رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

قوی شدن در مسیر علم با تکیه بر سیاست های رهبردی رهبر و باور ما می‌توانیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: برای قوی شدن باید در مسیر علمی و با تکیه بر سیاست های راهبردی رهبر معظم انقلاب در خصوص علم و دانش و فناوری و باور ما می‌توانیم قدم برداریم تا زیر سلطه غرب نمانیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه پنجمین جشنواره علم و فناوری ضمن درود و سلام بر شهدا و روح ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) ارواح طیبه شهدای علمی و هسته ای، جبهه مقاومت به ویژه سید شهدای جبهه مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و تبریک ایام دهه فجر و تشکر از حضور نخبگان که همت کردند این جشنواره علمی به نحوه شایسه ای منعقد شود، گفت: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی که ما در ایام الله دهه فجر آن قرار داریم و در چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم آغاز یک فصل جدید در پیش روی ملت ایران و همچنین در جهان اسلام و تاریخ بشریت محسوب شده و خواهد شد.

سردار سلیمانی افزود: ملت ما در دوران ده ساله تثبیت انقلاب اسلامی به رهبری داهیانه امام راحل و پس از گذشت از سه دهه به رهبری داهیانه مقام معظم رهبری توانست خالق صحنه های شگفت انگیز باشد و در همه ابعاد و ابعادهای علمی و فناورانه ملت بزرگ ایران توانست خالق صحنه های شگفتی های بی نظیر باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تاثیر انقلاب اسلامی بر عرصه ی علمی کشور مثل یک معجزه می‌باشد اذعان داشت: اگر امروز ملت ها و دولت ها را فهرست کنیم بر موضوعات علم و دانش با شرایط علمی کشور، ملت ایران را جزء ده ردیف برتر خواهیم یافت. چرا که اروپا پس از رسانس توانست به موقعیت دست یابد اما از آنجا که در زیر تفکرات مادی بود نتوانست این علم را بدست بیاورد.

سلیمانی با اشاره به اینکه سلطه غرب از علم در مقابل بشریت استفاده می‌کند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در سایه انقلاب اسلامی یک پیشرفتی را رقم می‌زند که علم در خدمت، رفاه، سلامت، عزت و کمالات انسانی باشد به همین علت دشمن با پیشرفت علمی کشور ما مخالف است چون برخلاف مسیر حرکت این سلطه قرار دارد.

وی بیان کرد: بعضی از جلوه ها یا مختصری از پیشرفت های علمی مثل هندوستان، کمپانی هند شرقی نمایان می‌کند، غرب کشورها را تحت سلطه خود قرار می‌دهد و هندوستان را چپاول می‌کند.

سردار سلیمانی اذعان داشت: حقیقتا رهبر معظم انقلاب در طول ریاست جمهوری خودشان برای پیشرفت های کشور و پیشرفت های علمی ما سنگ تمام گذاشتند باید خدا را شاکر باشیم که معظم له چنین برای علم و دانش ارزش قائل هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به خط مشی و سیاست‌های سازمان بسیج گفت: تشکیلات مردمی نقلاب باید به دنبال ایجاد یک حرکت عمومی علمی باشد که این یک امر شدنی است و برای فراهم کردن بسترهای رشد علم و فناورانه بسیج کوتاه نخواهیم آمد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه با باور ما می‌توانیم گفت: ایران در دوران کرونا ظرفیت های خود را نشان داد مثل ظرفیت خود در تولید واکسن کرونا که در بین واکسن های دنیا برجسته و ویژگی های خاصی دارند که این نمونه نشان می‌دهد که ایران نه تنها عقب نیست بلکه نشان از عمق پیشرفت علمی و پزشکی کشور در دوران انقلاب اسلامی دارد.

وی ادامه داد: استعدادها و هوش جوانان ایران در پیشرفت های علمی و فتح مرزهای دانش و الگوی مردم سالاری نشان می‌دهد که ایران به عنوان یک کشور قوی و عزت‌مند در بین کشورهای دنیا به شکل برجسته می‌باشد.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه اگر کشور بخواهد از گزند دشمن و نظام سلطه عقب نماند چاره ای ندارد که قوی شود، تصریح کرد: به فرمایش رهبر معظم انقلاب باید در همه ابعاد قوی شویم پس برای قوی شدن باید در مسیر علم قدم برداریم و تلاش کنیم که با تکیه بر گفتمان امامین انقلاب اسلامی و در ذیل راهبردی باور ما می‌توانیم با ایجاد هم افزایی ها و با تکیه بر سیاست های راهبردی اصولی رهبر معظم انقلاب در خصوص علم و دانش و فناوری آن حرکت علمی را طراحی کنیم و در صحنه عمل و میدان عملیاتی کنیم و باید بدانیم دانشمندان ما فرمانده هان میدان هستند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸:۰۶

شناسه خبر: 94492

مطالب مرتبط :
سردار سلیمانی

سردار سلیمانی:

قوی شدن از مسیر علمی با باور"ما میتوانیم" میگذرد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: دانشمندان ما فرماندهان میدان هستند و مسیر قوی شدن از مسیر علمی می گذرد، باید با تکیه بر باور «ما میتوانیم» حرکت عمومی علمی را عملی کنیم و در کشور هر استعدادی که وجود دارد باید به عنوان حلقه‌ای از زنجیره حرکت عمومی علمی به این زنجیره متصل شود.

بازید معاون علمی ناحیه مقداد از اتو دانش

گزارش تصویری/

بازدید معاون علمی، پژوهشی ناحیه مقداد از پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

معاون علمی، پژوهشی ناحیه مقداد به همراه معاونین علمی حوزه و پایگاه های تابعه از پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری و اتو دانش بازدید کردند.

سردار محمد مهدی نژاد نوری

سردار محمد مهدی نژاد نوری:

رونق اقتصادی بعد از کسب توانای علمی و صنعتی حاصل می‌شود

سردار محمد مهدی نژاد نوری با بیان اینکه رونق اقتصادی بعد از کسب توانای علمی و صنعتی حاصل می‌شود، تصریح کرد: ما از قله فشاری که تحریم ها ایجاد کرده اند عبور کرده و در حال گشایش و پیشرفت هستیم حتی اگر امریکا بخواهد فشارهای خود را به همین شکل نگه دارد.

۲۵

در جشنواره جهادگران علم وفناوری صورت گرفت

رونمایی از مدل جدید آشکارساز هسته‌ای دانشمند هرمزگانی در جشنواره جهادگران علم و فناوری تهران

از مدل جدید آشکارساز هسته‌ای دانشمند هرمزگانی در جشنواره جهادگران علم و فناوری تهران رونمایی شد.

تقدیر از مخترع جوان خوزستانی در جشنواره جهادگران علم و فناوری

با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین انجام شد

تقدیر از مخترع جوان خوزستانی در جشنواره جهادگران علم و فناوری+تصاویر

با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین مخترع جوان خوزستانی در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری در تهران تقدیر شد.

۱

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

۰۲۵۵۵

ویژه نامه دهه فجر انقلاب اسلامی؛

سمنان|استفاده از ظرفیت های موثر علمی در استان

خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان به مناسب فرارسیدن سالگرد انقلاب اسلامی با هدف تبیین ماموریت های معاونت علمی و پژوهشی به گفت و گو با اعضای این سازمان پرداخته است.

s

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت؛

شتاب دهنده خطی درمان سرطان «امید» اثبات ما می توانیم است

شتاب دهنده خطی درمان سرطان «امید» اثبات ما می توانیم است، محققان شرکت بهیار صنعت سپاهان هشت سال است که در لبه تکنولوژی بدون درآمد حرکت کرده و معتقدند حالا مدیرانی باید تصمیم بگیرند که روحیه کار جهادی دارند، در واقع حالا که ایران چهارمین کمپانی تولید کننده دستگاه شتاب دهنده خطی درمان سرطان در دنیا است، آیا بیماران سرطانی همچنان باید در صف های طولانی درمان بمانند؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب