گزارش علم و فن آوری از فعالیت گروه جهادی امام رضا(ع) بشرویه برای مقابله با کرونا:

اعزام ۱۳۰ مرتبه گروه جهادی برای عرصه های محرومیت زدایی/ ساخت اتانول ۸۳درصدی توسط جهادگران

اکبری: گروه جهادی امام رضا(ع) متشکل از ۲۰۰ نفر از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳۰مرتبه اعزام برای خدمت به محرومین و اقدامات پیشگیرانه با ویروس منحوس کرونا انجام داده است.

خراسان جنوبی یکی از محرومترین استانهای کشور است اما فعالیت های گروه های جهادی در عرصه های عمرانی، بهداشت و درمان، آموزش، علمی، فرهنگی و اجتماعی این استان را جزء برترین ها در عرصه های مختلف کرده است، جهادگران با انجام فعالیت های مختلف توانسته اند چهره این استان را از فقر و محرومیت بکاهند و امید و تلاش را در چهره مردمانش ماندگار کنند.

گروه جهادی امام رضا(ع) شهرستان بشرویه یکی از موفق ترین گروه های جهادی در عرصه های مختلف است که با استفاده از توان جوانان نخبه و پرتلاش گام های اساسی را برای از بین بردن چهره محرومیت دراین شهرستان و حتی استان بخصوص در حال حاضر و برای جلوگیری از ویروس منحوس کرونا بردارد.

به همین منظورخبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی گفتگویی با عضو این گروه جهادی انجام داده است، داوود اکبری عضوگروه جهادی امام رضا(ع) مسجد الرضای شهرستان در این گفتگو اظهارداشت: ما در گروه جهادی مسجد الرضا(ع)با توجه به توانایی وتشکیل گروه های جهادی در سطح شهرستان فعالیت جهادی انجام می دهیم.

فعالیت 2000 نفر در گروه جهادی امام رضا(ع) بشرویه

 وی با بیان اینکه تعداد اعضای این گروه جهادی 200 نفر هستند و 70 نفر عضو ثابت این گروه می باشند، افزود: اولین حرکت های جهادی با استفاده از توان حجت الاسلام دومیریاز طلاب حوزه علمیه قم و دعوت رسمی وی برای ماندن در گروه جهادی و برعهده گرفتن مسئولیت امام جماعت مسجد امام رضا(ع) شهربشرویه بود.

وی ادامه داد: ساختار گروه جهادی امام رضا(ع) با توجه به توان جهادگران با حضور امام جماعت مسجد حجت الاسلام دومیدی بود که این گروه جهادی امام رضا(ع)تاسیس شد.

اکبری با اشاره به ترغیب وتشکیل گروه های جهادی در مساجد شهرستان گفت: گروه های جهادی امام رضا(ع)، کوثر و ولایت، اهلا من عسل، مقر کتاب، تئاتر و رسانه از گروه های فعال در مسجد امام رضا(ع) شهرستان بشرویه است.

ساخت اتانول 83درصدی توسط گروه جهادی امام رضا(ع)

وی با اشاره به فعالیت این گروه جهادی در دوران کرونا افزود: در طی 7ماه گذشته گروه جهادی امام رضا(ع) 130 مرتبه اعزام برای خدمت به محرومین، مقابله و پیشگیری از کرونا و مناطق محروم داشته که این خود یک خدمت کم نظیر در سطح شهرستان است.

وی از اعزام این گروه جهادی در هفته ای 6 مرتبه خبر داد و عنوان داشت: در عرصه مبارزه با کرونا جهادگران در سطح شهرستان به صورت هیئتی و خودجوش شروع با دوخت ،گان و آستینک برای کادر درمان فعالیت داشتند.

اکبری از نایاب بودن اتانول در ابتدای سال جاری درسطح کشور عنوان و بیان داشت: در قضیه اتانل به این نتیجه رسیدیم که کم بود آن در سطح کشوروجود دارد و این ماده گران است مثلا لیتری 100هزار تومان بود، و در برخی جاها الکل تقلبی به مردم می دادند.

عضو گروه جهادی امام رضا(ع) بشرویه  با بیان اینکه با بررسی های انجام شده در سطح کشور به این نتیجه رسیدیم که این ماده در کشور کمیاب است، افزود: بنابراین با بسیج کردن اعضای گروه جهادی و فعالیت شبانه روزی درصدد تولید این ماده برآمدیم که در مدت ده روز به فرمولاسیون در زمینه اتانول رسیدیم.

اکبری ادامه داد: فرمولاسیون که تکمیل شد سر بحث دستگاه های تقطیر بوجود آمد بحث اساسی برای ما و ما خیلی گران بود.

این جوان جهادگر با بیان اینکه یکی از بهینه ترین دستگاه های تقطیر که دیدیم خیلی گران بود که برآن شدیم که با دستگاه شبیه وسازه اصلی آن درصدد ساخت دستگاه اتانول برآمدیم که با ساخت این دستگاه در ابتدا به سختی اتانول 70 درصد به ما می داد.

وی با اشاره به تولید های آزمایشی اتانول افزود: با پیشنهاد یکی از جهادگران توانستیم دستگاه تقطیر بسیارساده با هزینه 200هزار تومان تولید کنیم که کارایی این دستگاه از دستگاهی که قبل برای ما بیشتر بود و اتانول را با خلوص 83 درصد به ما می داد و اگرهم خلوص آن افت می کرد به 79 درصد می رسید.

عضوگروه جهادی امام رضا(ع) بشرویه عنوان کرد: دستگاهی که ساختیم از نظر علمی همه اتانول را به ما می داد که یک نمونه از اتانول تولیدشده را به معاونت غذا و دارو فرستادیم وبا پیگیری های زیادی که انجام شد به ما جواب تایید شده در ساخت این ماده را دادند.

وی با اشاره به بازار اتانول تولیدشده توسط این گروه جهادی افزود: از شهرهای تهران و مشهد قراردادهایی با ما بستند ولی چون محصول اتانول محصول خاصی است فروش آن باید زیر نظر غذا و دارو باشد لذا برای مجوزهای لازم به معاونت غذا و دارو مراجعه کردیم که دولت گفته بود مجوزها از طریق استانی صادر و به کارگاه های کوچک هم مجوز داده می شود.

وی ادامه داد: ما به معاونت غذا و دارو اعلام کردیم که توان تولید اتانول را داریم وآنهانیز ما به گفتند مجوز کارگاه تولید عرقیجات بگیرید و ما طبق آن کارگاه عرقیجات شما، مجوز اتانول را هم می دهیم که مجوز کارگاه عرقیجات با همکاری برخی از مسئولین یک ماه طول کشید.

گروه های خود جوش جهادی در نقاط حساس منتظر دستوردعوت،خواهش و التماس کسی نیستند  

اکبری با بیان اینکه زمانی که مجوز کارگاه عرقیجات را برای معاونت غذا و دارو بردیم به ما گفتند مجوزهای کارگاه تولید اتانول کشوری شده و ما مجوز این کارگاه را دیگر صادر نمی کنیم، بیان کرد: ما دیگر در این زمان بحران اتانول نداشتیم و لازم به ذکر است که حتی کشور در زمان بحران اتانول از 700هزار لیتر اتانول از ارمنستان وارد کرده بود.

وی با اشاره به اینکه ادامه فعالیت گروه های جهادی در عرصه های محرومیت زدایی و کارهای برزمین مانده است، افزود: عرقیات گل محمدی، کاکوتی و... از دیگر فعالیت این گروه جهادی در کارگاه عرقیات است.

اکبری با بیان اینکه در بحث کارگاه تولید اتانول و عرقیات مبلغ 40 تا 50 میلیون تومان هزینه داشته ایم، ادامه داد: با توجه به اولویت کاری گروه جهادی، فعالیت  ما دیگر در عرصه تولید اتانول نیست.

این جوان جهادگر با اشاره به نقش جهادگران در ایام بحرانی جامعه بخصوص در حال حاضر گفت: گروه های خود جوش جهادی در نقاط حساس منتظر دستوردعوت،خواهش و التماس کسی نیستند  جهادگران از محله خود تا کل کشور به نیازهای جامعه توجه می کنند.

وی نقش گروه های جهادی را در سطح جامعه کلیدی دانست و افزود: جهادگران با سنگ اندازی های مختلف کار های جهادی بسیار زیادی را در کشور انجام می دهند.

انتهای پیام/ 

  

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶:۳۸

شناسه خبر: 92213

مطالب مرتبط :
ی

قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیر مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع)استان ایلام در آئین افتتاح ۱۰۱ واحد مسکونی سیل زدگان استان اظهارکرد : قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیررفع مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است و خدمت به مردم را سرلوحه وظایف خود و مسئولان می داند.

خبرگزاری علم و فناوری

در جلسه کارگروه معدن مطرح شد

پالایش و عارضه یابی ۸۰ معدن در خراسان جنوبی

در کارگروه معدن بسیج صنعت و معدن برعارضه یابی ۸۰ معدن در استان و بررسی مشکلات این حوزه با حضور اساتید دانشگاه خراسان جنوبی و مسئولین سازمان صمت استان بررسی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب