معاون علمی وزیر دفاع ؛

محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داشته باشند

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه این مراسم اظهار داشت: الحمدالله طی سال های اخیر، علی رغم همه‌ی تحریم ها‌ی حد اکثری جبهه ی غربی و عربی توانسته ایم به روند پیشرفت خود ادامه دهیم و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی را ارتقاع ببخشیم.

معاون علمی وزیر دفاع افزود : وقتی که از مردمی سازی و ظرفیت‌های مردمی صحبت میکنیم در درجه اول منظورمان بسیج است، چرا که بسیج از مردم تشکیل شده و ما ظرفیت و توانایی بسیج را به مردم تعمیم میدهیم. بازار یک منطق بیشتر ندارد آن هم سود است، اما در عرصه‌ی علم و فناوری انتخاب خوب و خوبتر معیار‌های متفاوتی وجود دارد.

وی افزود:ما در سطح نیرو‌های مسلح سند علمی دفاعی امنیتی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی آماده کرده ایم که در آن افق ۱۴۱۴ ترسیم شده که بر محور‌ها و موضوعات مختلفی توجه شده.

وی با بیان این که باید اولویت‌هایی از نیازمندی‌های استان‌ها انتخاب شود افزود: بحث بعدی تضمین بازار و خرید محصول است که ایده و طرح را به نتیجه میرساند. بحث رقابت با محصولات رقیب در بازار صنایع علمی بحث مهمی است.

معاون علمی وزارت دفاع گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند، حسن کار نو آوران ارائه راه حل برای مشکلات و برتر جلوه دادن کار‌های خودشان است.

محمد مهدی نژاد نوری در ادامه افزود: سهم و وظیفه‌ی ما این است که مسیری ایجاد کنیم که دستاورد‌های اقشار دانشور در مسیر مناسب و خوب به مصرف کننده‌ها برسد.

مهدی نژاد نوری گفت: اگر بسیج بتواند منابعی را از منابع دولتی به عرصه بیاورد باید خرج زیر ساخت‌ها بشود، یکی از مشکلات به ثمر رساندن ابتکارات، مشکل تامین منابع است و ما باید از تکنیک‌های مختلفی در بحث تامین منابع استفاده کنیم.

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶:۰۰

شناسه خبر: 94508

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

اسلحه مصاف

این سلاح کاملا ایرانی به زودی جایگزین ژسه می‌شود

جشنواره

کسب رتبه برتر خانه نخبگان استان اردبیل در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری شده است.

بازدید مسئولین از غرفه های تهران بزرگ در جشنواره جهادگران علم و فناوری

گزارش تصویری/

بازدید مسئولین از غرفه های تهران بزرگ در جشنواره جهادگران علم و فناوری

ضمن بازدید مسئولین از غرفه های تهران بزرگ در جشنواره جهادگران علم و فناوری نخبه ها طرح های خود را ارائه کردند.

۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

۱

دکتر رحیمی در اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۲۱ هزار طرح علمی مخترعین مورد حمایت های مادی و معنوی سازمان علمی بسیج قرارگرفته است

پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب