در گفتگو با علم و فناوری تاکید شد

ضرورت تبیین دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی

مسئول پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) علی آبادکتول گفت: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه رشته های علمی تبیین شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان؛ تابش خورشید انقلاب در عرصه های مختلف باعث شکوفایی استعدادهای زیادی در کشور در طول چهار دهه گذشته شده است.

 

 تقریبا امروز هر آنچه به عنوان دستاورد در کشور یاد می شود برحسب تفکر انقلابی یک جوان که تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است به وجود آمده است و اگر در مسیر توسعه کشور نیز با موانعی رو به رو هستیم به خاطر آن است که مسئولان آن بخش به جوانان مبتکر ایرانی اعتماد نکردند و مشکلات را به خارج از کشور گره زدند.

 

*امیدافزایی بین جوانان با بیان دستاوردهای انقلاب 


بیان دستاوردهای انقلاب در عصر حاضر هم باعث امیدافزایی در نسل جوان جامعه می شود و هم آنکه به جوانان این انگیزه را می دهد که با توان بیشتر و ثابت قدم در مسیر پراعتلای انقلاب گام بردارند.

 

این مهم انگیزه ای شد که در شهرستان علی آباد کتول با «علی زنگانه»، کارشناس ارشد مدیریت دولتی- تحول و همچنین مسئول پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) محله جنگلده این شهر  هم صحبت شویم.


زنگانه تقریبا دو سال است که با بسیح علمی  فعالیت می کنم و  در حال حاضر مدیر علمی سپاه ناحیه علی آبادکتول است.

 

وی انگیزه خود را برای حضور در عرصه بسیج علمی و فناوری تحقق به فرامین مقام معظم رهبری می داند و می گوید: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هرچه علم جامعه افزایش یابد قدرت علمی آن جامعه نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این مهم انگیزه ای برای همکاری من با مجموعه بسیج علمی و پژوهشی شده است.

 

مسئول پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) محله جنگلده  علی آبادکتول علاوه بر پیگیری برنامه های سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه نینوا استان گلستان در حوزه مباحث علمی و حمایت از فعالان حوزه علمی و پژوهشی به اجرای برنامه های جانبی مثل برنامه های ورزشی و اردوهی نیز اهتمام دارد.

 

زنگانه در خصوص تلاش خود در خصوص ورود نخبگان به عرصه صنعت می گوید: در سال های اخیر کارگاه های علمی و عملی را در شهرستان علی آباد کتول برگزار کردیم و با حمایت از ایده های بسیجیان نخبه توانستیم برخی از این ایده ها را به صنعت گره بزنیم که می توانیم به چاپ سه بعدی و ایجاد یک برنامه نرم افزاری اشاره کرد، البته نیاز است که سرمایه گذاران  از این طرح ها حمایت بیشتری داشته باشند.

 

*ضرورت حمایت بیشتر از ابدعات و اخترعات

وی یادآور شد که هنوز ابداعات و اختراعات در شهرستان در حوزه تجاری سازی به جایی نرسیده و در طرح های اولیه باقی مانده است و نیاز است که حمایت های بیشتری در این زمینه اتفاق بیفتد.

 

مسئول پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) علی آبادکتول که خود یک جوان انقلابی است می گوید در کنار برنامه های علمی در ایام دهه فجر نیز پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) محله جنگلده  علی آبادکتول بیکار ننشسته است و تلاش ما بود که با برنامه های جانبی جوانان را به حوزه علمی و پژوهشی ترغیب کنیم.

 

زنگانه که در سال پیروزی انقلاب اسلامی یک کودک کم سن و سال بودم و در تظاهرات ها همراه خانواده حضور داشته  و چندین بار هم در این تظاهرات ها گم شده است می گوید دهه فجر  برای من یادآوره شور و نشاط حضور مردم در مراسم های راهپیمایی 22 بهمن است.

 

وی اعتقاد دارد که مردم پای انقلاب اسلامی ایستادند اما مسئولان باید نشان دهند که خدمت گذار مردم هستند و برخی از اقدامات مثل بروز فسادهای اقتصادی و مالی باعث بدگمانی مردم شده است اما ملت ایران همچنان به نظام و انقلاب پایبند هستند.

 

مسئول پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) علی آبادکتول  می گوید: به برکت انقلاب اسلامی شاهد رشد چشمگیری در حوزه علمی کشور هستیم  در پیش از این انقلاب قالب مردم منطقه فاقد سواد خواندن و نوشتند بودند ولی امروز شاهد آن هستیم که اکثر جوانان ما دارای مدارک تحصیلات عالیه هستند.

 

* بکارگیری از ظرفیت نخبگان دانشگاهی و فنی

زنگانه به بکارگیری از ظرفیت نخبگان دانشگاهی و فنی تاکید کرد و گفت: حتی به صورت بسیجی و رایگان از این ظرفیت آنگونه که باید در دستگاه های اجرایی استفاده نمی شود و  به هر دلیلی به جوانان فرهیخته در منطقه بها داده نمی شود و این مهم باعث شده که بسیاری از علوم در حد تئوری در بستر دانشگاه ها باقی بماند.

 

وی اعتقاد دارد که در جذب و استخدام نیز به دانشجویان نخبه که در تراز انقلاب اسلامی قرار دارند آنگونه که باید توجه نشده است.

 

مسئول پایگاه علمی امیرالمومنین (ع) علی آبادکتول بابیان اینکه انتقال داده های انقلاب باید نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود، افزود: به مناسبت ایام دهه فجر در تلاش هستیم از نخبگان دانش آموزی تقدیر و تشکر کنیم خاطره گویی نیز تاکید کردیم که از نشست های علمی که پس از انقلاب شده است.

 

زنگانه ابراز داشت که گفتمان و داده های انقلاب اسلامی  باید در همه رشته ها تحصیلی ارائه شود ، در برخی از علوم پیشرفت های خوبی در انقلاب اسلامی داشتیم که این دستاوردهای علوم باید از سوی نخبگان علمی هر رشته عنوان کرد.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷:۳۵

شناسه خبر: 94256

مطالب مرتبط :
داروی بازیابی بینایی بیماران مولتیپل اسکلروزیس(MS) کشف شد

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید گزارش کردند؛

دارویی که بینایی بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) را باز می گرداند

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید گزارش کردند: دارویی به نام کلرید ایندازول (IndCl) توانایی بهبود دید در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس (MS) را دارد، این دارو در موش ها باعث بهبودی در میلین شده و عملکرد بینایی حدود ۵۰٪ بهبود یافت، دانشمندان معتقدند درمان به موقع می تواند ۷۵٪ -۸۰٪ عملکرد اصلی را بازیابی کند.

خبرگزاری علم و فناوری

محمد تقی زنگانه مدیر از مدیران با سابقه و صاحب ایده:

آموزش رسمی و خشک خلاقیت را در بچه ها از بین می برد / سعی کنیم دانش آموزان از درک مطلب لذت ببرند نه از حفظ کردن مطلب!

استفاده از شیوه های نوین آموزشی، تغییر نگاه معلمان و کادر مدرسه به فرآیند آموزش و در یک کلام تغییر ساختار سنتی مدارس یکی از دغدغه های اساسی خانواده ها و اهالی علم و دانش می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب