خبرگزاری علم و فناوری

فرمانده سپاه فجر استان فارس در نشست خبری هفته بسیج عنوان کرد:

اجرای بیش از ۱۰ هزار برنامه در هفته بسیج در استان فارس

فرمانده سپاه فجر استان فارس در نشست خبری هفته بسیج از برگزاری بیش از ۱۰ هزار برنامه در حوزه های مختلف در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز, سردار سرتیپ دوم پاسدار یداله بوعلی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج با یاد شهدا بویژه شهدای سلامت و بسیج اظهار داشت: بسیج در تمامی عرصه حضوری فعال بنا به رسالت خود دارد و فلسفه وجود بسیج این است که بسیج بتواند از ظرفیت آحاد جامعه در جهت رفع بحران ها و مشکلات در حوزه های امنیتی, اقتصادی, فرهنگی و... استفاده نماید.

وی افزود: بسیج با پوشش آحاد مختلف مردم دارای 22 قشر مختلف بوده و همه افراد و گروه ها را شامل می شود.

فرمانده سپاه فجر استان فارس عنوان کرد: برای استفاده از ظرفیت مردم, بسیج دارای ناحیه ها, حوزه ها و پایگاه های متعدد می باشد.

وی با بیان اینکه سپاه فجر برای هفته بسیج برنامه های متعددی را پیش بینی کرده که رویکرد ما خدمت خالصانه و مونانه می باشد, تصریح کرد: در برهه حاضر مردم در بحث معیشت در مضیقه هستند که کمک به مردم در این حوزه الزامی است.

این مقام نظامی درخصوص نامگذاری ایام هفته بسیج گفت: هفته بسیج از 30 آبان ماه با نام بسیج معنویت و سلامت آغاز می شود و نام روزهای دیگر به ترتیب بسیج فرزند مسجد خادم مردم, بسیج مبتکر حل مسئله, بسیج الگوی سبک ایرانی اسلامی, بسیج ولایی انقلابی و تمدن ساز, بسیج نیروی مقاومت ملت ایران و بسیج خدمت مونانه و ایثارگری می باشد.

 

برنامه های بسیج در سطح استان فارس

وی درخصوص عناوین برنامه های هفته بسیج با بیان اینکه بیش از 10 هزار و 124 برنامه برگزار خواهد شد, اذعان کرد: اعزام گروه های جهادی و تیم های جامعه پزشکی به نقاط محروم استان و ویزیت رایگان را خواهیم داشت، برگزاری میزخدمت توسط بسیج ادارات بصورت محله ای, برپایی غرفه های خدمات مشاوره روانشناسی و قضایی, میقات صالحین, برگزاری مجازی نمایشگاه توسط معاونت سیاسی، آزادسازی زندانیان با محوریت بسیج حقوقدانان, برگزاری یادواره شهدا, گروه ها و اکیپ ها با رعایت پروتکلها برای تسکین و دلداری به خانواده های داغدار, پایش دامها با کلینیک دامپزشکی سیار, آموزش و تجهیز مزارع به سیستم های هوشمند, رونمایی از نظام جامع خدمات بسیجیان و اعطای کارت ایثار به ایثارگران از جمله دیگر برنامه های بسیج در سطح استان فارس می باشد.

سردار بوعلی در ادامه به طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: براساس طرح شهید سلیمانی استان به 600 بلوک تقسیم شده و با هماهنگی های لازم اقدامات مدنظر دانشگاه علوم پزشکی را برای ریشه کن کردن بیماری کرونا عملی نماید.

وی درخصوص اهداف طرح شهید سلیمانی متذکر شد: بیماریابی, غربالگری, مراقبت از بیماران به دوشکل تشخیص داده شده و پس از مرخص شدن از بیمارستان از جمله اهداف و برنامه های این طرح می باشد.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه دو مرحله رزمایش کمک مومنانه در فارس با بیش از 2 میلیون و 300 هزار بسته معیشتی انجام شده و مرحله سوم نیز آغاز گشته، اظهار داشت: برپایی غرفه های جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه که در استان فارس متفاوت و برجسته تر از همه استانها انجام شده و ثابت کردیم دیندار, مومن, با اصالت و همیشه در صحنه می باشد و این روند بصورت روزانه توسط نواحی, اقشار, حوزه ها و پایگاه های بسیج با همکاری ارگان ها و مردم ادامه خواهد داشت.

وی پیرامون طرح های عمرانی و محرومیت زدایی با فعال بودن 4 قرارگاه بسیج در سطح استان فارس عنوان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی که در 6 دهستان محروم مصوب ملی فعالیت می کنند و برای هفته بسیج 17 پروژه با اعتبار 3 میلیارد و 360 میلیون تومان همچون احداث مدرسه, منبع آب و... را خواهد داشت.

این چهره نظامی با اشاره به بسیج سازندگی مطرح کرد: جامعه هدف بسیج سازندگی کل استان بوده و در حوزه های مختلف همچون سازندگی, سلامت, اجتماعی, فرهنگی و... فعالیت می کند که با بیش از 95 پروژه و بیش از 15 میلیارد و 800 میلیون در هفته بسیج اشتغال 800 نفر را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: قرارگاه شهید اسکندری که خاص شیراز بوده و در 15 محله محروم با هم افزایی سایر ارگانها همچون شهرداری درحال فعالیت می باشد و تاکنون هزار پروژه برای خود تعریف کرده که بخشی از آن در هفته بسیج خواهد بود و قرارگاه جوادالائمه در سایر شهرستانها فعال می باشد.

سردار بوعلی در پایان گفت: از همراهی و حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه کمال تشکر را داریم, کسانی که کارشان در هیچ شرایطی تعطیل پذیر نمی باشد و رسالتی بزرگ را بر عهده دارند.

 

خبرنگار: محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵:۲۲

شناسه خبر: 92776

مطالب مرتبط :
مخترع قمی

سلسله گزارشات مخترعین استان قم با خبرگزاری علم و فناوری :

بومی سازی فیوم سلیکا توسط نخبه بسیجی از قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم گزارش میدهد : گفتگوی دوستانه با مخترع بسیجی که تولید فیوم سیلیکا را بومی سازی کرد

سلامت

معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل خبر داد:

فعالیت‌های گسترده بسیج در حوزه بهداشت و سلامت ادامه دارد

معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از فعالیت‌های گسترده بسیج در حوزه بهداشت و سلامت خبر داد و گفت: تولید ماسک، مواد ضدعفونی و توزیع پک‌های بهداشتی از جمله فعالیت‌های بسیج در حوزه سلامت بوده است.

معروفی

در استانه هفته بسیج مطرح شد:

کمک ۷۳ میلیارد تومانی مردم در رزمایش مومنانه و همدلی

در هفته بسیج در رزمایش کمک مومنانه که حرکتی جدید بود،به قوت انجام می شود و تا پایان کرونا با مردم ایستاده ایم و کمک به اشتغال، ازدواج آسان، تهیه جهیزیه، خدمات اجتماعی هم در کنار کمک های مومنانه قرار می گیرد و همچنین تهیه اقلام خوراکی، ماسک، پتو و کارت هدیه در راستای کمک های مومنانه سه ماهه سوم سال و به مناسبت هفته بسیج ادامه خواهد داشت و تا کنون ۷۳ میلیارد کمک مومنانه در استان توزیع شده است.

 پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی؛

پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

عبدالرضا کبیری از برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در سه بخش «طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری»۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و سرمایه گذارهای هم دولتی و هم خصوصی دارد و خبرهای خوبی در راه است.

۱۲۳

برگزاری ۱۲۰ عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در آذربایجان غربی

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی از برگزاری ۱۲۰ عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در استان خبر داد.

هفته بسیج

برگزاری برنامه های هفته بسیج با محوریت خدمت، سلامت و امید آفرینی

برنامه های هفته بسیج با محوریت خدمت، سلامت و امیدآفرینی در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار می‌شود.

همدان

به مناسبت هفته بسیج انجام شد؛

افتتاح غرفه سازمان علمی پژوهشی استان همدان با حضور خبرنگاران/ از ۴۰ طرح مخترعین بسیجی رونمایی شد+فیلم و عکس

نمایشگاه دستاوردهای مخترعین بسیجی با حضور استاندار همدان، مسئولان استانی و شهرستانی، مخترعین و مبتکرین در تالار قرآن این استان افتتاح شد.

۰۱۰

پرچم شهدا را زمین نمی‌گذاریم/ هفته بسیج تجدید میثاق دوباره با ولایت، امام (ره) و شهدا

جانشین فرمانده سپاه اقلید با اشاره به توطئه دشمن برای ضربه زدن به نظام و کشور و مردم، تصریح کرد: در راستای دفاع از استقلال و عزت کشور ذره‌ای کوتاهی نکرده و پرچم شهدا را زمین نمی‌گذاریم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب