مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا:

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا بیان کرد: در سایه پیروزی انقلاب اسلامی موفق به تولید دستگاه‌های جی پی یو و اکسترنال پاور شدیم که با رهایی از وابستگی‌ها به عزت و اقتدار رسیدیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ مهندس هادی حاج باقری ۳۶ ساله کارشناس الکترونیک از استان تهران مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا که با تحقیقات و فناوری محصولات جی پی یو و اکسترنال پاور را با همکاری مبتکرین این شرکت فناور تولید و به تازگی به ثبت رسانده‌اند.
 
کاربرد تخصصی جی پی یو برای روشن کردن هواپیماهای سرنشینی به نام Y12 است که بحث استارت زدن هواپیما تا ۷۵۰ آمپر می‌باشد و برای نیروی هوایی ساخته شده است.

همچنین کاربرد اکسترنال پاور برای محصولات نیروی زمینی سپاه است که در یگان های زمینی در خصوص پهپاد از آن استفاده می‌شود.

مهندس حاج باقری بر این باور است که انقلاب اسلامی در پیشرفت علمی کشور بسیار موثر بوده است چرا که اگر مثل قبل وابسته به خارج از کشور باشیم قطعا دست و بالمان بسته می‌ماند و باید ایده و نظری را پیدا می‌کردیم که آنها از ما می‌خواستند. در زمان قبل از انقلاب چنین پیشرفتی را نداشتیم اما به لطف خداوند و پیروزی انقلاب اسلامی خود‌کفا شده ایم و در بحث دین و مذهب و علم پبشرفت شایانی کردیم و توانستیم با خدمتی که به کشور و نظام کنیم مانع از پایمال شدن خون پاک شهدا بشویم.

از آنجایی که این نخبه بسیجی در خانواده مذهبی و انقلابی رشد کرده است از همان دوران کودکی وارد بسیج شده و معتقد است که بهترین چیزی که بسیج در اختیارش قرار داده است قدرت فناوری در کار بوده است که اگر این اقتدار را در بسیج پیدا نمی‌کردیم الان نمی‌توانستیم به خودمان جرات بدهیم که چیزی بسازیم مثلا همین جی پی یو که به گفته بچه های نیروی هوایی انقلابی در بحث استارتر هواپیما رخ داده است که هنوز کسی نتوانسته چنین دستگاهی را بسازد که ۹ تا ۱۰ تا استارت هواپیما را داشته باشد که وقتی با هواپیما در جزیره ای به ماموریت می‌روند به راحتی به وسیله این دستگاه ۹ مرتبه استارت بزنند یعنی ۹ جای مختلف بشینند، خاموش کنند و دوباره استارت بزنند و بلند شوند اما با نمونه‌های خارجی آن فقط ۳ بار می‌توانند استارت بزنند این چیزی بود که انقلاب برای ما به ارمغان آورد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب با ساخت اختراعات خود مشتی بر دهان دشمن می‌زنیم.

به نظر این بسیجی اگر بسیج از مخترین و مبتکرینی که به فناوری دست پیدا می‌کنند حمایت کند به جای فرار مغزها پیشرفت علمی چشمگیری حاصل می‌شود که باعث افتخار، اقتدار و عزت کشور می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰:۱۵

شناسه خبر: 94574

مطالب مرتبط :
تولید محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب

مخترع محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب:

با حمایت بسیج علمی توانستیم به تولید انبوه برسیم/صادرات محصول را در برنامه داریم

دکتر عدل محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب را تولید کرده که برخلاف ضد عفونی کننده های بر پایه الکل موجب خشکی پوست دست نمی‌شود و ماندگاری آن تا چهار ساعت بر روی سطوح است.

۱۲۳

توسط مخترع جوان بوکانی :

اختراع دستگاه مدرن برداشت محصولات بوته ای

مخترع جوان بوکانی دستگاه برداشت محصولات بوته ای کوتاه (نظیر زیره،عدس،کنجد و نخود) با استفاده از تیغه برش را اختراع کرد.

استفاده از مکانیزم تنظیم خودکار سنجاقک در ایمن سازی پهپادها

الهامی دیگر از طبیعت در ساخت پهپاد:

استفاده از مکانیزم تنظیم خودکار سنجاقک در ایمن سازی پهپادها

اگر یک هواپیمای بدون سرنشین ناخواسته برعکس شود و پروازش را به پایان برساند، لازم است دوباره به سمت اصلی باز گردد تا از سقوط جلوگیری کند. به لطف مطالعه اخیر در مورد پرواز سنجاقک ها، ممکن است روزی چنین چیزی رخ دهد.

اختتامیه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور:

گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی، راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است

سردار رحیمی: گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است. پیشرفت علمی و رفع نیاز‌های کشور و توسعه تمدن اسلامی، مستلزم تقویت و راه‌اندازی مراکز علمی، حمایت و پشتیبانی از مبتکرین و مخترعین است.

تولید دستگاه اولتراسونیک توسط هسته های فناور تهران بزرگ

تولید دستگاه اولتراسونیک

هسته های فناور تهران بزرگ دستگاه اولتراسونیک با قابلیت تولید گان و ماسک فیلتر دار پزشکی را در جهت پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ تولید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب