معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد

کسب افتخار توسط تیم انجمن علمی دانشجویان پزشکی بندرعباس در جشنواره کشوری اتا

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز به خبرنگار ما گفت: آیین اختتامیه اولین جشنواره کشوری اتا (اشتراک گذاری تجارب ارزشمند دانشجویان علوم پزشکی در تحقق پاسخگویی اجتماعی)، به صورت حضوری و آنلاین در سالن همایش‌های رازی و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مجموعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت و با حضور آنلاین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.
دکتر مهدی حسنی آزاد افزود: در این جشنواره که مراحل اجرایی آن بیش از یک سال به طول انجامید، صدها اثر و تجربه دانشجویی از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره واصل گردید که در نهایت ۹ اثر به عنوان آثار شاخص و تأثیرگذار توسط تیم داوری وزارت بهداشت انتخاب و در این مراسم به تشریح جزئیات تجارب خود پرداختند.
وی ابراز کرد: باعث بسی افتخار برای دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می باشد که یکی از آثار منتخب این جشنواره که به جمع ۹ اثر پایانی راه پیدا نمود، تجربه ارسالی توسط کمیته علمی دانشکده پزشکی بندرعباس می باشد که توسط محمد خواجه، به عنوان نماینده این تیم ارزشمند در این مراسم ارائه گردید و بسیار مورد توجه و تقدیر هیئت رئیسه و کمیته داوران جشنواره قرار گرفت.
حسنی آزاد گفت : طی سه روز کلیه عرصه های آموزشی دانشجویان پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توسط این گروه ارزیاب مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت یکی از اهداف اساسی در آموزش عالی است و کیفیت حوزه برنامه آموزشی دوره آموزش پزشکی عمومی بر اساس استاندارد ملی صورت می گیرد؛ اظهار کرد: این ارزیابی ها نیز بر اساس همین استانداردهای آموزشی رشته پزشکی عمومی در حال انجام می باشد.

وی با بیان اینکه این بررسی ها کاملا کیفی است و هیچ گونه رتبه بندی مطرح نیست گفت: بررسی معیار های مختلف در هشت حوزه منجر به اعطای گواهی اعتبار بخشی خواهد شد، که می تواند این گواهی یا 6 ماهه، یک ساله و یا سه ساله باشد.

حسنی آزاد ابراز کرد: رسالت و اهداف، برنامه آموزشی، ارزیابی دانشجو (در نوع گرفتن امتحان)، دانشجویان (در همه ابعاد زندگی شامل رفاهی، کلاس ها، سرویس و همه خدماتی که دریافت می کنند)، اعضای هیئت علمی (رفاهی، آموزشی و توانمندسازی) منابع انسانی، ارزشیابی و مدیریت عالی بعنوان هشت حوزه اصلی است که مورد ارزیابی قرار می گیرند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴:۲۷

شناسه خبر: 91691

مطالب مرتبط :
وبینار

وبینار نشست علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت قم برگزار میشود .

مجازی شدن دانش آموزان و آسیب های جنسی

گروه تربیت پژوهشکده اخلاق و معنویت، پنج شنبه ۱۵ آبان وبینار تخصصی با موضوع «سایبری شدن آموزش دانش آموزان و آسیب های جنسی» برگزار می کند.

۲۲

صاحب نظران از کنترل بیماری کرونا می گویند اما

شکست کرونا شاید زمانی دیگر

با توجه به اینکه مساله مهم این روزها، بیماری همه گیر کرونا است و همه به نحوی نگران سلامتی خود هستیم باید بدانیم که یکی از عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده این وضعیت، مشکلاتی است که در سبک زندگی مان وجود دارد و اصلاح سبک زندگی چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ فیزیکی می‌تواند یکی از راه های پیشگیری از این بیماری باشد.

۲۲

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر بکارگیری توانمندی و ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹، گفت: این مراکز می توانند کاهش بار مراجعات بیمارستانی را تا حد قابل قبولی به دنبال داشته باشند.

۳۳

یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب