پایگاه علمی محل رشد نخبگان

پایگاه شهید دستغیب با آموزش های نوین و پیشرفته نخبگان بسیجی و انقلابی پرورش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ پایگاه شهید دستغیب ناحیه مقاومت بسیج ابوذر یک پایگاه بسیج با محوریت علمی پژوهشی و بر‌اساس ارکان تربیتی آموزشی است.

برنامه‌های تخصصی پایگاه شهید دستغیب علمی، مهارتی، ورزشی، اردویی و سایر نیاز‌های متربیان عضو پایگاه و همچنین برنامه‌های تخصصی برای خانواده‌های آنها می‌باشد.

روند کار علمی این پایگاه جهت جذب افراد جویای علم و پژوهش بدین صورت است که ابتدا با ورود در مدارس دانش آموزان پایه هفتم را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و با آزمون های اولیه مانند تست هوش تخصصی، ضریب هوشی دانش‌آموزان را برآورد و در پایان آزمون علمی از دروس اصلی پایه آنها گرفته می‌شود.

در مرحله بعد از دانش آموزانی که امتیاز مورد نیاز را از مرحله اول کسب کرده اند به همراه اولیاءشان برای مصاحبه تخصصی تربیتی دعوت می‌شوند.

و در مرحله سوم ارزیابی نهایی صورت می‌گیرد و با آنها در عرصه های مختلف تخصصی کار می‌شود.

در این سه مرحله از ۷۰۰ دانش آموز جذب شده ۲۰۰ نفر دعوت به مصاحبه می‌شوند و در پایان فقط ۲۰ تا ۱۵ دانش آموز به گزینش نهایی می‌رسند.

طرح علمی که برای این دانش آموزان برنامه ریزی شده است تقویتی نیست بلکه تمرکز بر روی دروس اصلی و تخصصی جهت پیشرفت و تقویت بنیه علمی آنها است.

همچنین مشاوره کنکوری، المپیادی به صورت تخصصی، اردوهای علمی، بازدیدهای علمی، سازه های مسابقاتی مثل موشک آبی، گلایدر، ماشین تله موش، پل ماکارانی و برج کاغذی به صورت سالانه متناسب با سن دانش آموزان در مجموعه اجرا می‌شود.

خروجی این دوره های آموزشی باعث تربیت نخبگان بسیجی شده است که در عرصه های دستگاه های صنعتی تزریق پلاستیکی، دستگاه cnc، چاپگر سه بعدی و.... نقش آفرینی کردند.

گفتنی است که بسیجیان این پایگاه در بخش مسابقات رویداد های علمی اجرایی در بحث استارتاپ با عنوان ایده پردازی در سطح ناحیه ابوذر نیز خوش درخشیدند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲:۲۶

شناسه خبر: 93120

مطالب مرتبط :
رویداد علمی ناحیه مالک اشتر

رویداد علمی

رویداد علمی یک پژوهش جهت حل معضلات جامعه با راهکارهای علمی توسط نخبگان علمی می‌باشد.

بایدن نیامده دست به سلاح شد

یادداشت بیژن شمس؛

بایدن نیامده دست به سلاح شد

یادداشت بیژن شمس؛ بایدن نیامده دست به سلاح شد، دقیقاً در زمانی شهید فخری زاده ترور می شود که رژیم ایالات متحده شاهد آمدن بایدن است و برخی از سرسپردگان و افرادی که خودشان را روشن فکر و دلسوز مردم می دانند و دچار غرب زدگی افراطی هستند، زمانی که خوشحال هستند بایدن آمده و خط مذاکره جدید را به وجود آوردند.

سرهنگ مرادی

جانشین فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری؛

روحیه خود باوری در جوانان ما باید زنده شود/ نخبگان بسیجی را تمام قد باید حمایت کرد

جانشین فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: نخبگان بسیجی ما از لحاظ کمی و کیفی ظرفیت بسیار عالی دارند و باید تمام قد ازاین قشر حمایت کرد.

اختراع دستگاه دوش رفع آلودگی توسط احمدی نژاد مبتکر سپاه تهران بزرگ

اختراع دستگاه دوش رفع آلودگی

مبتکر بسیجی تهران بزرگ دستگاه دوش ضدعفونی کننده شیمایی، میکروبی و هسته ای را با قابلیت تاشو اختراع و تولید کرده است.

شناسایی نخبگان علمی

شناسایی نخبگان علمی

مساجد بهترین مکان برای شناسایی، جذب و رشد نخبگان علمی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب