خبرگزاری علم و فناوری

تماشا کنید: گنجینه اسرار ‌آمیز تصاویر ناسا شامل نخستین عکس سلفی فضایی

ناسا مجموعه ای ارزشمند از تصاویر خود را به حراج گذاشته است. یکی از مهمترین تصاویری که در این حراجی وجود دارد نخستین سلفی فضایی است که نیل آرمسترانگ، در جریان نخستین سفر انسان به ماه در ۱۹۶۹ در ماموریت آپولو ۱۱ آن را به ثبت رسانده است.

گنجینه اسرارآمیز عکس‌های ناسا که شامل نخستین سلفی درفضا نیز می‌باشد، به‌حراج گذاشته شد. پس از آنکه یک کلکسیونر خصوصی مجموعه‌ای از گنجینه‌های عکس‌های ناسا (شامل عکس‌هایی که از قدم گذاشتن «نیل آرمسترانگ» بر روی ماه وجود داشته) را در حراج قرار داد، به بالاترین قیمت به فروش رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از گاردین، مجموعه‌ای از 2400 عکس که در 700 نقطه مختلف در جولای 1969 توسط ناسا، گرفته‌شده است که یکی برجسته‌ترین این عکس‌ها متعلق به سلفی «آرمسترانگ» می‌باشد. (این سلفی درحالی گرفته شده است که زمین در افق پشت ماه بوده ‌است) در وبسایت حراجی کریستی به فروش رسید.

ناسا اولین عکس سلفی فضایی را به حراج گذاشت

این حراجی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به‌صورت آنلاین برگزار می‌شد، اولین قیمت را، برای بیشتر عکس‌ها 100 یورو(132دلار) قرار داده بود، البته به گفته خود وبسایت حراجی «کریستی» برخی از مشهورترین عکس‌ها حتی به قیمت 50 هزار یورو(66هزار دلار) فروش رفتند.

یکی از مسئولان این حراجی در بیانیه تبلیغاتی برای فروش این مجموعه عکس‌ها به خبرنگاران گفت که: « این مجموعه عکس‌های خصوصی ناسا، کامل‌ترین و جامع‌ترین، مجموعه‌ای بوده‌ است که تا به‌حال در یک حراجی به‌فروش گذاشته شده. در این مجموعه همه نقاط عطف برنامه فضایی، از اولین تصاویر عطارد تا پیشرفت‌های فنی جوزا تا مهم‌ترین دستاوردها و پیروزی‌های آپولو را وجود دارد.

در این مجموعه عکس فضانوردانی به مثابه هنرمندانی قابل و توانا، از طریق دوربین‌ها توانسته‌اند، زیبایی و ژرفای تجربه خود را در فضا به دیگر انسان‌ها منتقل کنند و برای همیشه دیدگاه بشریت را نسبت به جایگاه و مکان خود تغییر دهند.»

برخی از مهمترین تصاویری که ناسا به حراج گذاشته را در ادامه مشاهده کنید:

پس از خدمت آرمسترانگ به عنوان فرمانده پشتیبان آپولو ۸، وی در تاریخ ۱۱ دسامبر ۱۹۶۸، به عنوان فرمانده آپولو ۱۱ انتخاب شد. در یک جلسهٔ ناسا، اسلایتون به آرمسترانگ گفت که او در این سفر دو همکار دیگر دارد. باز آلدرین به همراه آرمسترانگ در گردونه (ماژول) ماه‌نشین «عقاب» است و به نوعی جایگزین جیم لاول است و مایکل کولینز در گردونه فرماندهی «کلمبیا» در مداری دور ماه گردش می‌کند.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴:۱۴

شناسه خبر: 92731

مطالب مرتبط :
شناسایی مجموعه ژن‌های جدید عامل سرطان/ درمان قطعی برای سرطان وجود ندارد

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا؛

شناسایی مجموعه ژن‌های جدید عامل سرطان/ درمان قطعی برای سرطان وجود ندارد

با توجه به اینکه علوم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است اما هنوز درمان قطعی برای سرطان وجود ندارد و بیشترین پیشرفت مربوط به پیشگیری و تشخیص زودرس این بیماری است، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا با بررسی سازوکارهای ژنتیکی که منجر به شکل‌گیری تومورهای سرطانی می‌شود، مجموعه ژن‌های جدید سرطان‌زا را کشف کرده‌اند.

فشار خون

اندازه‌گیری فشار خون با «سلفی گرفتن» ممکن شد+عکس

اندازه‌گیری فشار خون یک تست متداول است که هرکسی در مواقع مختلف به آن نیاز پیدا می‌کند. در صورتی که حمل و استفاده از دستگاه‌های کنترل فشار خون متداول معمولا امری دشوار است. این سیستم جدید اما با تجزیه و تحلیل یک ویدیوی ۳۰ ثانیه‌ای از چهره افراد قادر است فشار خون را با دقت بالایی اندازه بگیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب