۵ کشور؛

رژیم غذایی نامناسب نقش مهمی در مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در سطح جهانی دارد

بیش از دو سوم مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در سراسر جهان با رژیم های غذایی سالم می تواند پیشگیری شود. این یافته یک مطالعه است که در ژورنال کیفیت مراقبت و نتایج بالینی انجمن قلب و عروق اروپا با داده از ۱۹۵ کشور منتشر شده است.

شیر

تغذیه با شیر مادر زیربنای سلامت و بقای زنان و کودکان

تغذیه با شیر مادر زیربنای سلامت و بقای زنان و کودکان و پایه و اساس توسعه و آینده کشور است و پاستوریزه کردن شیر مادر از طریق یک روش خاص ویروس مرتبط با بیماری کووید-۱۹ را غیرفعال می کند.

شیر مادر

به مناسبت هفته جهانی تغذیه از شیر مادر؛

چرا تغذیه کودک از شیرمادر؟

شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در سال ۲۰۲۰ " سیاره‌ای سالم با حمایت از تغذیه با شیر مادر" اعلام شده است.

شیر مادر

هفته جهانی شیر مادر/ اولین بانک شیر ایران در تبریز

از ۱ تا ۷ آگوست برابر با ۱۱ تا ۱۷ مرداد هفته جهانی شیر مادر (world breastfeeding week) نامگذاری شده است.

ک

ضرورت کاهش تغذیه با شیر مادر در طول شب

عضو هیئت علمی و دندانپزشک متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پس از یک سالگی کاهش دفعات تغذیه با شیر مادر در طول شب به منظور کاهش پوسیدگی های دندانی ضروری است

شیر مادر

فقط ۳۰ درصد کودکان از شیر مادر استفاده می کنند

مشاور تغذیه شیر مادر مرکز بهداشت شهرستان یزد در این باره اظهار داشت: علیرغم استوار بودن عزم و اتحاد جهانی بر اصل ترویج فرهنگ شیردهی و اهمیت تغذیه انحصاری کودک با شیر مادر ، آمارهای موجود نشان می دهد صرفاً نزدیک به ۳۰ درصد شیرخواران به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه می کنند.

شیر مادر، عامل تقویت سیستم ایمنی نوزاد است

یک پزشک متخصص کودکان

شیر مادر، عامل تقویت سیستم ایمنی نوزاد است

یک پزشک متخصص کودکان با اشاره به آثار مثبت تغذیه از شیر مادر بر سلامت نوزادان، بر لزوم برخورداری مادران از رژیم غذایی مناسب در دوران شیر دهی تاکید کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب